rss · Четвер, 29.10.2020, 07:25

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

27.04.2011 18:06

Пиво чи «пивний напій»? Що насправді п'ють українці?


Пиво чи «пивний напій»? Що насправді п'ють українці?

У пива, як і у будь-якого напою з градусами - будь то вино, віскі, коньяк або горілка, - є свої традиції. Це люблять підкреслювати в рекламі: наше пиво роблять старим способом, з особливого солоду і хмелю... Але це легенди, сучасне пиво майже завжди такий же глобальний продукт, як і все, чим нас «годують» з телевізора.

Німцеві запросто...

Пивовари і знавці пива знають ідеальну формулу цього напою. Вона позначається невимовним словом «Райнхайтсгебот». «Так називають знаменитий «Наказ про чистоту пива», прийнятий у Баварії в 1516 р., - розповідає Андрій Румянцев, доктор юридичних наук Регенсбургського університету. - Цей закон встановив, що для виробництва пива можуть використовуватися лише ячмінь, хміль і вода. Заборона на солод з інших злаків (про ферменти тоді й мови не було), наприклад пшениці чи жита, був викликаний в першу чергу турботою про постачання населення продуктами. Ці злаки повинні були використовуватися для виробництва хліба. Іншою метою закону, як вважають деякі дослідники, була заборона на застосовувалися в Середні століття дурманні рослинні добавки - блекоту, багульник, мак або красавку».

Чому сьогодні, через майже 500 років, формула баварського пива залишається ідеальною? Це зрозуміло: ячмінний солод + хміль + вода = абсолютно натуральне пиво. Формула залишилася, а от пиво... Пивовари придумали технології, препарати і добавки, що дозволяють робити його економніше: з не самої якісної сировини, швидше, і найголовніше - без солоду (див. малюнок).

Головні удари в цій війні пивоварів проти традиційного пива наносилися саме по солоду. А в минулому році над ним здобули абсолютну перемогу. Одна фірма оголосила, що розробила фермент, що дозволяє робити пиво з ячменю, не перетворюючи його на солод. Чому цей компонент, настільки важливий для якості пива, встав поперек горла його виробникам? Для нього потрібен хороший спеціальний ячмінь, а сам процес солодження - досить довгий і кропіткий. Зерна ячменю повні крохмалю, вихідної сировини, з якого буде виходити алкоголь. Але крохмаль не бродить, він не розчиняється у воді, і його молекули, що представляють собою нескінченні ланцюжки, «не по зубах» пивним дріжджам. Для цього крохмаль потрібно «розрубати» на короткі фрагменти (декстрини) і навіть на окремі ланки ланцюга (цукор). Ці речовини дріжджі вже можуть зброджувати на алкоголь.

Зруйнувати крохмаль можна двома способами. Перший, соложення, - природний процес, що відбувається, коли зерно йде в зростання. У цей час активізуються власні ферменти зерна, і вони починають руйнувати крохмаль - головне джерело живлення для зростаючого зерна. На потрібної стадії зростання зупиняють, і виходить солод. Так його роблять і для віскі. А значить, пиво і віскі - продукти не тільки бродіння, але і пророщування.

При другому способі, придуманому людиною, солод не виробляють і зерно не пророщують. Крохмаль до декстринів і цукрів руйнують препарати-ферменти. Виходить не продукт пророщування, як солод, а щось схоже на продукт травлення. Типу «жованої морквини», яку «плюють в рот дріжджів».

Нова формула

Отже, формула сучасного пива довше, ніж «Райнхайтсгебот». Як правило, в неї все ж входить якась кількість солоду (в Україну його мінімум не обмовляється, а значить, він може бути відсутнім, в Євросоюзі його повинно бути не менше 80%, в США - більше 50%). До нього додають подрібнені ячмінь, пшеницю, рис, кукурудзу. Якщо їх частка перевищує 20%, то обов'язково потрібні ферменти. Часто вносять ще цукру. Як звичайний цукор, так і ячмінний - мальтозу. Її зазвичай вводять у вигляді мальтозної патоки або сиропу. Така «каша» бродить легше і швидше.

Багато пивоварів пропонують називати це пивним напоєм. Але найголовніше - ми, споживачі, не можемо визначити, що купуємо - пиво або напій «а-ля пиво». Наш закон їх не розрізняє, а інформація на етикетці не дозволяє нам зрозуміти, що в пляшці - пиво, яке зварили, або напій, який «перетравили» ферментами. Їх не потрібно вказувати на етикетці в складі. І необов'язково розкривати спосіб виробництва - з ферментами або без. Відрізнити пиво і напій можна тільки за непрямими ознаками, та й то не завжди.

У глобальній війні пиво програло навіть у Баварії. «У 1950-і рр.. тут почалася так звана баварська війна проти солодкого пива, - розповідає Андрій Румянцев. - Тоді намагалися заборонити продаж у Баварії пива, зробленого з добавкою цукру. А в 1984 р. проблема стала міжнародною. Єврокомісія пред'явила Німеччині позов з приводу порушення режиму свободи торгівлі, що діяв в ЄЕС (попередник Євросоюзу). Суд зайняв позицію Єврокомісії, скасувавши обмеження щодо використання назви «пиво» ​​для напоїв, що не відповідають положенням німецького права. Але самі німці, звичайно, в курсі проблеми і розуміють, де традиційне пиво».

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 3644 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 4
avatar
2
1 mr_smith • 18:08, 27.04.2011 • url Матеріал
Ну от... навіть пиво спаплюжили.
avatar
2
2 el_Chupacabra • 18:18, 27.04.2011 • url Матеріал
Oh my god! They killed pivo! You bastards!!!!!!!!!!!!!
avatar
1
3 Shooler • 12:33, 03.05.2011 • url Матеріал
Вживайте розумно,
Вживайте красиво
Найкраще у світі
БЕРДИЧІВСЬКЕ ПИВО!
avatar
1
4 valdek • 19:06, 04.05.2011 • url Матеріал
Спасибi автору за цей огляд i подяка експертам.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.89.87.12
Браузер:

Cайт живе: