rss · П'ятниця, 30.10.2020, 04:37

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

22.10.2009 14:41

На супутниках сатурна знайшли незрозумілі плями.

Відкриття було зроблено завдяки новим картками поверхонь сатурніанскіх лун Мімаса, Тефії, Енцеладу, Реї і Діони, отриманим "Кассіні". У рамках своєї роботи вчених цікавила яскравість відбитого від лун випромінювання окремо в інфрачервоному й ультрафіолетовому діапазонах. Розходження цих параметрів відповідає за так зване почервоніння поверхні небесного тіла, яке традиційно є характеристикою взаємодії даного тіла з іншими космічними об'єктами - випромінюванням і пилом. 

У результаті вченим вдалося встановити, що на всіх лунах крім Мімаса почервоніння вище у півкуль, протилежних напряму руху (припливні сили Сатурна утримують супутники завжди однією стороною до газового гіганта). При цьому, якщо почервоніння дійсно обумовлена взаємодією з пилом, то вона повинна бути вище у півкулі, що дивиться у напрямку руху місяця. Фото плям можна побачити зліва. 

Як можливе пояснення цього явища вчені називають бомбардування поверхні лун холодною плазмою. Крім цього на нових картах на Мімасі вдалося виявити пляму, аналогічне тому, яке ще в 70-х роках минулого року "Вояджер" помітив на Тефії.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1197 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.236.35.159
Браузер:

Cайт живе: