rss · П'ятниця, 30.10.2020, 16:21

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

20.01.2012 04:36

Невід'ємною традицією свята Хрещення на Русі є купання в ополонці

Невід'ємною традицією свята Хрещення на Русі є купання в ополонці. За старих часів вважалося, що людина, перехрестившись і занурившись в ополонку 3 рази, змиває з себе гріх, набутий на ворожіннях в Святки (12 днів від свята Різдва Христового).

З кожним роком купання в ополонці стає все більш популярним серед населення України. Що рухає людьми? Можна сказати, що у кожного для цього ритуалу свої мотиви. І насправді однозначно судити про це не можна.

По-перше, справа це суто добровільна. Кожен повинен сам зважитися. Міряти всіх однією лінійкою, як у нас прийнято, тут недоречно. Звичайно, є невелика частка тих, що купаються на Водохреща «за компанію» або в п'яному чаді. Тому непогано було б проводити «фейс-контроль» на вході в йордань. Адже керувати людиною в цій справі повинна саме віра. А як вірити і у що, вибирати йому.

По-друге, якщо людина від народження квола або вже заробила цілий букет хвороб, не варто думати, що необхідно зануритися в ополонку, і відразу все минеться. Дива трапляються, але це не система. Не дарма казали древні: «На Бога надійся, а сам не зівай». Тому займайся спортом, загартовуйся - зайвим це не буде. А крижана вода здоровій людині тільки на користь.

По-третє, якщо вже зважилися, то потрібно підготуватися. Візьміть з собою змінні плавки, рушник, гумові тапочки, теплий одяг, взуття і гарячий чай. Для чого потрібні всі ці речі, я думаю, і так зрозуміло. Тільки хочу зазначити, що тапочки необхідні саме для купання і для того, щоб дійти до місця перевдягання, бо мокрі ноги мають властивість прилипати до льоду на морозі.

Бажано до місця купання під'їхати на машині, щоб було де потім зігрітися та попити чайку. Крім усього перерахованого вище, непогано мати з собою килимок для переодягання і теплий халат, тоді процес переодягання набагато спрощується.

І по-четверте, не пірнайте де попало. Купання має здійснюватися тільки в спеціально обладнаних місцях і бажано під наглядом рятувальників. Ну, або в крайньому випадку близьких або друзів. Береженого Бог береже. Якщо немає можливості викупатися саме у водоймі, то просто облийтеся водою з-під крана. Можна і на морозі. У день Хрещення Господнього освячується вся вода на Землі.

На закінчення невелика інструкція з проведення самого процесу.

  • Перед купанням необхідно заздалегідь надіти купальні плавки і теплий одяг. Одяг повинен бути вільним. Такий одяг легше надягати на щойно витерте, не зовсім сухе тіло.
  • Перед виїздом треба добре поїсти, так як сита людина мерзне менше.
  • По можливості прогріту машину, її необхідно залишити якомога ближче до місця купання. Якщо немає машини, тоді заздалегідь обміркуйте, як дістатися додому, не замерзши.
  • Попросіть близьку вам людину допомогти - щоб був присутній і допомагав одягатися. Роздягатися теж краще ближче до йордані.
  • В ополонку заходите в тапочках (чому - описано вище).
  • Чітко вирішите, як ви будете занурюватися - з головою або без. Виконавши обряд, не затримуйтеся, відразу проходите до місця одягання. Якщо дозволяє чутливість до морозу і здоров'я, то можна кілька секунд насолодитися теплом, яке побіжить по тілу після купання. Купаючись другий, третій раз, ви будете постійно «прислухатися» до своїх відчуттів.
  • Ставши на килимок, швидко розітріться рушником і одягніть халат. Переодягнувши плавки, починаємо вдягання.
  • Одягатися краще спочатку зверху - накинути батник або водолазку завжди легше, ніж штани. І не забудьте шапку. А далі знизу вгору.

До речі, при роздяганні обов'язково покладіть шкарпетки у взуття, щоб потім їх не шукати.

Одяглися? Вітаю! Тепер у вас буде що згадати річним спекотним днем, особливо якщо є фотографії.

Зі святом Хрещення Господня!

Категорія: Культура · Переглядів: 1486 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/4
Популярні новини:
Всього коментарів: 4
avatar
2
1 BACS • 00:00, 23.01.2012 • url Матеріал
всіх зі святом! всі прийняли водні процедери в ополонці? :) так без машини прогрітої і заведеної біля ополонки нема що і робити... а от стосовно плавок і шльопанів я б подумав би... людина родилася без одяу і у воду має входити без одягу... це по перше, а по-друге - недайбоже вітер, так у плавках відмогозиш все на відтру в 10 раз швидше чим без... хто купався підтвердить :)
avatar
2
2 BACS • 00:11, 23.01.2012 • url Матеріал
де в Червоному в цьому році хрест рубали? хто купався? напишіть хто чув бачив..."
дякую!
avatar
2
3 mr_smith • 00:21, 23.01.2012 • url Матеріал
та ти крутий, козаче!!! В ополоночці... А де сам занурювався?
avatar
2
4 BACS • 22:37, 26.01.2012 • url Матеріал
біля себе. в Горенці. тут більше немає де і покупатись... але цей каєрчик чудовий! в ньому добували раніше голубу глину, і тепер там чудова чиста, прозора водичка! :)
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 100.24.125.162
Браузер:

Cайт живе: