rss · Неділя, 20.09.2020, 12:45

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

27.05.2011 15:08

Спеціальний робот показав, що знаходиться в секретній камері піраміди Хеопса


Спеціальний робот показав, що знаходиться в секретній камері піраміди Хеопса

Днями робот, названий Джеді (Djedi) - по імені мага, який служив фараона Хеопсу, проник в дивний південний тунель, що веде від похоронної камери цариці до однієї із граней піраміди. Заглянув за "загадкові дверцята" - у так звану "секретну камеру" і показав, що там знаходиться.

Тим самим творці робота - група французьких, канадських і британських вчених TC Ng (Independent researcher, Hong Kong), (Shaun Whitehead (Scoutek Ltd, UK), Robert Richardson (University of Leeds, UK), Stephen Rhodes (University of Manchester, UK), Ron Grieve (Tekron, Canada), Andrew Pickering (University of Leeds, UK ), Adrian Hildred (Independent researcher, UK), Mehdi Tayoubi (Dassault Systèmes, France) and Richard Breitner (Dassault Systèmes, France) допомогла збутися мрії Захі Хавасса (Zahi Hawass) - голови єгипетської Верховної ради з вивчення стародавностей (Egypt's Supreme Council of Antiquities). Він 9 років прагнув заглянути в цю "секретну камеру", вважаючи, що вона зберігає якісь таємниці.

- У нас з'явився реальний шанс дійсно щось дізнатися, - говорив він, підбадьорюючи дослідників.

І не даремно Хавасс мріяв. В "секретну камеру" виявлені загадкові ієрогліфи червоного кольору, залишені там 4500 років тому.

У пошуках скарбів атлантів і прибульців

Тунелі - північний і південний, що тягнуться під прямими кутами від похоронної камери цариці, були виявлені ще в 1872 році. Їх знайшов британський інженер Уейнман Діксон.

У 1993 році німецький інженер Рудольф Гантенбрінк вперше відправив по тунелях робота. Проїхати північний тунель робот не зміг - наткнувся на крутий поворот, в який не зміг вписатися. По південному він просунувся на 63 метри. І уперся в "загадкову дверцята" з латунними ручками.

Що там - за дверцятами - ніхто не знав. Але любителі аномального сильно хвилювалися. Вважали, що за нею - якесь сховище: "секретна камера". А в камері - наприклад, книги, привезені з загиблої Атлантиди, скарби. Або артефакти звідти. Або навіть інопланетні предмети, що демонструють зв'язок древніх єгиптян з прибульцями.

До речі, латунні ручки самі по собі інтригували. Адже ніхто раніше не знаходив в пірамідах нічого металевого. І з'являлися гіпотези, що вони - ручки - неспроста з'явилися в тунелі. Мовляв, вони - деталі якоїсь електричної системи, залишеної, природно, інопланетянами. Може бути, "кінці" - "плюс" і "мінус".

Третя спроба

У 2002 році до "загадкової дверцятах" під'їхав гусеничний - дистанційно керований - робот Pyramid Rover, створений фахівцями бостонської фірмою iRobot і Массачусетського технологічного інституту. Він просвердлив в ній отвір. Повернувся. Потім під'їхав ще раз - вже з телекамерою, яку просунув у дірку.

- Мені просто треба знати, що там є, - говорив Хавасс за день до цього історичного моменту. - Якщо там порожньо, то я не турбуватимуся.

Засмутилися "фантазери", які марять атлантами і прибульцями, оскільки "там" дійсно було порожньо. Погляду спостерігачів відкрилося якесь приміщення з ще одними - другими "загадковими дверцятами" вдалині.

І ось, через 9 років, зроблена чергова спроба. Вчені навіщо щось знову відправили до перших "загадкових дверцят" робота. На цей раз його розробив інженер Роб Річардсон (Rob Richardson) з університету Лідса.

Може бути, вже тоді - у 2002 році - вчені все-таки розглянули щось підозріле? Але не афішували своє відкриття?

Новий робот Джеді по суті повторив дії свого попередника. Але просунув у дірку модернізовану камеру на гнучкому керованому стрижні - щось на зразок ендоскопа. З її допомогою вдалося розглянути "секретну камеру" більш докладно.

Дослідники вперше поглянули на "загадкові дверцята" з іншого боку. Її поверхня була ретельно оброблена - відполірована. Латунні стрижні прошивали "дверцята" наскрізь. І закінчувалися невеликими витонченими петельками. Що явно знижувало ймовірність того, що вони частина електричної інопланетної системи. Скоріше, все-таки ручки.

Зйомка підтвердила, що "секретна камера" з іншого боку закрита ще однієї "загадкової дверцятами". Або цілим блоком. Далі, на думку Хавасса може розташовуватися якесь приміщення. Хавасс не виключає, що десь усередині піраміди прихована справжня похоронна камера фараона Хеопса - з його саркофагом і мумією. А та - порожня, яка відома всім сьогодні, була зроблена для відводу очей.

Поки ж найголовніша знахідка - ієрогліфи червоного кольору, якими списана підлога "секретної камери".

- Розшифрувавши ці ієрогліфи, єгиптологи, можливо, зрозуміють, для чого були влаштовані ці дивні тунелі, - припускає Роб Річардсон.

Поки ж учені дивуються. Можливо, тунелі влаштовані для вентиляції. Але навіщо тоді дверцята? Та ще й ретельно оброблені. Розмір тунелів 20 на 20 сантиметрів. По них не пролізти. Для чого тоді зроблені ручки? Хто і як за них вхопиться?

Південний тунель точно зорієнтований на зірку Сіріус і на сузір'я Оріон. Для чого?

Деякі дослідники вважають, що через тунелі повинні були, по розумінню древніх єгиптян, вилітати душі фараона і цариці. І подорожувати по Всесвіту. Але, знову ж таки, заглушка... Вона явно заважає цьому.

Вчені продовжують роботу. Обіцяють надати повний звіт до початку 2012 року.

Сумно буде, якщо виявиться правим Петер Мануеліан (Peter Der Manuelian), єгиптолог з Гарварду (Harvard University). Він не виключає, що червоні ієрогліфи, залишені 4500 років тому, можуть бути лише технологічними позначками будівельників.Однак Хавасс сподівається відкрити щось більш хвилююче - за другими "дверцятами". Адже ще не обстежений північний тунель...

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1222 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 5
avatar
2
1 mr_smith • 16:32, 28.05.2011 • url Матеріал
За другими дверцятами все якраз і сховано. А можливо там ще одні дверцята?...
avatar
2
2 avatar • 11:04, 29.05.2011 • url Матеріал
ще одні дверцята :D
avatar
2
3 kit • 17:38, 02.06.2011 • url Матеріал
Інтригує))) піраміда -матрьошка ..дверцята...ще дверцята)))...хай би знайшли там щось грандіозне..люблю таку всяку містику ;)
avatar
1
4 el_Chupacabra • 17:44, 02.06.2011 • url Матеріал
Quote (3. kit)
хай би знайшли там щось грандіозне..люблю таку всяку містику

Знайшли якось в 70-х два цілих човна біля піраміди. В ідеальному стані. Які простояли законсервовані більше 4000 років. Щоправда ризикнули дістати лише одного - другий досі там, під землею біля піраміди.
avatar
0
5 mr_smith • 19:12, 02.06.2011 • url Матеріал
Човна? Яких човна? Чого мовчать? Звідки інфа? що всередині?
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 52.3.228.47
Браузер:

Cайт живе: