rss · Понеділок, 21.09.2020, 13:01

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

20.08.2010 18:28

Сьогодні виповнюється 120 років з дня народження автора міфів про Ктулху

За життя Лавкрафта його твори не користувалися великою популярністю, проте вже після його смерті вони зробили помітний вплив на формування сучасної нам масової культури. Його творчість настільки унікальна, що твори Лавкрафта виділяються в окремий піджанр - так звані лавкрафтовскі жахи. 

Говард Філліпс Лавкрафт (Howard Phillips Lovecraft) народився 20 серпня 1890 року в Провіденсі, штат Род-Айленд, США. На ряду з Робертом Говардом вважається одним із засновників жанру фентезі. Родоначальник Міфів Ктулху.

Лавкрафт був вундеркіндом - читав напам'ять вірші ще у віці двох років, а з шести вже писав свої. У віці 6-8 років Лавкрафт написав кілька оповідань, більша частина яких до сьогоднішнього дня не збереглася. У віці 14 років Лавкрафт пише свій перший серйозний твір - Звір у печері. 

Дитиною Лавкрафт часто хворів, і в школу пішов лише у віці восьми років, але, маючи слабке здоров'я, яке призводило до тривалих періодів відсутності в школі, був змушений займатися самоосвітою. Він так і не зміг закінчити школу, чого дуже соромився.

З дитинства у Лавкрафта бували усвідомлені сни, часто кошмарні, але керувати сном або прокинутися у нього не виходило. Істоти з перетинчастими крилами, яких він називав нічними мверзями, піднімали його в повітря і відносили на "мерзенне плато Ленг". Ці переживання письменник використав у творчості. Так, розповідь Дагон - це один з таких снів. Після пробудження стан Лавкрафта був абсолютно божевільним, але він знайшов у собі сили записати сон. Перечитуючи його через кілька днів, він нічого не змінив. 

Дагон був написаний в 1917 році, опублікували його надприродню історію в жовтні 1923-го, в рік виходу журналу в світ. 

У 1919-1923 рр.. Лавкрафт активно писав, створивши за ці роки понад 40 оповідань, у тому числі в співавторстві.

Незабаром на зборах журналістів-аматорів він зустрів Соню Грін, що мала українсько-єврейське коріння, і на сім років старшу за Лавкрафта. Вони одружилися в 1924 році і переїхали в Бруклін, Нью-Йорк. Після тихого Провіденсу нью-йоркське життя не сподобалось Лавкрафту. Багато в чому автобіографічною була його розповідь Він. Через кілька років подружжя розпалося, хоча і не оформили розлучення. 

Повернувшись в Провіденс, Лавкрафт жив у "великому дерев'яному будинку вікторіанської епохи" за адресою Барнс-стріт, 10 аж до 1933 року (ця адреса є адресою будинку Доктора Уіллета в повісті Випадок Чарльза Декстера Варда). У той період він написав практично всі свої короткі оповідання, надруковані в журналах (в основному в Таємничих оповіданнях), а також багато великих робіт, такі як Випадок Чарльза Декстера Варда та Хребти Безумства. 

Незважаючи на письменницькі успіхи, Лавкрафт переживав фінансові труднощі. Він знову переїхав, тепер уже в маленький будиночок. Фактично, він провів більшу частину свого життя в стані фінансової потреби і напівголодування, виживаючи на менш ніж $15 на тиждень. У 1936 році у письменника виявили рак кишечника, наслідок недоїдання. Говард Філліпс Лавкрафт помер 15 березня 1937 року в Провіденсі (штат Род-Айленд, США). 

Ктулху

У 1926 році Лавкрафт написав містичну повість Поклик Ктулху. Вона представлена як записки Френсіса Терстона, жителя Бостона, який займався розслідуваннями, пов'язаними з божеством Ктулху.

Ктулху - Верховний Жрець Древніх, похований у затонулому місті Р'Лайх на дні Тихого океану. Чудовисько здатне впливати на розум людини. Ктулху зображений у вигляді крилатого антропоїда величезного розміру з щупальцями, що складається з напівв"язкої субстанції, здатної воз'єднуватися знову після очевидного знищення в кінці розповіді. 

Ктулху здатний впливати на розум людських істот, але його здатності приглушуються товщею води, так що підвладними йому залишаються тільки сновидіння особливо чутливих людей. У Зові Ктулху, сни, які напускає Ктулху, сильно жахають людей які їх бачили, і з часом доводять до божевілля. 

Після Зова Ктулху Лавкрафт написав більше дюжини розповідей, що містять центральне ядро взаємозалежної міфології, яка пізніше стала відома під назвою Міфи Ктулху.

У 2005 році вийшов однойменний фільм, який в точності повторює сюжет книги. На зйомках була вперше використана технологія штучного зістарювання зображення - міфоскоп. 

Фільм, створений групою прихильників Говарда Лавкрафта, був стилізований під німі чорно-білі фільми 20-х років.

У 2005 році вийшла однойменна гра Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth за мотивами повістей Лавкрафта для Xbox, в 2006 році гра портована на PC.

У 2006 році інтерес до творів Лавкрафта в Росії був сильно підігрітий після акції "Питання Путіну", в ході якої президентові Росії задавалися питання, попередньо відібрані інтернет-голосуванням. На голосуванні несподівано, в результаті флешмобу, перемогло жартівливе питання "Як Ви ставитеся до пробудження Ктулху?". Після цього образ та ім'я Ктулху став інтернет-мемом. 

У молодіжних шарах Рунета образ Ктулху знайшов популярність нарівні з шушпанчиком і медведом, і навіть обзавівся власним смайликом - (;,;) або (:€. Ктулху став предметом багатьох карикатур, анекдотів, жартів і пародій (розхожі фрази Ктулху зохаваіт всіх!; Ктулху фхтагн! - Воістину фхтагн!).
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1193 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
2
1 el_Chupacabra • 04:17, 22.08.2010 • url Матеріал
Ктулху фхтагн!
avatar
0
2 BACS • 14:04, 22.08.2010 • url Матеріал
(;,;) :p
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.205.93.2
Браузер:

Cайт живе: