rss · Середа, 21.10.2020, 07:54

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

09.12.2010 04:32

На Землю падатимуть уламки астероїда

Потік метеорів, який осипле Землю вже наступного тижня, астрономи називають найзагадковішим. Так як за походженням Гемініди відрізняються від більшості інших скупчень космічних уламків. Справа в тому, що більшість потоків пов'язано з кометами, Гемініди ж походять від астероїда 3200 Фаетон. Це досить великий скелястий об'єкт, який раніше вважався малою планетою, але в даний час більшість фахівців схиляються до того, що Фаетон - це згасла комета. Така версія добре пояснює і походження Гемінід - потоку частинок, які викидаються з поверхні Фаетона.

"З усіх регулярних метеорних потоків, Гемініди - мій улюблений", - розповів астроном NASA Білл Кук. - Одна з головних причин - їх загадкове походження. "Земля проходить через безліч подібних скупчень, але уламки Фаетона абсолютно унікальні за масштабами і скупченню", - додав Кук.

На Землі Гемініди можна спостерігати щороку в середині грудня. Цей метеорний дощ вважається одним з найяскравіших. Середня частота видимих метеорів становить 100 штук на годину, при цьому в потоці чимало болідів - особливо яскравих об'єктів, які в нічному небі видно краще, ніж планету Венеру. У цьому році астрономи обіцяють нам захоплююче видовище. Протягом декількох діб можна буде спостерігати інтенсивний зорепад у районі сузір'я Близнюків.

Небесне тіло 3200 Фаетон було виявлено в 1983 р. за допомогою супутника IRAS, який належав NASA. Об'єкт був оперативно класифікований як астероїд: у нього не було хвоста, орбіта перетиналася з поясом астероїдів, та й за кольором він не був схожий на комети, швидше, на малу згаслу планету. Одна з версій походження Фаетона, ім'я якому дали за те, що його траєкторія проходить близько від Сонця, полягає в тому, що він відколовся від астероїда-гіганта Паллада, при цьому могли утворитися метеори Гемініди.

Однак пізніше дослідники уважно вивчили орбіти Гемінід і прийшли до висновку, що метеори були викинуті з самого 3200 Фаетона, коли він проходив недалеко від нашої зірки. Раз на півтора року астероїд пролітає повз Меркурій, при цьому потік Гемінід надзвичайно сильно розігрівається через близькість до Сонця.

Близько року тому вчені отримали нові відомості: Фаетон може виявитися не астероїдом а специфічною кометою. На це вказує несподівано зростаюча яскравість викиду розпеченого пилу. Нові дані були отримані за допомогою космічного апарату STEREO.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1585 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/5
Популярні новини:
Всього коментарів: 5
avatar
2
1 mr_smith • 05:20, 09.12.2010 • url Матеріал
Шкода що не маю відповідної техніки для того щоб сфотографувати метеорний дощ. Для сайту...

Пам'ятаю, як в дитинстві з батьком, ходили вночі в школу, він викладав астрономію крім математики і фізики. Там, на подвір'ї школи, батько з старшокласниками ставив шкільний телескоп (такий колись був, а може і зараз є) і ми спотерігали якесь явище, нажаль точно не скажу яке саме явище, бо був малий, може затемнення місяця, може якусь яскраву планету, яка в ту літню пору наблизилась до Землі...
А ще бувало ходив з батьком вечорами до школи, взимку, він ставив мені той телескоп у вікно, наводив на якусь планету чи місяць, а сам перевіряв стоси зошитів, чи писав якийсь план... я спостерігав за кратерами на місяці, краєчком тіні від землі на... цікаво було.

avatar
2
2 el_Chupacabra • 10:53, 09.12.2010 • url Матеріал
Quote (1. mr_smith)
Шкода що не маю відповідної техніки для того щоб сфотографувати метеорний дощ. Для сайту...

Вдома є обладнання... Шкода, що не буду вдома в ці дні...
avatar
1
3 mr_smith • 19:42, 09.12.2010 • url Матеріал
Яке обладнання в тебе є?
avatar
1
4 BACS • 20:18, 11.12.2010 • url Матеріал
Quote (1. mr_smith)
ставив шкільний телескоп
і я с своїм також ходив... але також не памятаю на що ми дивилсь... але телескоп памятаю... не сильно великий, але прикольно було :) на місяцб\ь дивились...
^_^
avatar
0
5 mr_smith • 20:28, 11.12.2010 • url Матеріал
Там один маленький був, сантиметрів 40 мабуть, а інший метр чи півтора.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.85.115
Браузер:

Cайт живе: