rss · Неділя, 27.09.2020, 06:46

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

10.05.2010 23:18

Охорона праці при роботі з комп'ютерами: нові правила вступили в силу.

Державний комітет України з промислової безпеки; охорони праці та гірничого нагляду (Держгірпромнагляд) затвердив Правила охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин. Відповідний наказ N65 набув чинності 5 травня 2010 року.


Згідно з даними моніторингу, правила поширюються на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форм власності, які в своїй діяльності здійснюють роботу, пов'язану з електронно-обчислювальними машинами (ЕОМ) з відеодісплейними терміналами (ВДТ), в тому числі на тих, що мають робочі місця, обладнані ЕОМ з ВДТ і периферійними пристроями (ПП) - клавіатурою, маніпулятором "миша", модемом, мікрофоном, принтером, сканером, тощо. 

Правила встановлюють вимоги до виробничих приміщень, вимоги електробезпеки під час експлуатації, вимоги до робочого місця оператора. Так, робоче місце повинно відповідати загальним ергономічним вимогам ГОСТ 12.2032-78 "ССБТ. Відстань від екрана до ока працівника має визначатися відповідно до ДСанПіН 3.3.2.007-98 ("Державними санітарними правилами і нормами роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин" ) - 600... 700 мм, але не ближче ніж за 600 мм з урахуванням розміру літерно-цифрових знаків і символів. 

Під матричні принтери передбачені обов'язково вібраційні килимки для гасіння вібрації і шуму. При роботі з ЕОМ встановлено в якості обов'язкового щоденне очищення екрана від пилу та інших забруднень, після закінчення роботи - відключення ЕОМ від електромережі.

Вимоги цих правил є обов'язковими для роботодавців, операторів електронно-обчислювальних машин, операторів комп'ютерного набору, операторів комп'ютерної верстки та працівників інших професій, які в своїй роботі застосовують ЕОМ з ВДТ і ПР і не поширюються на:

- Робочі навчальні місця учнів, студентів у комп'ютерних класах (кабінетах) вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів;

- Робочі місця операторів ЕОМ у сфері управління та експлуатації атомних електростанцій;

- Робочі місця пілотів, водіїв або операторів транспортних засобів, обладнані ЕОМ з ВДТ і ПП, ЕОМ в системах обробки даних на борту засобів сполучення, ЕОМ у складі машин та обладнання, що переміщуються в процесі роботи; 

- Робочі місця працівників, які займаються обслуговуванням, ремонтом і налагодженням ЕОМ з ВДТ і ПУ;

- Портативні системи обробки даних, якщо вони непостійно використовуються на робочому місці;

- Обчислювальні машинки (калькулятори), каси (апарати) та прилади з невеликими пристроями індикації даних або результатів вимірювання;

- Друкарські машинки класичної конструкції, обладнані ВДТ (дисплейні друкарські машинки).
Категорія: Новини України · Переглядів: 4158 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 2.4/14
Популярні новини:
Всього коментарів: 4
avatar
1
1 mr_smith • 23:20, 10.05.2010 • url Матеріал
Цікаво... тепер у кого не протертий монітор спеціальною ганчіркою, то готуйте мані на лапу СЕС :)
avatar
1
2 el_Chupacabra • 23:50, 10.05.2010 • url Матеріал
Угу, вимикати на ніч! А сервера як тоді?
avatar
1
3 dyak • 11:00, 11.05.2010 • url Матеріал
Підстава для державного рекету. Норми шуму завжди регламентувались і прінтер не більше зло по шуму чим ремонтні роботи. Напевно є фірма яка гарно заплатила, щоб килимки купували.
avatar
0
4 mr_smith • 11:34, 11.05.2010 • url Матеріал
І ганчірки
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.207.106.142
Браузер:

Cайт живе: