rss · П'ятниця, 28.04.2017, 07:25

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

02:36

На Марсі рухаються дивні об'єкти

Знімок, переданий недавно автоматичною станцією Mars Reconnaissance Orbiter, що знаходиться зараз на марсіанській орбіті, спантеличив фахівців. В об'єктив камери високої роздільної здатності HiRISE за роботу якої відповідають НАСА і Арізонський університет, потрапив дуже дивний предмет.

Він явно переміщався по поверхні Червоної планети. Конкретно - по району з назвою Nili Fossae з координатами 22° N, 75° E, поряд з яким розташований досить великий кратер.

Судячи з усього, предмет - валун. Дуже великий валун - більше 20 метрів в діаметрі. А то й більший. Він котився, залишаючи слід - таку собі вельми глибоку борозну. Принаймні, її видно з орбіти.

А чому булижник котився? Це питання задає собі дослідник Філ Плейт (Phil Plait) - автор блогу Bad Astronomy на сайті журналу NewScientist. І зрозумілої відповіді не знаходить. Схил, який пропахав булижник, не зовсім крутий - весь район Nili Fossae піднятий над поверхнею всього на 600 метрів. Та й що могло змусити рухатися настільки великий камінь? Марсотрус? Удар метеорита? Здуло? Змило? Сам по собі відправився в шлях, як статуя з острова Пасхи?

У НАСА з цього приводу мовчать.

Сам же Філ звертає увагу ще дещо на що дивне. Якщо збільшити фото борозни, то можна розгледіти, що вона переривчаста. Нібито булижник то котився, від зупинявся перепочити. І при цьому рухався рівні проміжки часу.

Чи продовжить об'єкт переміщення? Прояснити це здатне тільки НАСА, зробивши знімки цього району через деякий час.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 766 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2Популярні новини:
Всього коментарів: 0

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.196.5.241
Браузер:

Cайт живе: