rss · Середа, 21.10.2020, 02:36

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

01.06.2010 04:19

Що входить до складу вакцини АКДС?

Тільки одному з 500 чоловік потрібно вакцина, та й то після серйозного обстеження. А щеплення від грипу може призвести до важкої форми хвороби.

Про це «Газеті.Ru» розповіла член Російського національного комітету з біоетики РАН, вірусолог Галина Червонська. Галина Червонська - вірусолог з багаторічним стажем.

Ще студенткою вона почала науково-практичну діяльність в лабораторії особливо небезпечних інфекцій (зараз - Інститут поліомієліту та вірусних енцефалітів РАМН ім. Академіка Чумакова)

- Галина Петрівна, зараз розмови про вакцинацію популярні як ніколи. Нас лякають пташиним грипом, закликають зробити щеплення від звичайного грипу, щоб захистити себе від пташиного. Причому, посилаються на Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ)

- Все це не зовсім так. Навіть якщо ВООЗ щось там вирішила, в кожній країні свої порядки. Там вакцинують птахів, а ми знову кинулися вакцинувати людей проти звичайного грипу. До речі, мені як фахівцеві-вірусологу незрозуміло, що таке вакцина проти «звичайного» грипу. Адже навіть один грип А-типу має не менше 16 підштаммів. Але якщо людина вірить в вакцини і хоче захистити себе від інфекцій саме вакциною, - будь ласка. Єдине - насильства і примусу тут ніякого не має бути. 

- А якщо хтось не прийме - і грипом захворіє? 

- Ну, нехай захворіє на грип, зате у нього буде довічний імунітет проти цього штаму грипу. До речі, і вакцинована людина дуже часто хворіє у важчій формі, аніж не вакцинована, особливо якщо прищеплювати живою вакциною. Це стереотип - що людина після введення вакцини переболіває в «легкій формі». Насправді те, наскільки важко він перехворіє, залежить від індивідуальної сприйнятливості організму. До речі, в гіршому розкладі після щеплення він може перехворіти грипом у дуже важкій формі. 

- Чи треба робити щеплення від грипу, якщо є хронічні захворювання?

- Хронічне захворювання від чужорідного білка обов'язково загостриться - як від живої вакцини, так і від «убитої». Адже вона є провокатором для проявів хвороби. У інактивованої (тобто «убитої») вакцині повно хімічних речовин. І «хроніку» від цього тим більше нічого доброго не буде. Необхідність щеплень людям з хронічною патологією - це ще один стереотип. 

У нас, я вважаю, взагалі все поставлено з ніг на голову. Заповіти основоположника вакцинації, англійського лікаря Едуарда Дженнера: не прищеплювати ослаблених людей, дітей перших тижнів життя, а вакцинацію здійснювати тільки у разі реальної небезпеки - і тільки тим, хто був у контакті з хворим. Ось це правильний підхід. А у нас немає.

Крім того, у людини, може бути, вже є антитіла до цього штаму грипу. А коли багато антитіл - це погано. У цьому випадку розвиваються аутоімунні процеси, наприклад, захворювання нирок. Антитіла починають руйнувати клітини, тканини і органи власного організму. Значить, потрібна попередня діагностика, яка здійснюється через аналіз крові. Тільки в цьому випадку і щеплення будуть індивідуальними.

- А чи може вакцина бути повністю нешкідливою?

- Ні. Будь-яка вакцина неминуче небезпечна. Наслідком вакцинації стає «мала хвороба», будь то жива вакцина або інактивована. До речі, тільки в Росії та Китаї дозволено застосування живу вакцину проти грипу. Якщо б вона була безпечна, то вже точно її б застосовували у багатьох інших країнах, але в Європі, наприклад, чомусь не йдуть на це. 

- Що стосується пташиного грипу - чи можливо без щеплень зупинити епідемію, яку прогнозують багато експертів?

- Зараз таких значущих епідемій, як тисячу, п'ятсот років тому, і навіть на початку минулого століття, просто не може бути. Все змінилося: винайдений цілий арсенал хіміотерапевтичних, протимікробних засобів, інтерферонів, деззасобів та іншого. А пташиний грип - це черговий аврал. Звичайний ажіотаж, залякування, примус. Все як було, так і залишилося. Просто фірмам потрібно збути свою продукцію.

А взагалі, якщо санітарно-епідеміологічна служба ставить кордон епідемії тільки щепленнями, вважайте, що такої служби в Росії у нас немає.

- Нещодавно глава уряду Михайло Фрадков заявив, що потрібна нова національна концепція здоров'я дітей. Ця концепція припускає масову вакцинацію, яку будуть проводити не тільки проти поліомієліту, а й проти гепатиту А і В, краснухи і того ж грипу

- Шкоди здоров'ю від цієї концепції буде більше, ніж користі. Нашій країні не потрібно стільки вакцин. Їх кількість повинна бути розрахована не по головах, а за реальної потреби. Все це повинно проводитися при обов'язковій іммунодіагностиці до і після вакцинації. 

- Як це має виглядати на практиці?

- Будь-яка поважаюча себе держава, коли дитина з'являється на світ, складає на нього імунологічну і генетичну карту. Для цього досліджують кров новонародженого, яка береться з пупкового канатика - це не травмуюча процедура. До речі, в наш час в основному народжуються ослаблені діти, і їм, згідно з прийнятими в усьому світі показаннями, категорично забороняється вводити будь-яку живу вакцину, але у нас це робиться. 

- Ви стверджуєте, що щеплення у результаті послаблюють імунітет?

- Будь-яка щеплення - це додаткова робота для імунної системи. У кожного організму імунна система, також як і всі інші (кровоносна, видільна і т. д.) функціонує індивідуально. Чим більше ресурсів витрачено - тим менше залишається. А імунна система не вічний двигун. Про мене мої опоненти говорять, що я щеплена від голови до п'ят і тому здорова. Все якраз не так. Ні я не щеплена, ні члени моєї родини. Нашу імунну систему не травмували, тому ми й не розуміємо, що таке ГРЗ і ГРВІ.

- Іншими словами, нам здається, що ми зміцнюємо імунітет, а виходить навпаки?

- Так. Починаючи з пологового будинку - вакцина, вакцина, вакцина. Їх згубний вплив починається з народження (наприклад, вакцинація проти туберкульозу, з якої починається наше життя - це дуже сильний удар по імунній системі) і йде практично до юнацького віку, що призводить до паралічу імунної системи. У неї просто не вистачає сил адекватно реагувати. А між тим ускладнення на щеплення були відомі з 1796 року.

- Ми звикли до думки, що відмова від дитячих щеплень обов'язково призведе до хвороби ...

- Кожна людина - індивідуальність. Зі ста до туберкульозу сприйнятливий тільки один. Дифтерією захворює 15-20% населення, причому в залежності від регіону, від етнічної приналежності, національності. Поліомієлітом може захворіти один з 500. Варто мати на увазі: той, хто заражається, далеко не завжди захворює. І форма, в якій хвороба протікає, різна. А нас же залякали, що обов'язково буде параліч. Але якщо основна частина населення не сприйнятлива до інфекційних хвороб (власне, за рахунок цього людство і виживає), виходить, що вакцина потрібна тільки одному з 500. А прищеплюють всіх. 

- До яких ускладнень призводить вакцинація дітей?

- Реакцією на АКДС може стати ураження центральної нервової системи і нирок. На БЦЖ (живу вакцину проти туберкульозу) - остіти (ураження кісток), остеомієліти (ураження кісток з кістковим мозком), лімфаденіти, до дитини неможливо буває доторкнутися - всі лімфовузли запалені. 
Коли я кажу про численні ускладнення від вакцинації, у відповідь звучить, що вони рідкість. А мені листи від лікарів і батьків приходять мішками. Дуже багато розшукують мене по телефону. Якщо б я відповідала на всі ці дзвінки - сиділа б на телефоні з ранку до ночі.

- А є офіційна статистика цих ускладнень??

- Ми стільки десятків років вакцинуємо, а статистика поствакцинальних ускладнень відсутня. Прихильники масової вакцинації приводять абсолютно різні цифри. Санітарно-епідеміологічна служба не відстежує фактичну захищеність населення від інфекційних хвороб, так само як і ефективність вакцин. Насправді поствакцинальних ускладнень колосальна кількість - але довести, що вони стали наслідком щеплень, вкрай складно.

- Опоненти пред'являють вам дуже серйозні звинувачення. Їхній головний аргумент: кампанії проти вакцинацій призводять до трагедії.

- Через рік після того, як я в 1988 році публічно висловила своє ставлення до повальної вакцинації, до складу АКДС-вакцини та контролю за безпекою наших вакцин, чиновники з Міністерства охорони здоров'я звинуватили мене в тому, що це призвело до епідемії дифтерії. Виходить, що після тієї статті народ відмовився від вакцинації, і вже в 1990 році виникла «епідемія». Але «моя» епідемія в такому випадку повинна була виникнути у 1997-1998 роках.

До того ж АКДС-вакцина, проти якої я виступала, повинна захищати від трьох інфекційних хвороб. А чому тоді, за їх версією, виникла епідемія дифтерії саме, а не, приміром, кашлюку, до речі, такого ж заразного, як і грип. Адже дифтерією заразитися набагато складніше, ніж кашлюком. Якщо ви так кмітливі, так оголошуйте кашлюково-дифтерійну епідемію. Про правець не кажу: це окрема розмова. Вкрай рідкісне захворювання, так само як і поліомієліт. А насправді навіть коли охоплена щепленнями всього половина дітей (дані на 1982 рік), про що говорять цифри, епідемії чомусь не трапляється. 

- Ви говорили про низьку якість застосовуваних вакцин ....

- Так, у АКДС-вакцині, наприклад, міститься два дуже небезпечних консервантів: ртутьорганічні солі - мертіолят (ртутні солі небезпечніше самої ртуті, вони вражають клітини головного мозку і клітини нирок) і канцероген формалін (водний розчин формальдегіду). У 1999 році склад вакцини зазнав змін: зміст ртутьорганічних солей і формаліну зменшили в 10 разів. Уявляєте, скільки цих речовин там було до цього! А я свого часу, працюючи в ДНДІ стандартизації та контролю медичних біологічних препаратів ім. Тарасевича, мала змогу переконатися, що з інституту виходять нестандартні препарати. У різних серіях АКДС-вакцини зміст мертіолята і формаліну відрізнялися в рази! 

- Ви намагаєтеся щось змінити в російській системі вакцинації?

- Так, група фахівців (педіатри, неонатологи, акушери-гінекологи, дитячі психіатри, вірусологи, бактеріологи) з Єкатеринбурга, Санкт-Петербурга, Новосибірська, Москви, я в тому числі, звернулася з листом до президента Володимира Путіна і міністра охорони здоров'я Михайла Зурабова. Підписів під цим листом - на 30 сторінок, в тому числі батьків, чиї діти стали інвалідами або померли від щеплень. Ми пишемо про те, що шкоди здоров'ю від масової вакцинації - більше, ніж користі.

У цілому, у людей має бути інформація, на підставі якої вони будуть приймати рішення, щепити своїх дітей чи ні. Примусової вакцинація бути не може, це прописано в законах. Закони «Про імунопрофілактику інфекційних хвороб» (1998), «Про охорону здоров'я громадян» (1993 року) говорять, що будь-яке медичне втручання може здійснюватися лише після інформування, усвідомленої та добровільної згоди громадян. І якщо ми зараз нічого не змінимо - так і залишимося нацією хворих людей.

dytyna.info

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 3532 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 3
avatar
1
1 mr_smith • 04:22, 01.06.2010 • url Матеріал
Стаття про Росію, але у нас з тим не менше проблем. Одні кажуть вакцинуйтеся бо буде щось страшне, а інші не вакцинуйтеся бо вакцини то отрута. Кому вірити? Задовбали вже заробляти на здоров"ї людей!
avatar
1
2 BACS • 10:13, 01.06.2010 • url Матеріал
та да... як в анекдоті.... а дустом ви їх пробували? я проти вакцин... але і самому їх давалив дитинстві.. і малого вакцинували... stena
avatar
0
3 mr_smith • 22:12, 01.06.2010 • url Матеріал
Я теж вакцинований з ніг до голови, хіба тоді запитували? Та й зараз без папірця про вакцинацію куча проблем з садочками та школами.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.237.61.235
Браузер:

Cайт живе: