rss · Середа, 08.07.2020, 10:13

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

29.09.2009 22:11

Подробиці «газового» ЧП в житомирській школі. ФОТОрепортаж

30 вересня буде відновлений навчально-виховний процес у загальноосвітній школі №8 м. Житомира, де 28 вересня з отруєнням токсичною речовиною було госпіталізовано 47 учнів.

Про це на прес-конференції з питань наслідків цієї надзвичайної події, що відбулася 29 вересня під головуванням заступника Житомирського міського голови Олега Старинця, повідомив головний лікар Житомирської міської санітарно-епідеміологічної станції Олександр Шпита.

«28 вересня у першій половині дня ми провели токсикологічні та хімічні дослідження розпиленої речовини, повторно - о 6 годині вечора. Станом на 11.30 годину 29 вересня лаборанти і лікарі-гігієністи проводять чергові дослідження. По телефону мене поінформували, що запахи відсутні. Якщо результати дослідження будуть "від’ємними", ми будемо рекомендувати дирекції школи провести генеральне прибирання з використанням миючих і дезинфікуючих засобів та провітрювання класів та приміщень школи, і 30 вересня дозволимо роботу школи у звичайному робочому режимі».

Дані про двох дітей, які у важкому стані перебувають у лікарні, не підтвердилися.

Як повідомляв Житомир.info, 29 вересня у першій половині дня через вентиляційні отвори у класах та приміщеннях 8-ї школи почав відчуватися їдкий різких запах.

Протягом 3 хвилин всі діти були завчасно виведені зі школи на вулицю, відкриті вікна, завчасно повідомлені всі служби – управління МНС, міська СЕС, управління освіти, охорони здоров’я, швидка медична допомога.

Начальник управління охорони здоров'я Житомирскьої міської ради Микола Суслик (на фото) повідомив, що 28 вересня було акумульовано 11 бригад швидкої допомоги, і станом на 29 вересня всі учні, які скаржилися на легке недомагання, були доставлені в Житомирську міську і обласну дитячу лікарні. Двоє дітей відмовилися від госпіталізації.

Як запевнив Олег Старинець, близько 12 години 29 вересня зі стаціонару виписані всі школярі, які отруїлися невідомою речовиною.

Житомир.info повідомляв, що 29 вересня 8 школярів ще залишалися на лікарняних ліжках на прохання батьків (для подальшого обстеження).

Яка речовина могла бути розпилена у туалеті, не знають навіть у міській СЕС: проба не співпадає з будь-якими відомими аналогами.

Головний лікар Житомирської міської санітарно-епідеміологічної станції Олександр Шпита:

«При виїзді на місце події було встановлено, що на 1 поверсі лівого крила школи, у санвузлі для хлопчиків, був наявний різкий запах хімічної токсичної речовини, яка викликала сльозотечу, різі в слизовій оболонці, сухий кашель. Речовина вражала верхні дихальні шляхи. Станом на 12.30 учні були евакуйовані, служба СЕС почала відбирати проби для зразків по всіх поверхах і класах на хімічні та токсикологічні дослідження.

Проведені дослідження на вміст таких токсичних речовин: хлору, фенолу (1-2 клас небезпеки), формальдегід, сірководень (2 клас), сірчистий ангідрид (3 клас) і аміак (4 клас).

Результати довели відсутність концентрації цих речовин у повітрі, хоча клінічні прояви були присутні: болі в епігастральній області, у декого була блювота, у двох-трьох потерпілих спостерігалася короткочасна втрата свідомості в момент найвищої концентрації речовини.

Вік потерпілих – 10-15 років, причому дівчаток у 3 рази більше, ніж хлопчиків. Тобто, дівчатка більш чутливі до цієї речовини».

Звідки взялася токсична речовина у приміщенні школи?

Як припускає Олег Старинець (на фото), це був порошок чи таблетка, яка в реакції з водою могла спричинити викид у повітря газоподібної речовини. А можливо, старий балончик черемхи або терену, який застосовують правоохоронці для особистого захисту. «Винуватця шукають, є певні кандидатури, не сьогодні-завтра його ім’я буде відоме. Не виключено, що він міг знаходитися в епіцентрі подій, а міг спровокувати її і завчасно зникнути. Не маю права розголошувати таємницю слідства, але коло підозрюваних звужується з кожними днем. Яку міру покарання буде призначено зловмиснику? Виховну, із внесенням запису у документ про світу. У будь-якому випадку хочу звернутися до батьків учнів з тим, щоб перевіряли вміст сумок і рюкзаків, з якими їхні діти ідуть в школу», - сказав Олег Старинець.

На запитання «Дитячі пустощі чи спланована диверсія?» начальник управління освіти Житомирської міської ради Валентин Арендарчук (на фото) відповів, що остаточну відповідь дасть слідство. "Хоча я більше схиляюся до думки, що це неусвідомлені пустощі учнів», - припустив він.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Житомирської міської ради Микола Дідківський (на фото):

«Після консультації з лікарями і встановлення діагнозу «отруєння» ми визначили дану подію як надзвичайну ситуацію. Подальші дії щодо встановлення винних проводять органи управління внутрішніх справ. На цей момент кримінальну справу ще не відкрито, але заподіяна шкода здоров’ю, міліція працює над виявленням усіх причетних. Після виписки дітей будемо вважати, що надзвичайна ситуація як така вичерпана».

Учасники прес-конференції завірили батьків, що на сьогоднішній день життю і здоров’ю дітей нічого не загрожує, однак висловили припущення, що наслідки небезпечної газової «атаки» можуть виявитися і через 20 років або, ще гірше, відбитися на здоров’ї нащадків потерпілих школярів.

Житомир.Инфо

Категорія: Новини Житомирщини · Переглядів: 1729 · Додав: Shooler
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
1
1 Shooler • 22:11, 29.09.2009 • url Матеріал
Ну що не придумаєш, аби не піти на уроки... B)
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.239.149.34
Браузер:

Cайт живе: