rss · Неділя, 25.10.2020, 13:03

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

29.03.2010 20:27

Нобелівський лауреат: до моменту Великого вибуху весь Всесвіт помістився б у долонях.

"Невелика частина матерії - десять сантиметрів, можливо, стала всим Всесвітом що розширюється, який ми тепер спостерігаємо. Це здається неймовірним, але це єдина теорія, яка може пояснити всі аспекти", - сказав Мазер. 

Він нагадав, що творець теорії відносності Альберт Ейнштейн спочатку не вірив у розширення Всесвіту і лише роботи російського математика Олександра Фрідмана, а потім інших вчених переконали його в тому, що Всесвіт не може бути стаціонарним. 

Говорячи про те, яким чином весь спостережуваний Всесвіт міг вміститися в такий малий обсяг, Мазер відзначив, що Всесвіт по суті складається з порожнечі. 

"Зірки знаходяться на дуже великій відстані один від одного. Атоми теж практично порожні - ядро атома дуже маленьке в порівнянні з самим атомом. Розрахунки показують, що це не так неймовірно, щоб весь сучасний Всесвіт народився з дуже невеликого обсягу первинної матерії", - сказав учений. 

Він відзначив, що проект майбутнього космічного телескопа "Джеймс Вебб", одним з учасників якого він є, покликаний "заглянути в минуле", наблизитися до моменту Великого вибуху і дізнатися більше про ранні стадії еволюції Всесвіту.

Запуск космічного телескопа "Джеймс Вебб" планується на 2014 рік.

Мазер розповів, що наш Всесвіт розширюється, і чим далі від нас знаходиться галактика, тим у більш "молодому" віці її бачить спостерігач із Землі.

В даний час найбільш віддалені галактики, які вдалося розгледіти астрономам, знаходяться на відстані 13 мільярдів світлових років, а значить ми бачимо їх такими, якими вони були, коли Всесвіту було лише 700 мільйонів років.

Мазер відзначив, що майбутній телескоп, покликаний змінити "на посту" орбітальний телескоп "Хаббл", він відрізняється від попередника тим, що буде працювати в інфрачервоному діапазоні. Оскільки з відстанню спектр галактик зміщується в червону сторону, цей телескоп зможе побачити значно більш далекі галактики, які "пішли" в інфрачервону частину спектру. 

Особливо цікаво, за словами Мазера, було б з'ясувати, як відбувалося формування перших зірок.

"У цьому можуть ховатися великі сюрпризи для нас. Передбачається, що перші зірки складалися не з звичайної матерії, як ми бачимо сьогодні, а з темної матерії. У центрі таких зірок горіла темна матерія, і хотілося б з'ясувати, так це чи ні", - сказав він.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1867 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.236.245.255
Браузер:

Cайт живе: