rss · Четвер, 22.10.2020, 23:57

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

23.05.2010 11:26

Православні християни святкують Трійцю.

В П'ятдесятий день після Великодня здійснюється свято на спогад сходження Святого Духа на учнів Христових. Складається він з двох днів, перший з яких присвячений прославлянню Пресвятої Трійці і пам'яті сходження Святого Духа на апостолів і тому називається Днем Трійці (Св'ята Трійця), а другий день - на честь Всесвятого Животворящого Духу і називається Духовим днем (днем Святого Духа). 

Так от, назву П'ятидесятниці свято одержало тому, що сходження Святого Духа на апостолів сталося в старозавітне свято П'ятидесятниці, встановлене на згадку дарування єврейському народові Закону при горі Синай. Цей День святкувався в 50-й день після Великодня. 

Свою першу назву свято одержало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке обіцяв їм Христос ще перед Своїм Вознесінням. Зішестя Святого Духа явило піклування всіх Осіб Триєдиного Бога про світ - Бог-Отець творить світ, Бог-Син спокутує людей від рабства диявола, Бог-Дух Святий освячує світ через влаштування Церкви. 

У євангельській традиції зішестя Святого Духу описується як полум'я, сполохи якого оточили кожного з апостолів, що зібралися в 50-й День по Воскресінні Ісуса Христа в одній світлиці, після чого вони знайшли "дар мов" - стали говорити на різних, не відомих їм раніше мовах. Таким чином, вони дістали можливість проповідувати віру Христову в різних куточках світу. Саме тому день Святої Трійці іменується також днем народження Християнської Церкви. 

Свято П'ятидесятниці прийнято прикрашати храм і свої житла деревними гілками і квітами, і самим стояти в храмі з квітами в руках. 

А передує святу - Троїцька батьківська субота, яка цього року випадає на 6 червня. Здавна субота перед днем Святої Трійці іменується Троїцькою батьківською суботою і вважається днем особливого поминання померлих. У всіх храмах здійснюються заупокійні літургії та панахиди. 

Тим, хто пам'ятає своїх близьких і рідних, друзів, духовних і світських наставників, в цей день добре прийти до храму і помолитися за їхнє упокоєння. Відомо, що загальна, соборна молитва має особливу силу. Пам'ятайте, найкраще, що ми можемо зробити для наших померлих - це помолитися за них. Пам'ятайте, що покійним не потрібні ні гроші, ні слава, якщо душа людини в загробному житті страждає від своїх гріхів, то наша молитва допомагає цій душі удостоїтися милосердя Божого. До речі, якщо ж покійний праведний, то він у відповідь на нашу молитву сам молиться за нас до Господа. 

Суботу присвятіть молитві про покійних і замовте для них у церкві літургію або панахиду, адже про ваших рідних будуть молитися священнослужителі, парафіяни та звичайно ви самі. 

До речі, поминання покійних імен на літургії відбувається у вівтарі, коли з просфори виймаються частинки, які потім занурюються в чашу з Тілом і Кров'ю Христовою. У цей момент читається молитва: "Обмий, Господи, гріхи тут згадуються Чесно Твоєю кров'ю, молитвами святих Твоїх". 

Вже після служби, або відвідування храму Божого християнин може зі спокійною душею піти на кладовище. 

А ось наступного дня після Дня Святої Трійці випадає День Святого Духа, що відзначається Церквою на спогад зішестя Святого Духа на учнів Христових. 

Святкування Святому Духу Церква починає, як звичайно, вечірнім богослужінням на Трійцю.

За традицією на Трійцю прийнято прикрашати храми і домівки гілками дерев, травою і квітами. У Новозавітній Церкві молода зелень і квіти символізують як приношення Богові "початків весни, що оновлюється", так і саму Церкву Христову, яка проквітнула "яко крін (квітка)", а також указує на оновлення людей Духом Святим.

Категорія: Новини України · Переглядів: 2526 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/4
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.85.115
Браузер:

Cайт живе: