rss · Субота, 26.09.2020, 15:00

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

22.10.2009 01:12

Розподіл інтернет трафіку в світовій мережі.

Скільки всього потрібно інтернет-користувачеві, щоб насолодитися віртуальним життям. 10 тисяч сайтів? Тисяча? Сто? 

Зрозуміло, що є люди, які постійно намагаються знайти в мережі щось нове. Вони дійсно подорожують по різних закутках і знають, де знайти свіжі фото модного дизайнера або які букви потрібно ставити замість ru, щоб потрапити, скажімо, на аргентинський сайт.

Є й протилежна частина суспільства, яка або зовсім не користується інтернетом, або обмежується мінімальним набором сайтів. Електронна пошта, новинний портал, сайт якого-небудь хобі - і все.

Але нас цікавлять не божевільні навігатори просторів і не скромняги, що бояться всього нового. Що потрібно звичайній людині? Скільки сайтів відвідує він? Чому саме ці джерела приваблюють його, а не інші?

Нещодавно фахівці з'ясували, що більшість заходів в інтернет розподілено між 30 сайтами. Найбільшим став пошуковик Google, що має шість відсотків всього трафіку. 

Дослідження було серйозним, тривало протягом двох років. Воно охопило сервіси 110 великих кабельних операторів зв'язку, провайдерів регіональних і магістральних операторів.

Якщо ще п'ять років тому весь світовий інтернет-трафік був досить рівномірно розподілений між десятками тисяч сайтів і сервісів, то зараз спостерігається зовсім інша картина: 60 відсотків сумарного обсягу трафіку сконцентровано в 100 з 35 тисяч існуючих мереж.

Зараз в інтернеті виросли гіпергіганти. Можна виділити 30 компаній, що генерують і споживають третину даних всесвітньої мережі. До числа таких гіпергігантов крім Google входять соціальна мережа Facebook, сайт Microsoft і відеоколлектор YouTube ...

Разом з тим, за два останніх роки частка трафіку, що передається через файлообмінні мережі - торенти, впала більш ніж у два рази. У 2007 році близько 40 відсотків обміну інформацією в мережі припадали на ці мережі. Зараз ця цифра складає всього 18.

"Файлообмінники в минулому" - так названа одна з найбільш знакових статей останнього часу. На думку її автора, епоха торрентів поступилася своїм місцем нової, більш швидкої і легкої технології - потокового відео, одним з яскравих представників якого як раз і є YouTube.

Перегляд потокового відео останнім часом збільшився приблизно в два рази, до 40 відсотків. Люди не хочуть витрачати час на довгий скачування і вважають за краще швидкий доступ до трансляції. Подивився - і забув. Не потрібно потім витрачати час на роздачу іншим, не потрібно через час чистити жорсткий диск від вже обридлої музики або кінофільму.

У передових країнах зараз з'явилося досить багато проектів, що дозволяють дивитися в мережі програми і серіали безкоштовно, але з рекламою. У Росії таких ресурсів у чистому вигляді немає. Є інші варіанти - наприклад, можна переглянути ще не вийшов в ефір серіал, але розташований він буде на сайті платного порно. Перемикаючись між частинами цього серіалу, ви будете "насолоджуватися" видами брудної реклами. 

Ще один приклад піратських відеотрансляцій - один з відомих соціальних мереж. На її теренах можна знайти саму різну музику і відео, яку туди записали самі члени спільноти. Проблема лише в тому, що якість картинки далеко не найкраще.

Задумайтесь самі - чи багато ви сайтів відвідуєте щодня? Новини та пошта на улюбленому поисковике, соціальна мережа, що-небудь по роботі, що-небудь для розваги, ще кілька інших джерел - і все. Якщо ви і потрапляєте на сторонні джерела, то хіба що клікаючи по заманюючим банерам або посиланнями, що надсилаються знайомими. 

У підсумку, інтернет для більшості - це досить вузький маленький світ. Кілька яскравих кімнат для обожнюючих простоту і доступність мас. 

Що ж, така сучасна людина - він любить прив'язуватися до легких і зрозумілих речей. Невідомість і таємниці потрібні йому вже не так гостро як раніше, а якщо й потрібні, то тоді він просто знайде в пошукачі один сайт про невідомого і інший - про таємниці.

Все настільки просто, що навіть нудно ...
Категорія: Новини технологій · Переглядів: 1831 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.105.97
Браузер:

Cайт живе: