rss · Четвер, 29.10.2020, 07:51

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

12.06.2011 16:18

На Житомирщині Православні святкують День Святої Трійці

Подія, що лягла в основу Свята Трійці, сталася на п'ятдесятий день після Воскресіння Христа. Звідси інша назва свята - П'ятдесятниця.

Ось як описується те, що сталося, у Книзі Діянь святих Апостолів. На п'ятдесятий день після Воскресіння Христа, через десять днів після Його Вознесіння, учні Христа зібралися разом. Апостолів знову було дванадцять, тому що замість Іуди, який зрадив Христа, дванадцятим обрали Матфія. У цей день в Єрусалимі зібралися не тільки апостоли, учні Христа. У цей день до Єрусалиму прийшли люди "з усякого народу під небом" (Дії 2. 5). І невипадково. Святкувалася старозавітна П'ятидесятниця - свято, встановлене на честь отримання Мойсеєм на п'ятдесятий день по виходу євреїв з єгипетського полону, заповідей від Бога - подія, здавна шанована в Єрусалимі. І коли апостоли разом з Марією, Матір'ю Христа, були у світлиці, то, як сказано, "раптово зчинився шум з неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила весь той дім, де сиділи вони. І з'явилися їм язики поділені, немов би вогонь, і осів на кожному з них. Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм промовляти "(Дії 2. 2-4).

Вітер, вогонь, шум небесний були знаками, видимими ознаками, які супроводжують явище Святого Духа. При сходженні Святого Духа на апостолів вони отримали особливі дари - дар розмовляти різними мовами, дар цілительства, дар проповідувати про діла Божі.

Як розповідається в Книзі Діянь святих Апостолів, коли раптом, після шуму, вітру і зішестя вогненних язиків, апостоли заговорили на "інших мовах", і навіть  говірками всіх тих, хто в цей святковий день зібрався в Єрусалимі, то багатьох це не просто здивувало. Хтось став насміхатися над апостолами, кажучи, що "вони напилися солодкого вина" (Дії 2. 13). Але Петро, ​​вставши з одинадцятьма апостолами "піднесли свій голос", і почав проповідь.

Петро говорив про те, що, як і було передбачено пророками, Ісус Христос, Якого розіп'яли, воскрес із мертвих, на сороковий день по Воскресінню вознісся на небо, і зараз вилив на апостолів Святого Духа. Проповідь Петра так подіяла на тих що чули її, що багато хто увірував і почали питати: "Що ж нам робити?" І Петро відповів: "Покайтеся і хрестіться в ім'я Ісуса Христа для прощення гріхів і Ви отримаєте дар Святого Духа" (Дії 2. 38). Тих, хто увірує в Христа і охоче взяли в той день хрещення виявилося близько трьох тисяч.

День Святої Трійці - день, коли світу видимим чином: шумом з неба, вітром, вогняними язиками полум'я - явився - Святий Дух, цей день вважають також і днем ​​народження Церкви. Адже саме в цей день апостоли, сповнившись Святим Духом, змогли розпочати свою проповідь "про великі діла Божі" (Дії 2. 11) серед різних народів - кожен апостол отримав за жеребом свій наділ і почав апостольське служіння (апостол - дослівно з грецької означає "посланець").

Напередодні Свята Трійці віруючі відзначають Троїцьку батьківську суботу. У цей день Церква особливо поминає людей, які з якихось причин не отримали християнського поховання, наприклад, зниклих без вісті або загиблих у водній пучині. День поминання покійних встановлений перед Святом Трійці для того, щоб показати, що Дух Святий діє і в мертвих, і в живих, і що для Бога всі живі.

За церковним Уставом, протягом п'ятдесяти днів після Великодня, до дня Зіслання Святого Духа, поклони не кладуться, але ввечері в Свято Трійці уклінно читаються зворушливі молитви Василія Великого, в яких ми сповідуємо гріхи наші перед Отцем Небесним і, заради великої жертви Сина Його, просить помилування; в цих молитвах ми просимо також Господа Ісуса Христа дарувати нам Божественного Духа, на просвічення та затвердження душ наших, і, нарешті, молимося за спочилих отців і братів наших.

На Свято Трійці прийнято прикрашати храм і свої будинки гілками дерев і квітами. Віруючі приносять зелені гілки, квіти і в храм - на знак того, що ми сповідуємо життєстверджуючу силу Животворящого Святого Духа. Ці квіти, принесені після служби в храмі додому, можуть зберігатися у будинку весь рік. Понеділок, що наступить після Свята Святої Трійці, присвячений саме Третій Іпостасі Пресвятої Трійці - Святому Духу, і називається Духів День.

Категорія: Новини Червоного · Переглядів: 1801 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
3
1 Shooler • 18:22, 12.06.2011 • url Матеріал
Всіх зі святом!
avatar
2
2 el_Chupacabra • 01:45, 14.06.2011 • url Матеріал


Зелені Свята - дуже давнє, дохристиянське слов'янське свято що символізувало остаточний прихід літа. В основі цього свята лежить кількатисячолітній культ Магії Майбутнього Урожаю.
Після насадження християнства, все ж залишились традиційні назви - "Зелені Свята", "Зелена Неділя", "Русальна Неділя", також обряди та забобони, але вони злилися з забобонами нової релігії й асимілювали в те, що ми зараз маємо.
В цей тиждень вшановували Рослини, особливу увагу виділяли Деревам, що мали певні Магічні Властивості. Досі в Червоному, наприклад, на Зелені Свята прикрашають подвір'я Гілками Липи. Наші пращури вірили, що в них оселяються Духи Предків - Опікунів Роду, що охороняли господу. Виламувати гілки зі Священних Дерев міг тільки Старійшина Родини, який єдиний міг безперешкодно входити до Лісу.
Вважалося, що в Русальчину Неділю вночі з землі виходять Мерці, Русалки та інші Надприродні Істоти і водять хороводи на луках. Тому залишати оселю, яку охороняє Дід-Ладо (Дух-Пращур, що живе в Гіллі Липи або Дуба) могли лише або дуже сміливі або ідіоти або самогубці... Або сміливі ідіоти-самогубці.
Вдень дівчата та хлопці плели Вінки, та влаштовували пікніки на луках. Існував також звичай Заплітати Березу - коли молодь розбивалась по Парах, і кожна з Них заплітала на Березі свій Вінок, не відриваючи Гілля від Дерева. Через кілька днів, вони приходили до тієї Берези і дивилися - в якої Пари Вінок зав'яв, тим краще розійтися й переглянути свої відносини.
Да, Вінок, зплетений з Польових Трав, вважався персональним Оберегом для того хто його носив, за умови, що юзер Цнотливий - у людей, що жили Повноцінним Статевим Життям були інші способи відлякувати різних Тварюк.
Всередині будинки прикрашали різноманітними Пахучими Травами - добре, що в нашій місцевості їх вибір дозволяє проявити трохи творчості. Використовували Acorus Calamus, Thymus Serpyllum, Mentha Aquatica тощо. Духів-Шкодників цей ароматичний коктейль добре відлякає, а Духи-Опікуни якось вже потерплять :)
Після "дніпровського купання" в 988 р., представники офіційної релігії намагалися викорінити давні народні звичаї, але в результаті закрили очі на деякі обряди, а в інші додали трохи свого - як от поминання померлих "для того, щоб показати, що дух святий діє і в мертвих, і в живих, і що для бога всі живі". Насправді ж цей Тиждень давні хлібороби вважали найнебезпечнішим, так як саме тепер квітне Жито, і якщо його не оберігатимуть Духи-Пращури, то доброго Урожаю не дочекаєшся.
Досі дорослі забороняють дітям купатися в ці Дні - бо Русалки залоскочуть, древні вірили, що Русалки лоскотали тих, хто їх не згадує - "За те тебе лоскотала, що мене не поминала!".
Всіх зі святом!
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.89.87.12
Браузер:

Cайт живе: