rss · Четвер, 22.10.2020, 23:47

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

10.10.2010 11:58

Почнуть штрафувати тих хто здає квартири неофіційно

Завдяки цьому держава отримує можливість контролювати ринок оренди нерухомості, який, за експертними оцінками, на 60-80% знаходиться в тіні, і стягувати 15% податку з угоди (його зараз майже ніхто не платить). Як кажуть ріелтори, може збільшити ціну на оренду квартир на 10-15%. З іншого боку, квартиронаймачі і господарі житла можуть застрахуватися. Адже усна домовленість нерідко закінчується тим, що гроші за квартиру не платять, господарів обкрадають, а вони, наприклад, раптом виселяють квартирантів на вулицю. 

На сьогодні жоден договір ще не був зареєстрований. «Поки нікого не було, багато хто цікавиться, але дізнаються про деталі і йдуть. Наприклад, для того, щоб зареєструвати договір, вам потрібно мати на руках завірений у нотаріуса договір оренди та оригінали паспортів - вашого та орендарів. Ну, взагалі-то, поки реєстрація - справа добровільна, а потім за неукладення договору будуть штрафувати», - розповів нам співробітник БТІ Сергій. Офіційно в конторі коментарів не дають. 

Як пояснив нам нардеп-регіонал Сергій Ківалов, зараз дуже складно зробити, щоб цей закон діяв: «Спочатку потрібно було доробити Адміністративний, Цивільно-процесуальний та Кримінальний кодекси, щоб застосовувати санкції за невиконання закону. Думаю, що в самий найближчий час ці зміни будуть внесені». 

За словами директора агентства нерухомості Ярослава Часова, існує суперечність між новим законом і цивільним кодексом. «У БТІ потрібно реєструвати договір оренди, який вже завірений у нотаріуса. А в Цивільному кодексі прописано, що обов'язково потрібно завіряти у нотаріуса тільки ті договори, які укладаються на 3 роки і більше. При цьому в новому законі термін договору ніяк не обговорений. А це означає, якщо ви здаєте своє житло менше ніж на 3 роки, ви не зобов'язані завіряти цей договір у нотаріуса або реєструвати його в БТІ », - вважає Годин.

КАЧАЮТЬ ДОГОВОРИ У МЕРЕЖІ І ЙДУТЬ до нотаріусів 

Кияни кажуть, що не збираються ні зараз, ні потім реєструвати угоди в БТІ. «Я з'ясовував усі нюанси, але це глухий кут, - каже господар «двушки» на Печерську, яку він здає, Олексій В. - У БТІ потрібно реєструвати договір оренди, який вже завірений нотаріусом. А щоб завірити договір у нотаріуса, потрібно отримати в БТІ довідку-характеристику. Вся біганина займе до місяця. Який квартиронаймач буде чекати? А потім ще витрачати свій час і гроші». 

«Засвідчити договір у приватного нотаріуса коштує близько тисячі гривень, а це марна трата грошей, - вважає киянка Антоніна Іванівна, що здає в оренду «двушку»на Нивках. - Щоб застрахуватися, я підписую з орендарем квартири договір, який називається «Проста письмова форма» - його зразок можна скачати в інтернеті. Договір, який підписується на 364 дні (потім його можна продовжити), не потрібно ні реєструвати, ні нотаріально завіряти. Але якщо в ньому вказані паспортні дані двох сторін і стоять підписи, то він має юридичну силу. Якщо обов'язково скажуть ходити в БТІ, мені не буде сенсу здавати свою квартиру офіційно, здавати буду тільки за рекомендацією знайомих».
Категорія: Новини України · Переглядів: 1617 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 7
avatar
1
1 BACS • 17:23, 10.10.2010 • url Матеріал
ггг... а картинка в крапку! stena
avatar
1
2 mr_smith • 17:27, 10.10.2010 • url Матеріал
яку крапку?
avatar
2
3 el_Chupacabra • 17:49, 10.10.2010 • url Матеріал
Сволочі. Все, дістали!!!

Куплю PGM UR Hecate II. Недорого.

avatar
1
4 mr_smith • 18:56, 10.10.2010 • url Матеріал
А ти хіба винаймаєш житло? Чого кипятишся? :)
avatar
2
5 Shooler • 21:38, 10.10.2010 • url Матеріал
В мене є квартирка - де заборонено мені бути гостинним??? Чи може гості пару днів в мене жити можуть а на третій вже треба йти в БТІ, а то прийде дядя мент і забере всіх в кутузку? Бред. А всі тіньові кошти все одно не порахують.
avatar
2
6 stem_ua_doktor • 22:18, 10.10.2010 • url Матеріал
А що завадить в договорі оренди вказати суму 1 гривня на рік? Державі 15 копійок!
avatar
0
7 el_Chupacabra • 11:36, 12.10.2010 • url Матеріал
Quote (4. mr_smith)
А ти хіба винаймаєш житло? Чого кипятишся?

Та збираюсь.
Quote (3. el_Chupacabra)
Куплю PGM UR Hecate II. Недорого.

Що ніхто не продає?
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.85.115
Браузер:

Cайт живе: