rss · Субота, 31.10.2020, 13:41

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

13.06.2013 01:27

Причини проведення обшуку в українському офісі WebMoney


Причини проведення обшуку в українському офісі WebMoney

Формально, обшук проводився в ТОВ «Українське гарантійне агентство», яке гарантує в Україні зобов'язання компанії WebMoney, і саме до неї у фахівців Міндоходів є претензії. Власником і адміністратором української WebMoney є зареєстрована в Лондоні компанія WM Transfer Ltd. В її центральному офісі на запит Forbes про причини і суті претензій податкової до української компанії на момент публікації матеріалу не відповіли.

Перевірку проводили співробітники Головного оперативного управління та Головного слідчого управління фінансових розслідувань Міністерства доходів і зборів. Що стало приводом для візиту на підприємство?

Претензії податківців до WebMoney - робота без узгодження з Національним банком і суттєві фінансові махінації, йдеться в прес-релізі Міндоходів. Раніше НБУ неодноразово заявляв, що правила роботи WebMoney не узгоджені з ним, а тому діяльність компанії в Україні неправомірна.

За словами джерела Forbes, близького до керівництва Міндоходів, у податківців була ще як мінімум одна причина, щоб навідатися в офіс WebMoney - ухилення підприємством від сплати податків, повідомив Forbes на умовах анонімності близьке до керівництва Міндоходів джерело, відмовившись озвучити суму податкових претензій.

Він також деталізував, що саме в Міндоходів мали на увазі під істотними фінмахінаціямі: службові особи «Українського гарантійного агентства» перераховували на карткові рахунки пов'язаних з ними фізосіб зароблені злочинним шляхом гроші, і потім конвертували їх у готівку. За допомогою послуг цієї компанії її клієнти намагалися приховати нелегальні фінансові операції», - говорить джерело. Саме тому з офісу компанії було вилучено обладнання та заблоковані рахунки компаній, що брали участь в «злочинній схемі». Після завершення слідчих дій, матеріали справи будуть передані до суду для прийняття рішення по її організаторах, йдеться в офіційному коментарі Міндоходів.

В українському представництві WebMoney стверджують, що претензії Міндоходів - не обгрунтовані. «У податкової не було жодних законних підстав для сьогоднішніх подій», - говорить прес-секретар компанії Маргарита Ормосадзе. Від інших коментарів на момент публікації вона, а також один із засновників і директор керуючої компанії Гаранта WebMoney Олексій Титов, відмовилися.

Профільні бізнес-асоціації вважали за краще не висловлюватися на тему законності обшуку в WebMoney - від коментарів утримався Олександр Карпов з ЕМА, а також Ірина Тіменюк, координатор комітету з електронним платежах Європейської бізнес асоціації.

На думку юристів, принаймні, деякі з претензій податківців мають під собою сумнівні підстави. «Для того, щоб оперувати електронними грошима, в Україні необхідно мати дозвіл НБУ. Отримати його складно і поки зробити це вдалося лише двом компаніям - Maxi Card і Monexy», - відзначає партнер МЮФ Integrites Олександр Алексєєнко. Решта оператори, у тому числі і WebMoney, офіційно працюють не з електронними грошима, а «правами вимоги». «З точки зору закону, ця схема роботи виглядає адекватно, і в українських реаліях, швидше за все, має право на життя», - вважає юрист.

Нацбанк і Міндоходов цього права не визнають. Очевидно, це і тягне за собою ланцюжок претензій податківців до цієї компанії, допускає адвокат, радник ЮБ «Єгоров, Пугинський, Афанасьєв і партнери» Сергій Гребенюк. «Участь в обшуку податкової міліції, говорить про те, що в Міндоходів вважають: і сама компанія, і, можливо, її клієнти ухиляються від податків», - говорить Гребенюк. А оскільки саму діяльність компанії в міністерстві вважають незаконною, то платежі і гроші, що заробляються в цій сфері, судячи з усього, розцінюють як дохід, отриманий злочинним шляхом, продовжує юрист.

Ще одне питання: сама процедура проведення обшуку в WebMoney. За новим Кримінально-процесуальним кодексом, проводити обшук або арештовувати рахунки можна тільки за рішенням слідчого судді, на такому засіданні обов'язково повинен бути присутнім представник компанії для захисту її інтересів. «Поки у нас немає інформації, чи дотримувалися ці норми закону, - каже Гребенюк. - Але обшук - це крайній захід, на який можна йти, лише якщо компанія відмовилася надати якусь інформацію податківцям добровільно».

Категорія: Новини України · Переглядів: 1137 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 35.170.78.142
Браузер:

Cайт живе: