rss · Субота, 31.10.2020, 13:38

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

18.12.2010 15:44

Названо ТОП-10 відкриттів 2010 року в археології

До списку увійшли:

- Гробниця Гекатомна, царя Карії, південно-захід Туреччини, IV століття до нашої ери. Поховання з розкішними фресками і мармуровим саркофагом було виявлено не вченими, а поліцією, яка вистежила "чорних археологів".

- Палеолітичні знаряддя праці в Плакіасі, південне узбережжя острова Кріт. Це відкриття перевернуло уявлення про давнє мореплавання і міграцію народів.

- Царська гробниця в місті майя Ель-сотс, Гватемала, IV століття нашої ери. Серед знахідок - страви з відрубаними пальцями і зубами, а також обгорілий труп немовляти.

- Стародавні піраміди в південноамериканських джунглях, провінція Хаен на півночі Перу, рубіж IX-VIII століть до нашої ери.

- Британське дослідне судно "Інвестігейтор", яке в 1850 році було відправлено на пошуки зниклої арктичної експедиції, але було затерто льодами і покинуто в 1853 році. Виявлено канадськими дослідниками в морі Бофорта.

- Розшифровка геному неандертальця вченими з Інституту еволюційної антропології в Лейпцигу. Цей проект був запущений в 2006 році і продовжується до цих пір.

- Дослідження дитячих поховань на карфагенському Тофеті, який спростував традиційне уявлення про те, що карфагеняни практикували масові ритуальні дітовбивства.

- Дослідження останків афарского австралопітека Кадануумуу, що дозволило віднести появу прямоходіння у людей до періоду близько 3,6 мільйона років тому (приблизно на 400 тисяч років раніше, ніж вважалося до цього).

- Залишки старої протестантської церкви Нового світу, Джеймстаун, штат Вірджинія, 1608 рік. Крім усього іншого, саме в цій церкві індіанська принцеса Покахонтас в 1610 році одружилася з англійським поселенцем Джоном Рольфом.

- Лагідний метод радіовуглецевого датування, запропонований американським вченим Марвіном Роувом.

Також журнал Archaeology назвав "закриття" (undiscovery) року - їм визнано спростування теорії, згідно з якою американська культура Кловіс загинула близько 13 тисяч років тому з-за вибуху комети над Північною Америкою.


Крім того, Archaeology втретє склав власний список археологічних об'єктів, що перебувають під загрозою зникнення через природні і антропогенні фактори. У цей список увійшли:

- Археологічний парк на півдні Каліфорнії з безліччю доісторичних пам'яток. Там планують збудувати великий масив сонячних батарей в рамках кампанії з розвитку альтернативної енергетики, запущеної президентом США Бараком Обамою.
- Затонулі кораблі в Массачусетському затоці. Основна загроза - промислова ловля риби величезними сітями, які "прочісують" морське дно.
- Давньоримський курорт Алліаной поблизу Пергама (нинішня провінція Ізмір на Егейському узбережжі Туреччини). Прекрасно збережені античні будови, в тому числі лазні над геотермальними джерелами, будуть затоплені водосховищем після введення в експлуатацію греблі Йортанли. З протестами виступають як представники ЮНЕСКО, так і місцева інтелігенція, зокрема, співак Таркан.
- Печера плавців в Єгипті, знаменита своїми наскальними розписами, яким близько 10 тисяч років. Особливо популярною вона стала після фільму "Англійський пацієнт" (епізод знімався не в самій печері, а в декораціях, що імітують її), і з тих пір натовпи туристів затоптують печеру.
- Руїни ассірійської столиці Ашшура в центральній частині Іраку, середина III тисячоліття до нашої ери. Місто стоїть на березі Тигра, і річка підмиває його.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1299 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 35.170.78.142
Браузер:

Cайт живе: