rss · Середа, 21.10.2020, 02:49

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

30.03.2010 02:51

Сало таки наркотик!

До таких висновків прийшли співробітники Дослідницького інституту Скріппса. 

У ході дослідження, що тривало більше трьох років, вчені забезпечили піддослідним щурам необмежений доступ до висококалорійної їжі, привабливою як для людей, так і для гризунів - бекону, ковбас, кондитерських виробів і так далі. Як і очікувалося, щури, що одержували таку їжу, їли більше і набирали вагу значно швидше, ніж їхні побратими з контрольної групи, що харчувалися звичайною кормом. 

Спостерігалися при цьому зміни в поведінці гризунів були схожі з реакціями, характерними для наркотичної залежності. Втративши доступ до улюблених продуктів, щури відмовлялися від звичайного корму, причому така "голодування" могла тривати до двох тижнів. В ході іншого експерименту прагнення щурів до висококалорійної їжі зберігалося навіть тоді, коли її отримання супроводжувалося болісними ударами струмом.

При дослідженні мозку піддослідних тварин вчені виявили у залежних від калорійної їжі щурів помітне скорочення числа допамінових рецепторів D2 в структурах системи нагороди мозку. Зниження числа цих рецепторів спостерігається при тривалому вживанні наркотиків, зокрема - кокаїну. Учені отримали додаткове підтвердження зв'язку цього процесу з розвитком залежності і компульсивної поведінки, штучно скоротивши кількість рецепторів D2 в мозку щурів. Непереборна тяга до висококалорійної їжі у цих тварин розвивалися значно швидше, ніж у звичайних гризунів. 

За словами провідного автора дослідження Пола Кенні, отримані дані свідчать про те, що надмірне споживання висококалорійної їжі та непереборне прагнення отримувати задоволення від їжі обумовлені тими ж біохімічними механізмами, що й наркотична залежність.
Категорія: Курйози · Переглядів: 1532 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
-1
1 BACS • 13:44, 30.03.2010 • url Матеріал
читав сьогодні про це ж і
мені сподовся один комент по цій темі
- А привычка жрать ВООБЩЕ как героиновая зависимость!!!))))))
- Да-да,если дней 7-10 не принимать "дозу" можно коньки от ломки сбросить....
Тупые лже-ученые
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.237.61.235
Браузер:

Cайт живе: