rss · Субота, 31.10.2020, 21:47

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

08.05.2010 22:51

На адронному коллайдері отримали «дивну» античастинку.

Фізики, що працюють на одному з детекторів Великого адронного коллайдера, вперше з початку роботи прискорювача отримали частку, яка містить «красивий» кварк і «дивний» антикварк, або дивний B-мезон (Bs), вперше отриманий експериментально в 2006 році 


Як говориться в повідомленні на сайті детектора LHCb, на якій була «спіймана» частка, вченим вдалося реконструювати події, за всіма характеристиками що збігаються з розпадом частинки, що складається з кварка b (від beauty - красивий) і антікварка s (від strange - дивний). 

«Вона виникла разом з багатьма іншими частками в результаті зіткнення двох протонів, розігнаних до енергії 3,5 тераелектронвольт. Мезон Bs, пролетівши 1,5 міліметра, розпався на три інші частинки, одна з яких, мезон Ds, пролетівши 6,5 міліметра розпалася на три довгоживучих частинки - мезони K +, K - та пі-мезон. Траєкторії цих трьох частинок були зафіксовані детектором LHCb. Отримані дані дозволили з високою точністю зрозуміти, яка саме частка стала їх родоначальником», - пишуть дослідники. 

Детектор LHCb, один з чотирьох детекторів Великого адронного коллайдера, призначений для пошуку відповіді на питання, чому Всесвіт, що спостерігається, складається зі звичайної матерії, а не з антиматерії і матерії порівну. Для цього учасники експерименту будуть вивчати частинки, що містять b-кварки - B-мезони. 

Ці частинки мають унікальну здатність осцилювати, «перемикатися» між станом частки і античастинки. Як показали експерименти на колайдері американському Теватрон в Лабораторії імені Фермі, ці мезони перемикаються між двома станами близько трьох трильйонів разів на секунду. 

Раніше в експерименті LHCb вдалося зафіксувати народження мезона B+, що складається з b-антикварка і u-кварка (верхнього кварка). Вперше ця частка була виявлена в 1980-х роках.

Категорія: Новини технологій · Переглядів: 1446 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 5
avatar
1
1 BACS • 11:16, 09.05.2010 • url Матеріал
я точно не фізик.... все прочитав і нічого не зрозумів... як Ганнна докорови.. :) розігнали, зіткнули... пролетіла 1,5 мм колеса відвалились... ще 6,5 мм прокотилась мотор заглох... бензин скінчився... :) baby
avatar
1
2 Shooler • 23:52, 09.05.2010 • url Матеріал
потрібно було б фізику краще вчити... мені в тому числі...
avatar
1
3 mr_smith • 23:58, 09.05.2010 • url Матеріал
Той хто вчить, або вчив фізику, зацікавиться цією новиною.

Quote (новина)
мезони перемикаються між двома станами близько трьох трильйонів разів на секунду
неймовірно
:o
avatar
1
4 dyak • 12:29, 10.05.2010 • url Матеріал
Моєї уяви не хвататає уявити своє тіло з атомів навкруги ядра якого крутятся електрони.Що роблять всередині ядра з протонів кварки і мезони не вивчали навіть в межах курсу фізики для технічних вузів так що хлопці не проспали фізику. За данною інформацією, якщо навчитись керувати станом мезона то отримаєм швидкість передачі інформації три трильйони біт в секунду, а це вражає .
avatar
0
5 mr_smith • 13:06, 10.05.2010 • url Матеріал
Quote (4. dyak)
якщо навчитись керувати станом мезона то отримаєм швидкість передачі інформації три трильйони біт в секунду, а це вражає .
отож-бо й воно, що застосувань у нових відкриттів буде маса.
Quote (4. dyak)
мезони не вивчали навіть в межах курсу фізики для технічних вузів так що хлопці не проспали фізику
але при розумінні фізикі на рівні середньої школи і вище стає зрозумілим про що пише в новині.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.230.1.126
Браузер:

Cайт живе: