rss · Неділя, 25.10.2020, 20:04

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

07.01.2012 02:43

Різдво Христове - традиції святкування

Традиції святкування Різдва йдуть у незапам'ятні часи дохристиянської епохи. До тих далеких часів, коли і сам Христос ще не народився. Про відзначення цієї урочистості до нашої ери, - тобто до Р.Х. - Є численні свідоцтва практично у всіх народів у всіх частинах Світу.

Язичницьке походження Різдва простежується у всіх його атрибутах: святково прикрашені житла і вбрана ялинка, яка символізує в християнстві вічнозелене Райське Дерево; свічки - «символ Христового Учення» і звичайно ж, подарунки - як наслідування волхвів, які принесли дари Христу-немовляті... Протягом багатьох століть і тисячоліть саме в ці дні здійснювали певні ритуали, які сьогодні прийнято співвідносити з народженням Ісуса Христа, «Світла Істини».

Але навіть якщо повністю відкинути зовнішні прояви цього свята, все одно в нашій душі цей нетривалий період часу, близько двох тижнів від 25 грудня до 7 січня, сприймається якось по-особливому. Все одно інтуїтивно відчуваються якісь незрозумілі чудеса, вони як би пробивається зсередини. А загальний тріумф, пов'язаний з народженням Спасителя, і повсюдно супутні цій події карнавали, маскаради, убирання наповнюють наше життя феєрією чудес і магією перевтілення.

Хто ж народився в цей день?

Христос, Гор, Ра, Озіріс, Мітра, Геліос, Аполлон, Бальдр, Кетцалькоатль, Коляда, Святовит. Хто він, наш сьогоднішній винуватець торжества? Чий День Народження ми відзначаємо? І кого ми маємо привітати? Щоб вірно відповісти на ці питання, нам необхідно спочатку озирнутися назад, в історичне минуле, потім подивитися вгору, на зірки, а потім пильно звернути свій погляд вглиб себе - в свій власний внутрішній світ.

Різдво Христове, традиційно відзначається католиками 25 грудня, випадає на третій день після точки зимового сонцестояння, коли язичники відзначали народження непереможного Бога-Сонця. Цей день є кінцем старого і початком нового циклу. За уявленнями наших предків-слов'ян, в цей час народжується Коляда-Сварожич, що повертає Коло Свароже на весну. Коло - це коло. Календар - це річний коло, «Коляди дар».

Народжується нове світло. Нові плани, нові надії.

Між днем ​​народження Сонця, днем ​​народження людини і зустріччю Нового року існує важлива аналогія: наш звичай бажати імениннику в його день народження всього самого найкращого, виголошувати тости за святковим столом і звичай загадувати бажання в новорічну ніч - не що інше як закладка нової програми. Народна мудрість: «Як новий рік почнеш, так його і проведеш».

Важливо відзначити, що новий рік не є вигаданою календарною датою - це насправді реальна астрономічна подія. У часу, що не має ні початку ні кінця, все ж є особливість періодично оновлюватися. І обнулення часу, обнулення «відпрацьованих» циклів відбувається не 1 січня, а опівночі дати зимового сонцестояння.

Все в потрібний момент!

Таким чином, Різдво це не далека подія 2000-річної давності. Це з-Буття, пережите усіма нами прямо зараз. І від того, як ми поставимося до нього, залежить майбутній рік.

У ці години народжується наш Внутрішній Світ. Але поки що наше духовне «немовля» занадто слабке і вразливе. У цей час воно потребує нашої «батьківської» підтримки - радєнія. Ось чому особливо важливими для духовного зростання наші давні предки вважали перші 12 днів з дня його народження. У цей час, як ніколи, ми вправі розраховувати на Чудо.

Невипадково адже в багатьох казках чудеса перевтілення трапляються опівночі. Це містичний час. На космічному годиннику - півночі відповідає момент зимового сонцестояння. Це дата є точкою відліку нового астрономічного року. Усі найдавніші язичницькі культи відзначали цю дату, як день народження бога-Сонця і відраховували від неї перші 12 днів. Вважалося, що це особливі дні, кожен з яких символізує 12 місяців наступаючого астрономічного року. Це дні сповнені якогось важливого сакрального сенсу. У народі вони називаються «святочними».

12-денний період від Різдва до Водохреща, або Святки, це період, коли знову народжене сонценемовля готується до обряду ініціації - посвячення себе Всеєдиному Богу. І наші древні предки брали приклад з Сонця, щоб також знайти милість Бога.

Що робити?

Протягом усіх цих 12 днів по Різдву потрібно плекати в собі кращі духовні якості, культивувати абсолютну безумовну любов і почуття особистої відповідальності. Проявляти співчуття до оточуючих. Не ображати і не ображатись, ні з ким не сваритися. Бути співчутливим і щедрим. Пробачити своїх близьких і, насамперед, себе. Прості істини.

Святки вважалися кращим часом для того, щоб налагодити контакт з собою і Богом. Але перш за все, цей час спеціально було створено для того, щоб людина змогла зважитися полюбити себе. Навіть сама погода і весь тодішній спосіб життя повністю сприяли такому рішенню. Взимку зовнішнє життя завмирає. На вулиці тріщить мороз, йде сніг, і людина, якій не треба було бігти (на ті часи) на роботу, природно заглиблювався у внутрішній світ, щоб добути в ньому іскру живого вогню. Людина могла поспілкуватися з Богом наодинці і увійти в природний ритм Природи, почавши життя в гармонії із Всесвітом.

Сонце, подібно до Христа з 12 апостолами, проходить річний цикл по 12 зодіакальним сузір'ям. Річне коло, що складається з 12 місяців, - це символічний годинник з циферблатом з 12 чисел.

Давайте ж скоріше, не втрачаючи ні секунди нашого дорогоцінного часу, звіримо наші годинники. Дивіться! На символічному річному циферблаті - космічна опівніч. Швидше загадуйте свої потаємні бажання - і нехай вони неодмінно збудуться в наступаючому новому році! З Новим роком та Різдвом! І нехай це Різдво стане вашим особистим святом!

Категорія: Культура · Переглядів: 2183 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 4.2/4
Популярні новини:
Всього коментарів: 5
avatar
2
1 mr_smith • 02:55, 07.01.2012 • url Матеріал
Чудо є! Його не може не бути!
avatar
2
2 mr_smith • 17:01, 07.01.2012 • url Матеріал
Найпопулярнішому у світі різдвяному переспіву майже 200 років! Найвідомішою та найулюбленішою колядкою всіх народів світу є “Свята Ніч, Тиха Ніч”. Її склав Франц Ґрубер на вірші Йозефа Мора в 1816-му році. Ґрубер написав багато колядок та гімнів, але жодна з них не здобула такого світового успіху, як “Свята Ніч”. Її перекладено практично на всі мови. Австрійці композитора вважають своїм, а чехи своїм, бо пісню створено у часи Ракорсько-Угорської імперії и всі ті австрійці, чехи, закарпатські русини, поляки деякі, угорці і таке інше мали єдине громадянство.
avatar
2
3 avatar • 19:15, 07.01.2012 • url Матеріал
Очень чудесная статья, mr_smith :)
Истинно то, что Новогодние святки единят сегодня всех предтавителей и народных, и мировых традиций.
Как исследователь и хранитель народной(языческой) традиции дополню со своей стороны.
[spoiler]Что есть Рождение Нового года - Нового Солнца для нас и как это происходит в современно славянской традиции(как не прескорбно для церкви, она существует).
Не для кого не секрет, что итог жизни смерть, а после смерти есть новая жизнь поскольку душа(жизнинь) безсмертна. И с точки зрения пантеизма имеет постоянный цикл перерождений. Переходов из одной ёмкости в другую, как вода. Не зря говорят вода это - жизнь, в духовном смысле (метафоре) оссоциируется с душой, с тем что имеет каждый одушевлённый предмет. Лицезримым символом постоянного перерождения является Природа и как истинный источник света и тепла сам Бог-Солнце. ДаждьБогом мы его величаям, что означает дающий благо(сомневаюсь, что наш мир был бы благом для нас, если бы не он). Но есть у нас и единый образ всего сущего и духовного начала. Мы его называем РОД. Этот корень делает священным каждое слово, носимое его. И Род означает(=) начало. Его синонимом является слово БОГ. И также не является секретом, что это Бог единит каждого. У каждого народа есть своя мифология, в которой каждый инородец может узнать и своего Бога.
И потому, как Род единит в себе все множества, он есть везде и в малом, и в великом, т.к. всё имеет своё начало и свой конец. Суть также в том, чтобы что то новое родилось, чтото старое должно умереть, отдало свою силу(жизнь) новому. И так случается и в Новый год(уходит Старый приходит Новый). И солнце говорит славянину что и когда, как надо делать, являясь истинным примером - идеалом и прородителем(понятно, жизнь от него пошла).
Современные национальные(языческие) общины проводят этот ритуал по своену, по разному, но суть имеет одну достой но проводить Старый год(солнце,огонь) и встретить Новый. Известно то что языческий мир это - мир духов. Не всё имеет душу но имеет свой дух, потому как Дух основа всего(дух нематериален бо - закон, информация).
И соответственно Новый и Старый год имеют своих духов. Духом Старого года у славян является Корочун. Кто же он есть. Представьте себе худого злобного старика в коротком полушубке, без шапки в коротких штанах и дырявых валенках. Жадными глазами, с укоризной он заждому заглядывает в душу в конце года. Кто там чего не сделал, чего(кого) не простил? Думаю каждый с ним знаком. Этот скверный старикашка, Корочун(коротит год, укорачивает дни, год за годом жизнь) каждому знаком ;) , ведь каждый из нас чтото не закончил до Нового года. много людей встречают Новый год в лишениях, боли, голоде и холоде(ни когда не забудем о них) - Корочуна работа:( .
Карачуном, в народе, является самая длинная тёмная - последняя ночь в году. И в эту ноч принято расстаться со всем скверным и ненужным - отжившим, что было в старом году, по тому как нельзя (дурная примета) брать это с собой в будущий год. Проводится этот ритуал так.
avatar
2
4 avatar • 19:16, 07.01.2012 • url Матеріал
У каждого посёлка есть место гуляний, площадь - майдан. Вот на нём и устанавливается мёртвое сухое дереве(дуб или берёза)- бадняк, загодя принесённое хлопцани не весь от куда, обязательно в рукавицах. Голыми руками бодняк трогать нельзя, он символизирует мир мёртвых, скверное. Так вот, ставится на майданчик, обкладывается сухими брёвнами, хворостом. Чтобы отдать всё негожее и отжившее прошлому(иному миру) это развешевается на бадняке, старые вещи, записки с пожеланиями, чтото оставить, изменить к лучшему(молитвы). Старейший из мудрейших громадян - сам голова, говорит реч и зажигает бодняк. Пока бодняк горит, самое время выразить высказать недовольство и обиду обидчику, избавиться от каждой скверной(нечистой) мысли и слова(на слова желательно не скупиться ;) ). Положено даже надев порочные маски охажевать обидчиков и должников хворостинами(понарошку). (Думаю такое и взапровду раньше делалось.) Отдав долги, громадяне снимают личины и вместе с орудием возмездия бросают в догорающий бодняк. Вместе с пламенем стихает и накал страстей. Погасает бадняк, с ним и огонь в печи каждой хаты. Стихает, гаснет всё и лиш яркие звёзды в ночном небе говорят, дарят вечный редкий свет. Из остатков тлеющих углей разжегается новый огонь, символизируя тем самым рождение Нового года.
Все кто жёг бадняк одивают новые, добрые личины символизирующие разне благодетели(разное благо, что ждут, желают все в новом году). Старший берёт посох и мещок. На посох водружается новый Огонь. Этот человек символизирует Новый год и несёт Дух его - Коляду.
Весело и торжественно ряженая(облочённая) процессия с песнями - колядками посещает(оСвящает) каждую хату. Обновляет её принося новое благо - огонь. И так в каждый дом приходит Новый год ^_^ . Наступают святые новогодние дни - святки, символизируюшие двенадцать Свят Месяцев.
Многие знают, что у язычников много Богов, а я вам говорил о едином - РОДе Всевышнем. Вчём правда - суть..? Кое какая правда есть в мифе начал, да у каждого народа он свой. Я же постараюсь быть краток. Я сказал Род это начало всего и это может понять каждый по своему, будет прав. Все знают, что от начала идут все множества. И у Рода есть свои продолжения(порождения от мала до велика) - Родовичи. Если Род=Бог(единый), то дети его Благодетели(божьй дети). Вот таки и колядовщики и несут в каждый дом эти бгодетели. Правильно их называть Богами - детьми божьими, однако их у нас называют Святами. Когда Свята приходят к нам в дом, мы их встресчаем весело с торжеством и гуляньем. Вот потому в украинской мове праздник называют святом.
С приходом на Русь христовой веры, людей с явно выражеными Благодетелями в душе стали называть святыми, кононизировать в церкви. Так что боги славян ни куда не делись :) Они есть в земле и небе, огне и воде, в лесах и домах наших. Великий князь Владимир, с похмела избил и утопил кап Перуна в Днепре, неужто грома в небе меньше стало. А Георгий змееборец, а Илья громовержец bb Великий боготырь Илья Муромец есть ни кто иной как Перун(Арес для греков ;)). Каждый прочтя былину о Илье познает суть - Перуна, воина -пахаря. Перун есть сын Отца - Неба(Сварога) и Земли - Матери(Лады - Любви) - Гром поднебесный.
Христова вера, становясь на руси Православием, сплавила в себе старый обычай и срарые Свята. И о рождении Нового года, нового Огня, нового Блага - Христа - Спасителя возвещает рождественская колядка :)
avatar
1
5 mr_smith • 22:44, 07.01.2012 • url Матеріал
Закарпатський гурт ROCK-H / РОКАШ
ЩЕДРИК (З ОРКЕСТРОМ) ПРЕМ'ЄРА КЛІПУ!

avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.232.146.112
Браузер:

Cайт живе: