rss · Вівторок, 29.09.2020, 03:30

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

21.08.2011 22:45

Скільки коштує зібрати дитину у школу в кредит

Згідно з даними Держкомстату, реальні доходи українців поки обганяють зростання цін в країні. Правда, з іншого боку, середній рівень подорожчання багатьох товарів вже набагато вище, ніж "малює" статистика. Наприклад, середня вартість операції "збір першокласника до школи" за останній рік підвищилася на 10-15% і обійдеться батькам вже не менше 3 000 тисяч гривень. Це навіть більше, ніж середня зарплата по країні. А враховуючи можливості українців "відкладати", багатьом у країні подібні "приготування" стають вже не по кишені.

До речі, різке подорожчання "шкільних зборів" останнім часом відбулося і в сусідніх з Україною країнах. Наприклад, Рада Міністрів Республіки Білорусь прийняв днями постанову, яка покликана поліпшити забезпечення "населення товарами для дітей у період підготовки до нового навчальному догоду". Згідно з документом державний ВАТ "АСБ Беларусбанк" в серпні надасть білорусам пільгові кредити для спорядження чада в школу під 10% річних. Видають до 300 базових ставок (в залежності від курсу, від $ 1,5 тис до $ 2,1 тис).

В Україні подібних постанов уряд поки не приймає. І можливо, з цієї причини, подібні послуги у свої піар-кампанії починають включати самі вітчизняні фінустанови. Так, на початку цього тижня в одному зі столичних торгових центрів вручали рекламну листівку, в якій один з банків ненав'язливо пропонував взяти кредит на те, щоб зібрати дитину в школу до 1 вересня. Кореспондент одного видання вирішив "впасти на хвіст" пропозицією, і дізнатися, які банки дадуть пару-трійку тисяч на шкільні збори.

У найближчому відділенні банку, журналіст, назвавшись працівником одного з сезонних будівництв Києва, розповів сумну історію про непідйомні для сімейного бюджету суми на шкільне начиння. Банківський спеціаліст, похитуючи головою, уважно вислухав історію, але попередив, що рішення про видачу кредиту може бути негативним, оскільки у позичальника непостійне місце роботи. Але при цьому в банку обнадіяли, дізнавшись, що дружина офіційно працевлаштована: у неї є шанс отримати кредит за фактом надання всіх документів. З останніх зажадали надати дані про роботодавця - ідентифікаційний код підприємства, юридична та фактична адреса, робочі телефони та особисті паспорт і код.

Фінустанова готова надати позику готівкою на суму від однієї до десяти тисяч гривень під 14% річних. Однак в умовах кредитування чітко прописано, що подорожчання кредиту на мінімальну суму і термін складе 354,47 грн, що при тілі позики в 1000 грн., Фактично становить 35%.

До речі, банки, які входять до групи великих, видають споживчі кредити на суми від 5 до 300 тисяч гривень, під ставки в 17-38%. Але, дізнавшись, що гроші потрібні для підготовки дитини до школи, злегка дивуються. "Так вам вигідніше позичити у родичів", - неодноразово чув кореспондент від банківських клерків.

Взяти позику у банків можна від 1 до 7 років, але готівкою грошей майже ніхто не дає, пропонуючи оформити кредитну картку. Наприклад, Приватбанк пропонує оформити кредитку до 10 тисяч гривень або ломбардну заставу, якщо сума більше. Кредитну карту запропонували і в Укрсоцбанку, пообіцявши процентні пільги, якщо борг буде повернуто протягом 45 днів. Готові позичити грошей на рідне чадо і в інших банках, а межі доброти обмежуються від трьох зарплат позичальника до 300 тисяч гривень. Середній відсоток десь буде в межах 20-30 річних.

Це нові напрями банківських послуг, хороший маркетинговий хід для банків, і я думаю, що вони будуть затребувані. З урахуванням того, скільки зараз коштує підготовка дитини до школи або взяти загальну динаміку цін в Україні, то скоро банки будуть розробляти кредитні програми суботнього походу на базар і виходу на пікнік.

Категорія: Новини України · Переглядів: 1448 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 mr_smith • 02:37, 22.08.2011 • url Матеріал
Як це відбувається в Білорусі:
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.216.28.250
Браузер:

Cайт живе: