rss · Неділя, 25.10.2020, 04:50

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

05.12.2010 19:42

Обережно, шахрайство з платними номерами!

У інтернеті можна знайти оголошення про роботу з контактним номером телефону, подзвонивши на який ви за 10 секунд витратите 80 грн. Якась фірма, наприклад, набирає співробітників для філій по всій Україні. Під оголошенням вказано прізвище кадровика і незвичайний номер, що починається на 070. Зазвичай після дзвінка на такий номер ви почуєте голос автовідповідача, який запропонує почекати і послухати корисну інформацію, за декілька секунд у вас закінчаться гроші, залежить від суми яка на рахунку.

Нерідко комбінацію цифр 070, 090 приймають за код мобільного оператора або код міста в Україні. Але це зовсім не так. 070 використовують для дзвінків на платні номери. Вартість розмови може бути від 7 до 12 гривень за секунду. І це не рахуючи плати за з'єднання.

Зловмисник дає безкоштовне оголошення в газеті або в інтернеті, особливо популярні зараз оголошення про розпродаж дорогої техніки або влаштуванні на роботу, з поміткою, що терміни обмежено. Або буває так, що у відповідь на ваше відправлене резюме роботодавець відповідає, що ви пройшли перший етап відбору і просить передзвонити по телефону з кодом (070).

Подібний номер може належати і цілком солідній та надійній компанії. Такі телефони використовують, наприклад, юристи чи медики для надання термінових консультацій. Але в цьому випадку ніхто не буде приховувати, що номер платний. Інформація про вартість дзвінка обов'язково повинна бути присутня поруч з телефонним номером і досить великим шрифтом.

Бувають випадки коли подібні «кидали» підходять до людей на вулиці, розраховуючи на людську чуйність. Під приводом розрядженої трубки вони просять позичити мобільний для термінового дзвінка. Зрозуміло, на платний номер.

Послуга платних номерів є і у кожного мобільного оператора. Ціна хвилини розмови з цим номером становить близько півтори гривні, а за з'єднання - близько шести. Платним можна зробити практично будь-який номер, уклавши договір з компанією зв'язку. У результаті гроші надходять шахраю на банківський рахунок в кінці місяця, а відсоток відраховується компанії. Але зараз такі договори укладати вже не так просто, мобільні оператори вже відсіюють шахраїв.

За допомогою платного номера можуть «розводити» на гроші, навіть не встаючи з місця. Наприклад, набирають будь-який номер і скидають. Якщо людина передзвонює, йому говорять якусь нісенітницю, намагаючись потягнути час. Розмова зазвичай триває до 10 секунд - навіть при дзвінку іншого оператора за цей час з рахунку зніметься не більше гривні. Але «жертва» і не підозрює, що обійшовся дзвінок їй в 20 або навіть 50 гривень.

При дзвінках на платні номери гроші з рахунку знімаються моментально, якщо ви все-таки позичили телефон на вулиці, перевіряйте рахунок відразу після цього дзвінка. При цьому не випускайте того, хто телефонував з уваги.

Для платних дзвінків в Україні використовується ще код 070 і 090, а також 703 і 900. А дзвінок на номер, що починається з 080 буде безкоштовним зі стаціонарних телефонів.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 3095 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.237.254.197
Браузер:

Cайт живе: