rss · Субота, 31.10.2020, 09:49

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

08.10.2011 02:31

Скільки філіжанок кави в день корисно для здоров'я?

Всього дві філіжанки кави в день істотно знижують ризик розвитку інсультів, як встановили дослідники. Втім, питання з кавової терапії треба вирішувати індивідуально.

Не один десяток років вчені ведуть суперечки про те, чого в каві більше - користі для здоров'я чи шкоди. З одного боку, як з'ясовується, кава володіє потужним захисним ефектом перед одним з найважчих і небезпечних для життя серцево-судинних недуг, знижуючи ризик інсульту. З іншого, цей напій є досить небезпечним стимулятором.

Порівняльний аналіз корисних і шкідливих властивостей кави, проведений вченими з Karolinska Institute в Стокгольмі, показало, що в каві все-таки більше користі, ніж шкоди. Шведські дослідники зібрали статистику по восьми незалежним спостереженням, в яких брали участь більше півмільйона людей. Спостереження тривали в період з 1960-х по 2011 роки.

Підсумки цих спостережень опубліковані в журналі American Journal of Epidemiology. Ученим вдалося з'ясувати, що вживання двох чашок кави на добу на 14% знижує ризик розвитку кров'яних згустків у мозку. Три-чотири чашки скорочують небезпеку інсульту на 17%.

Втім, подальше збільшення дози не посилює профілактичну дію. Так жертви кофеїнової залежності, вживаючи по шість і більше чашок на день, можуть сподіватися лише на семивідсоткове зниження ризику інсульту.

На думку дослідників, антиоксиданти що містяться в каві можуть захищати кровоносні судини в мозку від пошкоджень, які викликаються ліпопротеїдом - так званим "поганим" холестерином. Втім, посилені дози кави здатні підвищувати кров'яний тиск.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1258 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 mr_smith • 14:18, 09.10.2011 • url Матеріал
Креатив з кавою:
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.232.51.240
Браузер:

Cайт живе: