rss · Субота, 31.10.2020, 13:23

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

14.10.2010 11:38

Сьогодні в Україні відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці

Козаки здавна вважали Богородицю своєю заступницею і покровителькою. В Україні 14 жовтня відзначають державне свято - День українського козацтва.

Також у цей день 1942 року за рішенням політичного проводу ОУН була створена УПА для захисту мирного населення України від знущань Німецької окупаційної влади. В спеціальній постанові Української Головної Визвольної Ради від 30 травня 1947 року було сказано: "День 14 жовтня, що збігається з історичним козацьким святом Покрови, вводиться як святковий день УПА".
В основу свята Покрови покладено переказ про появу Божої Матері у 910 році у Влахернському храмі в Константинополі (де зберігалася риза Пресвятої Діви Марії, її головний покрив і частина поясу, перенесені з Палестини у V столітті). За легендою, Божа Матір своєю хустою-омофором накрила оточений сарацинами Константинополь, і вороги відступили від міста.

На Русі свято на честь Покрови Божої Матері було встановлене святим князем Андрієм Боголюбським - сином Юрія Долгорукого.

У свято Покрови Пресвятої Богородиці віруючі просять у Цариці Небесного захисту і допомоги.

Після Покрови і до початку Пилипівського посту, 28 листопада, українці традиційно гуляли весілля. Вважається, що молодих, які тоді укладають шлюб, Богородиця бере під свій покрив і в сім`ї пануватимуть любов і злагода.

У побуті свято здавна пов`язували із закінченням польових робіт, з поворотом на зиму.

До Покрови завершували усі роботи на полях і проводили осінні ярмарки.

Від цього свята молодь в українських селах колись починала сходитися на вечорниці.

Вечорниці тривали цілу зиму аж до Великого посту. Разом збиралася молодь тільки однієї вулиці або кутка. Чужі могли приєднатися лише з дозволу всієї молодіжної громади. Дівчата починали ходити на вечорниці років із 14–16, як навчаться прясти, шити й вишивати. З-поміж себе вони вибирали отаманшу - дівчину, що керувала вечорницями й яку всі мусили слухатися.

Існували ще й оденки, клаки, капусники. На них для спільної роботи збиралися дівчата й заміжні жінки. Тривали вони тільки до десятої години вечора. Парубки в таких посиденьках участі не брали - щоб не заважали працювати.

Особливо веселими були "складки" - вечорниці, приурочені до новорічно-різдвяних свят, Масниць, Андрія або Кузьми й Дем'яна. Таких складок протягом зими було від чотирьох до восьми. На них молодь не працювала, а влаштовувала "балі". Дівчата приносили з дому продукти й готували святковий стіл. Хлопці наймали музику, й танці тривали всю ніч.

Після вечорниць і досвітків хлопці й дівчата розходилися додому окремо. Проводжати дівчину можна було, лише якщо молоді освідчилися одне одному й одержали від батьків згоду на шлюб. Тоді хлопцеві дозволялося при людях тримати дівчину за руку. А про дівчину односельці казали: "Вона вже водить парубка". Тобто громада визнає майбутню подружню пару.


За матеріалами УНІАН, Gazeta.ua

Категорія: Новини України · Переглядів: 1430 · Додав: Shooler
Рейтинг: 5.0/4
Популярні новини:
Всього коментарів: 3
avatar
3
1 stem_ua_doktor • 14:38, 14.10.2010 • url Матеріал
Цікаво було!
avatar
1
2 BACS • 16:45, 14.10.2010 • url Матеріал
всіх зі святом! ;)
avatar
1
3 mr_smith • 21:47, 14.10.2010 • url Матеріал
Вітаю зі святами!

Quote (1. stem_ua_doktor)
Від цього свята молодь в українських селах колись починала сходитися на вечорниці.Вечорниці тривали цілу зиму аж до Великого посту. Разом збиралася молодь тільки однієї вулиці або кутка. Чужі могли приєднатися лише з дозволу всієї молодіжної громади.
он воно як було... тепер ми не на вулиці збираємося і не на кутках, а в інтернетах, у нас тут свій куток :) .
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 35.170.78.142
Браузер:

Cайт живе: