rss · Четвер, 18.10.2018, 19:07

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

02.07.2013 12:37

На Марс полетять молоді і здорові психи-камікадзе


На Марс полетять молоді і здорові психи-камікадзе

Учені з NASA і "Роскосмосу" оцінили шанси людини побувати на Червоній планеті.

Людство мріє потрапити на Марс вже кілька століть, але поки це вдається лише героям фантастичних романів і їх телеверсій типу "Червоної планети" і "Джона Картера". Невже прогулятися по загадковій планеті поки дохлий номер? Це питання ми поставили вченим Ільясу Сабірову і Дімітру Димитрову, які співпрацюють з NASA і з "Роскосмосом".

Мрія Терешкової

 - У 2011 році голландський підприємець Бас Лансдорп затіяв проект колонізації Марсу Mars One. Цього року навіть оголошено набір в першу партію майбутніх астронавтів - їх буде 24 і вони висадяться на Червоній планеті в 2023-му. Виходить, крига таки скресла?

 - Бажаючих полетіти через десять років на Марс хоч відбавляй, - підтвердили наші співрозмовники. - Навіть Терешкова, у якої днями був ювілей (50 років тому Валентина Володимирівна стала першою в світі жінкою-космонавтом. - Ред.), Сказала: "В один кінець, але я все одно полечу!" Зрозуміло, що і апарат побудувати можна, і людину туди відправити, але авантюризм полягає в тому, що все це - теоретично.

 На думку вчених, немає сенсу ризикувати життями людей. З Марсом непогано справляються і запущені американцями автоматичні апарати, вони дають приголомшливу інформацію без ризику для життя астронавтів. А бравада з "живими" польотами закінчилася для земної космонавтики ще півстоліття тому, коли людині вдалося спочатку вийти на навколоземну орбіту, а потім ступити на Місяць, щоб оглянути його і помацати. Летіти далі набагато складніше і психологічно (спробуй витримати рік у закритому просторі), і фізіологічно (на Марсі дуже високий рівень радіації).

 - У Терешкової шансів немає ніяких, - попереджає Ільяс Сабіров. - Зараз їй 76 років, а після тридцяти людина вже практично "дохла" для космосу, бо перестає діяти компенсаторний механізм, який згладжує все негативне в більш ранньому віці. Долетіти до Марса і померти там мають шанс лише абсолютно здорові і підготовлені люди, що пройшли тренінги. По суті, це психи-камікадзе.

На фото Ільяс Сабіров (ліворуч) і Димитр Димитров - фахівці з орбітальним супутникам і комплектуючих для них. Тема Марсу їм обом дуже близька.

Іншопланетяни нам не допоможуть

 І все-таки - які шанси на успішність місії на Марс? Димитр Димитров дав 80% на те, що корабель долетить до Червоної планети, 20% - що десантний модуль зможе сісти на Марс і 10% - що корабель повернеться на Землю. І це за умови, що політ обмежиться марсіанською орбітою. (Для порівняння: коли з Землі злітали перші космонавти, ризик становив приблизно 80%.)

 - Навіть при хорошому фінансуванні майбутньої місії слід задатися найпростішим питанням: для чого потрібен Марс? - Міркує Димитр Димитров. - Ну долетіла людина, сіла на поверхню, і що далі? Рідкісні копалини? Але їх потрібно добути і відправити назад. Теоретично можна, але від теорії до технічного рішення проблеми - ого-го які! У нас навіть носії - модифікації базових ракет, побудованих ще фон Брауном (німецький творець балістичної ракети, помер у 1977 році. - Ред.).

 Представники NASA і "Роскосмосу" не вірять в те, що прилетять добрі іншопланетяни і допоможуть освоювати сусідні планети. Або, приміром, поділяться кресленнями швидкісного реактивного двигуна.

Уфологи теж не вірять у заселення

 Про те, що в осяжному майбутньому людина зможе долетіти до Червоної планети і висадитися там, не вірять навіть дослідники аномальних явищ - уфологи. (До слова, 2 липня вони відзначають своє свято.) Їхній головний аргумент: на відстані більше 24 тисяч кілометрів від Землі радіація вбиває все живе. А Марс знаходиться набагато далі - у 55 мільйонах кілометрів!

 - У Харків не так давно приїжджав космонавт Шаріпов, який був у відкритому космосі. За його словами, подолати радіаційні пояси Ван Аллена (радіаційні пояси Землі. - Ред.) Практично неможливо, - каже уфолог Андрій Козка. - Цей шар стримує вплив космічної радіації на Землю, і що з людиною буде, якщо він опиниться за його межами, ніхто не знає. У даному випадку навіть костюм зі свинцю не допоможе. Так що чи долетимо найближчим часом до Марса, поки спірне питання.

Колонізувати планету вдасться через 50 мільйонів років

 Марс вважається єдиною планетою, потенційно придатною для проживання людини, тому що тут є вода і атмосфера, правда, вона сильно відрізняється від земної. Марсіанська доба близька до нашої - там 24 години 39 хвилин і 35 секунд. Сила тяжіння на Червоній планеті в 2,63 рази менше, ніж на Землі. Тобто людина вагою 100 кг на Марсі себе відчуватиме 38-кілограмовою "пір'їнкою". А ще підкорювачам Марса доведеться постійно кутатися в шуби та дублянки - температура приповерхневого шару атмосфери там завжди нижче нуля.

 Вчені вважають ідею колонізації Марса дуже сміливою. Бачиться так: його, як Америку, відкрили, заселили, освоїли, залишилися там жити... Але все буде по-іншому. Щоб жити на Марсі, людині потрібно змінитися генетично - пристосуватися до інопланетної радіації, атмосфери і силі тяжіння. А на таку еволюцію необхідно 50-80 мільйонів років.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 908 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.224.89.34
Браузер:

Cайт живе: