rss · Четвер, 22.10.2020, 20:30

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

11.05.2011 15:36

Що вбиває інтернет, 14 жертв інтернету

Сьогодні важко собі уявити життя без технологічних досягнень останнього десятиліття. Але по всьому світу, обкутаному єдиною комунікаційною мережею, існують традиції, цінності, яких люди стали все рідше і рідше дотримуватися. Перед вами список таких «жертв» інтернету і мобільного зв'язку.

1. Сорокапятигодинний робочий тиждень.

Важко собі уявити, скільки начальників поважало режим роботи "5 днів по 9 годин», поки не були винайдені смартфони. Але ми сміливо можемо сказати, що їх кількість скоротилася з тих пір, як стало можливим відсилати по електронній пошті запити серед ночі, повідомлення рано вранці, документи по вихідним на адреси своїх підлеглих. Залиш роботу на роботі? Не в епоху інтернету.

2. Магазини відеопрокату.

Двадцять п'ять років тому в США з'явилася мережа кіосків відеопрокату «Блокбастер», яка огорнула всю країну. Компанія мала свої магазини у більш, ніж 3 000 населених пунктах. Але ось вони оголосили про своє банкрутство, подібно до багатьох інших фірм і приватним особам, які жили за рахунок аналогічного бізнесу. Кого звинувачувати в такому масовому розоренні? Фірми, які пропонують замовити диски напрокат по інтернету? Або велика кількість сайтів, на яких кожен може легально, або нелегально подивитися фільм он-лайн або завантажити його на свій комп'ютер? Навіть ті компанії, які раніше продавали диски по інтернету, прагнуть надавати послуги і по он-лайн перегляду.

3. Концентрація уваги.

Ви коли-небудь пробували писати шкільний твір з відкритим у браузері вікном «ВКонтанті» або «Однокласників»? Багато хто сьогодні звинувачують інтернет в тому, що він відволікає молодь від багатьох речей, витісняючи, наприклад, читання книг постійною перевіркою своїх повідомлень в соціальній мережі. Такі митці, як письменник Джонатан Франзен, також відчули на собі відволікаючий ефект інтернету. Тепер Джонатан відключає інтернет з'єднання на своєму комп'ютері, коли сідає писати свої фантастичні твори. Але не всі згодні з тим, що відволікатися на всесвітню інформацію - це погано.

4. Ввічливість.

З усіх можливостей інтернету одна особливо приваблює багатьох - це анонімність. І від цієї опції інтернет ніколи не відмовиться. Активні користувачі інтернету від простих користувачів, які залишають брудні коментарі під новинами, до блогерів, які розміщують на своїх сторінках не зовсім вдалі фотографії знаменитостей, а потім потішаються з цього приводу, забули про те, що зветься «мистецтво ввічливої незгоди». Так, дітки, колись люди вміли і так спілкуватися.

5. CD-диски.

Спочатку це були MP3, на яких можна було записати безліч пісень, що робило їх зручними для зберігання на жорсткому диску вашого комп'ютера. Потім з'явилися мережі і торенти, де можна легко обмінятися будь-якими аудіо або відео записами з іншими користувачами, найчастіше незаконно. А нещодавно з'явилися ще й iPod-и, які швидко увійшли в ужиток і безповоротно відправили у гаражі та на горища CD-диски, де вже зберігаються гасові лампи і ..., ех, касети. Бабіни, спочивайте з миром.

6. Телефонні довідники.

Пам'ятайте час, коли щоб відшукати номер доставки піци до дому, треба було перегорнути «жовтий довідник» до літери «П»? Якщо ви виросли в поколінні «загугли» або «запитай у Яндекса», то відповідь, швидше за все, «ні». У наші дні ми з легкістю можемо отримати швидкий доступ до інформації, яку колись зберігали ці товсті книги. Але, якщо вас все ще мучить ностальгія за старими часами, для вас існують «Жовті сторінки он-лайн».

7. Листи від руки.

У сьогоднішніх закоханих, яких розділяє відстань, є найширший арсенал способів залишатися на зв'язку, але от навряд чи вони стануть писати один одному листи від руки. Та й високопоставлені особи держав вже не ведуть такої кореспонденції, як царі і президенти минулих епох. Так що безліч мудрих висловлювань політичних лідерів нинішнього покоління будуть назавжди втрачені для нащадків. Сьогодні по інтернету можна обговорити практично все, аж до рішення розлучитися. Сьогодні можна розлучитися навіть просто змінивши свій статус на «Однокласниках», або «Вконтакті» чи «Facebook». «Я вільна», ах, ну, і добре, «ОК».

8. Відпустка.

Тепер, коли можна зайти в інтернет практично з будь-якої точки світу, чи можна справді назвати відпустку «відпусткою»? Важко сказати, але ми можемо стверджувати, що в ті дні, коли ще не існувало електронної пошти, було набагато легше без жодних докорів сумління залишити робоче місце і повалятися на пляжі, де «читати» означало тримати в руках книгу, а не BlackBerry.

9. Конфіденційність.

Одного разу журналістка Джессіка Беннетт попросила фірму, що надає он-лайн послуги із захисту приватності, знайти все, що вони можуть про неї. Через пів години Джесіці повідомили навіть номер її медичної страховки. Якщо ви хоч раз публікували свої дані в соціальних мережах, забудьте про приватність. І що найстрашніше: половина фактів з життя Беннетт, які вдалося встановити компанії, виявилися брехнею.

10. Факти.

Інтернет забезпечує всім дешеві, якщо не безкоштовні форуми. Це необов'язково погано, але майте на увазі, що кожен може запустити в мережу неправдиву інформацію. Спектр перекручених даних великий: від неіснуючого «списку померлих» для того, щоб проштовхнути прийняття реформи охорони здоров'я, до поширення міфів. У наші дні політики, експерти, лобісти і блогери публікують стільки неправдивої інформації, що цього року по всьому світу в дослідницьких центрах і університетах було запущено понад двадцять нових програм, метою яких є розробити операції зі встановлення істинності даних, що публікуються.

11. Полароїд та інші види зйомок.

Тепер ми точно знаємо, що темні кімнати фотографів назавжди витіснені фотошопом, а громіздкі фотоапарати - маленькими цифровими камерами, які з легкістю можуть вміститися в кишені. Але без інтернет-технологій навряд чи б цифрові фото отримали б такий успіх. Адже саме в інтернеті можна швидко показати нові фотографії всім бажаючим. Наступного разу, коли будете розглядати в інтернеті милих кошенят або смішних немовлят, не забудьте сказати спасибі всесвітній павутині.

12. Навчальна література.

Важезні книги, гордо стоять на бібліотечних полицях, вони давно вийшли з моди. Адже тепер більшість інформації, яка в них міститься, можна знайти в інтернеті. Звичайно ж, вся друкована література відчайдушно бореться за виживання в епоху інтернету. Енциклопедії здають позиції перед менш надійними, але більш доступними конкурентами, наприклад, Вікіпедією. І навіщо всюди тягати з собою атлас або словник, якщо у вас є доступ до інтернету та google?

13. Випускний альбом.

Інтернет не викорінив традицію шкільних альбомів, але надав безліч альтернатив йому. У західних країнах школи вже відчули падіння обсягів продажів випускних альбомів. Сьогодні старшокласники можуть знайти он-лайн каталоги своїх друзів з фотоальбомами і особистими коментарями. Також з'явилися і спеціальні сайти, які пропонують розмістити свої випускні альбоми в інтернеті, крім того, тепер продають такі альбоми на цифрових носіях, або також по інтернету, а не друкують їх, як раніше.

14. Кінотеатри з «полуничкою». 

Інтернет надав дивовижні можливості поширювати фотографії і відео по всьому світу, з чим би не впоралися будь-які інші засоби масової інформації, що існують на сьогоднішній день. Але зате тепер на кожного фотографа, який публікує свої документальні роботи, доводиться десяток сумнівних любителів, які поширюють свої творіння. Сумнівні фото і відео тепер доступні практично кожному, а відстежити вік користувачів не так-то й просто, адже, що варто вказати при реєстрації на сайті, що тобі вже є 18?. Деяких дратує велика кількість розпусти в інтернеті, але вона точно витіснила кінотеатри, де транслювалися подібні фільми.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1267 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/4
Популярні новини:
Всього коментарів: 3
avatar
2
1 mr_smith • 15:41, 11.05.2011 • url Матеріал
Quote
особливо приваблює багатьох - це анонімність. І від цієї опції інтернет ніколи не відмовитьс

Тут можна сильно посперечатися, бо інтернет не є анонімним для 99% користувачів, дуже невелика кількість людей може дійсно професійно сховати свої сліди в інтернеті. Так що про анонімність забудьте. Якщо комусь дійсно знадобиться знайти вас після ваших дій в інтернеті - чекайте стуку в двері.
avatar
2
2 avatar • 22:52, 11.05.2011 • url Матеріал
Так то оно так, однако классика - всегда классика... После годов электронной почты, получаеш письмо в конверте с веиким удовольствием; книга которая шелестит в руках - весомей и приятней, после монитора, теплее. И т.д. :)
Хотя читалку электронных книг со встроеным МР3 мечтаю заиметь, карманная библиотека с плеером никому не повредит.
avatar
1
3 BACS • 23:20, 11.05.2011 • url Матеріал
так таки так.... як казав мій дід... який і не знав, що воно таке за чудасія той інтернет... baby
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.228.10.64
Браузер:

Cайт живе: