rss · Неділя, 01.11.2020, 00:48

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

13.06.2010 19:15

Податок на хабарі, ботокс та інші курйозні податки.

Силіконова долина

Лідер демократичної більшості в сенаті США Гарі Рейд запропонував ввести 5-відсотковий податок на низку косметичних медичних процедур, що проводяться для корекції зовнішності людей без будь-якої необхідності, виключно з примхи пацієнтів. Його вмить назвали податком на ботокс. В рамках реформи американської системи охорони здоров'я сенатор запропонував, зокрема, обкласти податками операції по розгладженню зморщок, ін'єкції ботокса і збільшення грудей. За його розрахунками, це могло б забезпечити поповнення бюджету на 5,8 млрд доларів протягом десяти років. Особливо різко проти законодавчої ініціативи виступила Національна жіноча організація, яка порахувала такий податок дискримінацією слабкої статі, яка, за статистикою, робить 86% пластичних операцій. 

Зняти зайвий жирок

Парламент Данії прийняла рішення ввести податок на жир в продуктах харчування, а також підвищити податки на шоколад, інші солодощі і прохолодні напої. Пояснюється це, природно, турботою про здоров'я нації, все більшою мірою страждає від надмірної ваги. За рахунок любителів солодкого і жирного передбачається наростити бюджет на 1,5 млрд крон (200 млн євро) на рік. Граничний податок складе 25 крон (3,4 євро) на кілограм сиру, масла, маргарину і рослинної олії. Свого часу Данія була першою країною Євросоюзу, яка ввела податок на газовані прохолодні напої, і тут він залишається найвищим - 1,14 крони (15 євроцентів) на літр.

Ідея податку на нездорову їжу вже неодноразово виникала в умах політиків різних країн. У США, де фастфуд особливо популярний, можливість такого податку обговорюється на самих різних рівнях вже не один рік. Французькі фахівці з фінансових і соціальних питань в 2008 році пропонували збільшити в чотири рази ПДВ на занадто жирну або занадто солону їжу, в якій "немає гострої необхідності". Ця ініціатива не знайшла підтримки, оскільки від неї могли постраждати бідні верстви населення, які часто харчуються дешевими піцами і гамбургерами. 

Фіскальна нота "соль" 

Президент Латвійського товариства лікарів Петеріс Апініс, за сумісництвом є радником прем'єр-міністра Латвії Валдіса Домбровскіса, запропонував поповнити перелік шкідливих для здоров'я людей, але корисних для самопочуття державного бюджету продуктів, сіллю і цукром. Лікар звертає увагу, що надмірне вживання солі викликає у людини підвищення тиску і скорочує його життя на два-чотири роки. Зловживання цукром може стати причиною цукрового діабету, від якого в Латвії щорічно помирає 4 тис. людей. На його думку, акцизний збір на сіль і цукор повинен бути введений за аналогією з оподаткуванням тютюну та алкоголю. 

Скачуйте до бюджету

Влада все більшого числа країн замислюються над тим, як обкласти податками інтернет-піратів. Пов'язано це, мабуть, з тим, що впоратися з ними, як і з цілком реальними сомалійськими піратами, правоохоронні структури вже зневірилися.

Адміністрація острова Мен - британської офшорної зони - запропонувала обкласти всіх користувачів файлообмінних мереж податком в 1 євро на місяць. Правда, перераховувати його будуть не в держбюджети, а на рахунки різних міжнародних організацій, що займаються захистом авторських прав. А представники партії "зелених" в парламенті Німеччини вирішили піти далі і виступили з ідеєю додаткового оподаткування всіх користувачів інтернету.

Голий прибуток 

Губернатор штату Нью-Йорк Девід Паттерсон також запропонував ввести 4-відсотковий податок на купівлю через інтернет музики, фільмів і комп'ютерних програм. У його політичних супротивників особливе обурення викликав той факт, що в заяві губернатора йшлося про необхідність розповсюдити цей податок і на порнографічну продукцію. На думку супротивників податку на порно, це перший крок до визнання цієї продукції цілком законною. 

Інтимний ПДВ

18-річна румунка Аліна Перч, яка отримує вищу освіту в Німеччині, вирішила продати на інтернет-аукціоні свою невинність. 45-річний італійський бізнесмен оцінив її в 10 тис. євро. Акт "купівлі-продажу" відбувся у фешенебельному готелі Венеції. Але угода була укладена на території Німеччини. Тому місцеві фіскальні органи зажадали від Перч сплатити податок з продажу цноти. Податківці визнали аукціон просто сексом за гроші, що у Німеччині не є злочином на відміну від несплати податків. Так як досить велика сума грошей зароблена за дуже короткий період, з неї можуть зажадати заплатити ще й ПДВ. Таким чином, в дохід держави може піти більше половини отриманої заповзятливою дівчиною суми. 

Помер - плати

Латвійська асоціація похоронних служб запропонувала ввести податок "на покійників". Платити його будуть щорічно за кожен метр поховання родичі покійного. Даний податок повинен замінити разовий збір в 25 латів (50 доларів) на утримання кладовищ, який зараз вноситься під час похорону. Чиновники пояснюють ініціативу турботою про родичів, у яких і без того багато витрат, пов'язаних з похованням. Про санкції для неплатників нічого не повідомляється.

Широкосмуговий податок

Податок на стаціонарні телефони пропонує ввести уряд Великобританії. Розмір збору становитиме 6 фунтів стерлінгів на рік. Примітно, що зібрані з користувачів традиційного виду зв'язку кошти - близько 175 млн фунтів на рік - влада має намір направити на розвиток систем високошвидкісного доступу в інтернет. Тому новий збір журналісти охрестили широкосмуговим податком.

У Росії теж не обійшлося без креативу

Губернатор Санкт-Петербурга Валентина Матвієнко придумала, де знайти кошти, необхідні для відновлення міських пам'ятників. Брати гроші будуть з тих, кого вони, мабуть, найбільше цікавлять, - з туристів. Податок з туристів складе 2 євро, що дозволить поповнювати бюджет міста на 10 млн євро на рік. Втім, такий податок вже існує в деяких країнах, а відвідати місто, що дало Росії практично всіх її нинішніх керівників, мабуть, особливий привілей. 

Минулого літа в уряді РФ розглядався законопроект про введення податку на побутову техніку, і зокрема на DVD-плеєри пропонує ввести Союз кінематографістів РФ. Як писав "Комерсант", планувалося, що податок буде стягуватися як з виробників, так і з імпортерів техніки в РФ. 

А трохи раніше Союз кінематографістів, на чолі якого стоїть режисер Микита Міхалков, захотів отримувати гроші за чисті DVD-диски. Діячі кіно запропонували президентові Дмитру Медведєву запровадити фіксований збір з кожного виробленого або завезеного в країну DVD, а отримані гроші перераховувати ім.

Відзначимо, що й до кризи російські податківці розглядали цікаві варіанти офіційного збору грошей з громадян. Так, у 2004 році ФПС пропонувала ввести "податок на відмінників", запропонувавши брати прибутковий податок з батьків, чиї діти платять за навчання менше однокласників або однокурсників.

Необхідно зазначити, що п. 4.2.16 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" також міститься досить курйозна норма про те, що оподаткуванню підлягають також кошти, отримані в якості хабара та вкрадені.
Категорія: Курйози · Переглядів: 2473 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
1
1 el_Chupacabra • 11:32, 17.06.2010 • url Матеріал
Quote
Платити його будуть щорічно за кожен метр поховання родичі покійного

З такими темпами скоро стоячи ховати будуть.
Quote
також міститься досить курйозна норма про те, що оподаткуванню підлягають також кошти, отримані в якості хабара та вкрадені.

Свята правда от тільки щось наші любі чиновники не вносять хабарі в декларацію...
avatar
0
2 mr_smith • 11:53, 17.06.2010 • url Матеріал
Quote (закон України)
4.2.16. кошти або майно (немайнові активи), отримані
платником податку як хабар, викрадені чи знайдені як скарб, не
зданий державі згідно із законом, у сумах, підтверджених
обвинувальним вироком суду, незалежно від призначеної ним міри
покарання;
цікаво, якщо вчасно платити податки з хабаря, то це виходить законно?
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.89.87.12
Браузер:

Cайт живе: