rss · Понеділок, 18.02.2019, 17:40

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

05.06.2013 02:07

На Сонці утворилася корональна діра


На Сонці утворилася корональна діра

Минулого тижня на поверхні нашого сонця розверзлася безодня. Але не лякайтеся, це не перший вісник апокаліпсису чи натяк на який-небудь із сценаріїв науково-фантастичного кінця. Це просто корональна діра. І хоча це явище багатьом може бути знайоме, варто відзначити - це найбільша з усіх корональних дір на Сонці, зафіксованих у цьому році.

Фотографія отримана завдяки трьом екстремальним ультрафіолетовим фільтрам Обсерваторією динаміки Сонця NASA (SDO). Коронарна діра викликана низькою щільністю гарячої плазми в певному регіоні.

Нижню корону Сонця розсікають потужні магнітні поля. Деякі замикаються (або «закриваються») дуже низько, створюючи красиві і яскраві корональні петлі, які замикають перегріті гази, що виробляють неймовірну кількість ультрафіолетового світла, радіацію, яка породжується нагрітої до мільйонів градусів плазмою (яскрава область у верхній частині зображення).

Проте бувають і «відкриті» силові лінії, які одним кінцем магнітного потоку якоря в сонячній фотосфері. Ці лінії вихлюпують сонячну плазму в міжпланетний простір з величезною швидкістю. Ці області відкритих силових ліній, або коронарні дірки, діють подібно пожежним шлангам, що випускають плазму в космос. Ці області відповідальні за потужний сонячний вітер, який прискорює рух матеріалу Сонця в бік Землі, досягаючи атмосфери за 2-3 дні.

Крізь лінзи SDO коронарні дірки виглядають темними через низьку щільність плазми, розігрітої до мільйонів градусів, яка генерує ультрафіолетове випромінювання. І трагічна фотографія демонструє (звичайно ж, завдяки фільтрам SDO), як ніби на Сонці дійсно є діра.

В даний час ми переживаємо сплеск сонячної активності, оскільки найближча до нас зірка переживає «сонячний максимум» - пік природного 11-річного циклу. У той же час, нам слід очікувати збільшення частоти сонячних спалахів і коронарних викидів маси, оскільки магнітне поле сонця переживає стрес. І хоча цей сонячний максимум менш активний, ніж очікувалося, він породжує потужні спалахи. Ось вам і коронарні дірки, як наслідок обурення Сонця.

Що ж, якщо Сонце почне викидати небезпечні штуки, нам є куди відправитися. Проблема тільки у відсутності двигуна, але і вона начебто вирішується.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 935 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.206.175.155
Браузер:

Cайт живе: