rss · Вівторок, 20.10.2020, 08:46

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

18.12.2011 16:58

Молодь - за інноваційну модель бізнесу в регіоні


Молодь - за інноваційну модель бізнесу в регіоні

Все було незвичним - майже жодного вільного місця у залі засідань районної ради, контингент однорідний - десятикласники - учасники першої звітної юнацької конференції з бізнес-моделювання та їх наставники. Замість традиційного журі - експертна рада. Захід проводився за підтримки ради інвесторів.

Організатори - Житомирська молодіжна організація «XXI платформа» коаліції НГО «Основа» спільно з головним управлінням економіки облдержадміністрації. Голова організації - Ірина Ковальчук, автор ідеї і ведучий - Олег Данилейко.

В проекті бере участь 21 область. В нашому районі з 23 команд до фінішу дійшло 7. Якраз між ними і тривала боротьба за право участі у обласній конференції, потім - у четвертому чемпіонаті України з бізнес-моделювання, який проходитиме в Коростені.

Сама атмосфера налаштовувала на розуміння глобальності й актуальності проекту. Його учасники в ході підготовки до захисту своїх робіт вивчали інноваційні проблеми в світі і в нашій державі. Вони, зокрема, дізнались, що в Україні ще не створено національної інноваційної системи, від цього наша вітчизняна продукція втрачає конкурентоспроможність - це на ринку товарів чи не основний важіль. Потрібні нові відкриття і їх впровадження, а науковий розум українців старіє: середній вік кандидатів і докторів наук - 51-59 років. І ще про багато цікавого і досі непізнаного дізналися юні науковці-мислителі, працюючи над своїми проектами.

Основне завдання, яке вирішували учасники програми «Лабораторія бізнес-моделювання», - сказала у розмові Ірина Ковальчук. - не лише створити бізнес-модель, а й науково осмислити і обґрунтувати її пріоритети, які б включали: застосування високих технологій та методик екологічного балансу, використання регіональних ресурсів та розвиток місцевих територій, впровадження соціальних стандартів тощо. Ми працювали з кожною командою, по черзі буваючи в школах - так тривало півтора місяця. Що з цього вийшло, зараз побачимо.

У жеребкуванні взяли участь по дві команди з Андрушівської гімназії, першої міської, Червоненської та одна - з Нехворощанської ЗОШ І-Ш ступенів.

Молодь - за інноваційну модель бізнесу в регіоні

Автори проекту «Червоненський замок» захищали свою роботу першими. На екран проектується виклад тексту, який базується на історичних фактах, фотографії. Юні дослідники не лише аргументують, а й доводять: колишній маєток цукрозаводчика Ф. Терещенка можна і треба реставрувати, водночас на збережених архівних матеріалах заснувати музей авіації. Це ж не на порожньому місці - тут, у Червоному, на змайстрованих в тутешній майстерні літаках колись злітали відважні пілоти П. Нестеров і Л. Галанчикова. Є чудовий, але вже постарілий парк, скульптурні пам'ятки. Все треба зберегти і реставрувати. А ще - завести кінну ферму та іподром. Який сміливий, багатообіцяючий проект. Можливо, авторам чи їх ровесникам доведеться втілювати його в життя та основі інноваційних технологій із залученням інвесторів. Треба поспішати, бо час замітає сліди історії, руйнуються пам'ятки, йдуть у не вороття свідки історії та їх нащадки.

Немає можливості зупинитися на всіх проектах, тож назву хоча б тематику. Другими андрушівські гімназисти озвучили і захистили свою роботу, яку назвали «Реквієм майбутнього». Вони запропонували розвивати бджільництво як прибуткову, екологічно чисту галузь - і знову ж таки на основі наукових досягнень, прогресивних технологій.

Далі свій проект «Червона садиба» захищали десятикласники з Червоного. Це сміливий, обґрунтований план застосування інноваційних технологій у сільському господарстві. На прикладі одного кооперативу автори показали замкнутий цикл виробництва, закупівлі і переробки сільськогосподарської продукції. Це, якщо мати, як було показано на схемі, свої молочарню, пекарню, консервний цех і бійню. Автори проекту Богдан Сасько, Леонід Боримський, Артур Оганян, Сергій Журбіцький на запитання членів експертної ради відповіли, що вартість проекту обійдеться десь у 6 мільйонів доларів.

Далі оцінювалися роботи "Андрушівська школа майбутнього» і «Андрушівка forever» (Андрушівська ЗОШ №1) - багато аргументованих новацій, проекти сміливих рішень, бачення впроваджених інновацій в освіту, в енергозберігаючі технології, у виробництво дешевого, екологічно чистого біопалива тощо.

Зацікавив присутніх і експертну раду проект гімназистів «Саманбуд», Виявляється, проблему житлового будівництва в нашому регіоні вирішити нескладно, якщо взяти за основну сировину - матеріал, що лежить під ногами, - глину. Екологічно чисте, теплозберігаюче - відносно недороге житло розв'яже квартирні проблеми, його спорудження зменшить безробіття. Але й тут не обійтися без наукових розробок, співпраці з іншими компаніями, які б рекультивували землі після розробок, тощо, То не біда, що нехворощанські школярі виступали передостанніми, зате агрохолдинг «Нове село» вони захистили із гідністю, запроектувавши на майбутнє для своїх односельців, наприклад, вирощування нутрій, виведення нової породи раків. Така продукція споживатиметься й на місці, і на ринку бажана - виробнику вигідна, собівартість її невисока, але поживна, навіть делікатесна.

Експертна рада присудила нехворощанцям третє місце, друге - «Саманбуду», перше місце - «Червоненському замку».

Виступив перед своїми ровесниками гість - віце-чемпіон III Всеукраїнського проекту з бізнес-моделювання Олександр Ковальчук.

Голова експертної ради, заступник голови райдержадміністрації О. С. Мирончук привітав членів усіх авторських груп з участю і перемогою - переможених не було, бо в кожному проекті лабораторії бізнес-моделювання - сміливий крок вперед по шляху розвитку регіону на основі впровадження інноваційних технологій. Від ради інвесторів переможцям вручили інвестиційні сертифікати. Автори проектів-переможців, їх наставники, організатори і судді сфотографувалися на згадку.

Лідія НАКОНЕЧНА

Фото автора.

«Новини Андрушувщини»

Категорія: Новини Андрушівщини · Переглядів: 2089 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 4
avatar
2
1 mr_smith • 17:33, 19.12.2011 • url Матеріал
Цікаво і пізнавально. Виявляється молодь все ж цікавиться історію і турбується пам"ятками завдяки яким селище Червоне не просто якесь стопятисоте село.

Мені от хочеться побачити на сторінках нашого сайту ці роботи...
Quote
проект «Червона садиба»

і
Quote
проект «Червоненський замок»

це реально? хто знає?
avatar
2
2 GurSey_Bullet • 17:53, 19.12.2011 • url Матеріал
Вітаємо нашу школу з перемогою. ^_^ , особливо мене.
avatar
1
3 mr_smith • 17:58, 19.12.2011 • url Матеріал
Quote (2. GurSey_Bullet)
особливо мене.
Вітаю, Сергій, особисто тебе, як одного з авторів проекту «Червона садиба»!

А ось моє питання прокоментувати якось можеш?
Quote (1. mr_smith)
Мені от хочеться побачити на сторінках нашого сайту ці роботи... це реально? хто знає?
avatar
1
4 troyan185 • 23:41, 22.08.2012 • url Матеріал
кому потрiбен цей проект пишiть на адресу troyan185@me.com (Червоненський замок)
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 35.168.62.171
Браузер:

Cайт живе: