rss · Понеділок, 18.02.2019, 17:41

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

14.01.2014 03:16

Переїзд з Windows на Mac: за та проти


Переїзд з Windows на Mac: за та проти

На недавно минулому Apple Event були представлені круті MacBook Pro з Retina-дисплеєм і нова OS X Mavericks. Комбінації тільки цих фактів цілком достатньо для того, щоб переконати навіть самого закостенілого віндузятника все ж спробувати переїхати на мак.

Саме це недавно здійснив наш герой Василь Пісінубів, який написав за підсумками спеціальний пост, коротку порівнялку яку ми представляємо вашій увазі.


Плюси


Перше, що кидається в очі користувачеві PC, коли він включає свій новий Mac - відсутність довгого процесу настройки комп'ютера. Ніяких драйверів і «безкоштовних» версій антивіруса від Norton. Щоб почати роботу, потрібно лише включити ноутбук.

У Mavericks навіть стандартні додатки дуже гарні - Calendar і Mail працюють відмінно, а інтеграція з iMessage (особливо якщо у вас iPhone) - це дуже зручно. Чого не можна сказати про ту ж Windows 8, яка хоч і не так вже й страшна, але по зручності значно поступається яблучній осі.

Плюсом можна назвати і пошук Spotlight - потужний інструмент, який дозволяє знайти все, що потрібно, за пару миттєвостей - тоді як на Windows пошук працює дуже повільно.

Крім того, Mac дає відчуття свободи від Microsoft Office - Mail відмінно працює з поштою на Exchange, Pages відкриває будь-які вордівські документи, а Numbers цілком справляється з роллю MS Excel (економісти регочуть над цим аргументом Василя, але його це не бентежить). З конвертацією документів не все так просто, але тут на допомогу приходить Google Drive.

Ще одна крута штука - Spaces, завдяки якому можна зручно перемикатися між завданнями, наприклад, розділяючи соцмережі і робочі програми. Це допомагає сфокусуватися на справах, що потребують вирішення в даний момент.

За тривалістю часу життя батареї Macbook також випереджує будь-який Windows-лептоп. Коли ви йдете попрацювати в кафе, то можете навіть не брати з собою зарядку (все одно місце біля розетки буде зайнято) .

Один з головних батхертів Windows-юзерів, що задумали переїзд на Mac - страх втратити улюблені ігри. Насправді, все не так страшно, багато ігор є і під Mac, і той же Steam проводить спеціальні програми, що стимулюють розробників створювати версії ігор під обидві ОС. Ще частина ігор непогано працює і через віртуальну машину. Василь, наприклад, зміг запустити і без проблем грати в Civilization V через Parallels.


Мінуси


При всіх плюсах , переїзд на Mac для багаторічного користувача Windows в будь-якому випадку буде пов'язаний з цілою низкою складнощів. Почнемо з того, що відразу зрозуміти, як тепер перейменувати папку (звичне F2 не працює), поки бува не натиснеш Enter, досить важко. Роки, витрачені на запам'ятовування хоткеїв, також доведеться забути - спасибі клавіші ⌘.

Спочатку незвично і те, як на маці встановлюються додатки. Ніяких тобі майстрів установки, замість цього - не особливо інтуїтивно зрозуміле перетягування іконки в папку додатків. При використанні Mac App Store все простіше, але багато розробників чомусь ще туди не дібралися.

У користувачів Windows, звичних до її організації роботи з вікнами, обов'язково буде і непростий період звикання до віконного менеджменту Mac. Василю, наприклад, зовсім незрозуміло, як працюють кнопки повноекранного режиму і максимізації додатків (як ми його розуміємо).


Резюме


Загалом, незважаючи на труднощі "переїзду" і всі забобони (наприклад, Mac - це пекельно дорого), головний висновок, який зробив для себе Василь Пісінубів полягає в тому, що на Windows він вже ніколи не повернеться.

Категорія: Курйози · Переглядів: 1092 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.206.175.155
Браузер:

Cайт живе: