rss · Субота, 31.10.2020, 22:57

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

02.12.2010 23:05

Новий Житловий кодекс дозволить стягувати пеню за комунальні борги та примусово виселяти мешканців iз квартир

Держава, яка не здатна забезпечити достойного рівня життя своїм громадянам, ніяк не може позбутися колекторських замашок. Відтак за прострочені комунальні платежі вона має намір запровадити пеню — 0,1% за кожен день. За офіційними підрахунками, вчасно не сплачує за «комуналку» 10% населення. Причому половина з них — цілком заможні люди. Чи стане для них пеня в розмірі 0,1% стимулом бігти з квитанціями до ощадкаси — боюся, що ні. А от по тих, хто не мав змоги стояти в черзі, щоб сплатити вчасно, кому затримали зарплату чи пенсію, хто потрапив до лікарні й просто не зміг розрахуватися за «комуналку», це вдарить у першу чергу.

«Така пеня існувала й раніше, але в 1996 році була скасована, — розповів учора на пресконференції директор аналітикодослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко. — Скасували її тоді з формулюванням, що пеню повернуть, якщо не буде затримок із виплатами зарплат і пенсій. Але уряд не виконав своїх зобов’язань. На перше число цього місяця заборгованість тільки із зарплат становить 1,3 мільярда. До того ж пеню повертають, збільшивши її в 10 разів! Я для цього не бачу жодних підстав».

«Потурбувалися» народні обранці про нас із вами і в 129-й статті, де йдеться про примусове виселення з житла, придбаного в кредит. «Замість того, щоб цю проблему вирішити, Житловий кодекс її навпаки загострює, — каже пан Сергієнко. — Є ж чимало форс-мажорних ситуацій (економічна криза, сімейні обставини — розлучення, втрата роботи, смерть позичальника), коли людина не може виплачувати кредит. То що, її викидати на вулицю? Припустимо, ми погодилися розійтися з банком і повертаємося на нульовий варіант. В ідеалі це мало б виглядати так: я віддаю вам квартиру, а ви мені повертаєте всі гроші, які я вже виплатив разом із відсотками. Але ж насправді зазвичай буває так, що позичальник втрачає і квартиру, й гроші. Я веду до того, що ця стаття не розписана детально».

Не менше суперечностей у статті, де йдеться про виселення мешканців iз «хрущовок». Якщо раніше для знесення будинку потрібна була згода 70—90% мешканців, то новий кодекс дозволить відселення, навіть якщо 90% проти. Те, що при цьому мешканців намагатимуться «нагріти», навіть сумнівів не викликає. Як? Наприклад, відселивши з центру міста на околицю, де житло дешевше, або сплативши вартість житла не за комерційними розцінками, а за середньостатистичними — щось на зразок середньої температури по лікарні. «Здоровий глузд нам підказує, що будь-яка людина погодиться переїхати в нову квартиру, якщо вона буде більша, красивіша, — додає пан Сергієнко. — Але знову ж таки в кодексі не розписано, що значить отримати житло для переселення: чи це будуть голі стіни, чи це будуть стіни зi шпалерами, та ще й такими, які подобаються саме вам».

Категорія: Новини України · Переглядів: 1188 · Додав: stem_ua_doktor
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
3
1 mr_smith • 23:17, 02.12.2010 • url Матеріал
Та що тут коментувати? Кнопкодави і вилупки. Одні з тих що пишуть такі закони мають свої інтереси інші не мають мізків от і виходять такі дурниці... проффесіонали блджад
avatar
3
2 BACS • 23:53, 02.12.2010 • url Матеріал
не буду виражатись тому напишу коротко - якщо його приймуть то це буде остання капля... ппц... stena
хоча хтозна... про іпотеку там не пишуть вродь нічого... yahoo
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.230.1.126
Браузер:

Cайт живе: