rss · Середа, 21.10.2020, 07:26

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

22.09.2010 20:32

Місце реєстрації, місце проживання і право балотуватися у депутати чи на сільського, селищного голову

Не впливає!!! Ви можете проживати і бути приписаним у Тернополі, а балотуватися на голову чи в депутати Пупкінської сільської ради, чи проживати в с. Малі Мошківці, а претендувати на депутатство в Донецькій обласній раді. Давайте розберемося в передісторії цього питання, дійсно, такі обмеження чітко були прописані до місцевих виборів 2002 року включно. Ч. 3 ст. 30 чинного на той момент Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" чітко вказувала, що балотуватися мають право лише кандидати, які проживають, або працюють на території відповідного округу.

На місцевих виборах 2006 року такі чіткі обмеження були зняті, але збереглися нечіткі обмеження. Ч. 4 ст. 3 Закону від 06.04.2004 р. передбачала, що "громадяни України, які належать до відповідної територіальної громади, які мають право голосу, можуть шляхом самовисування або через республіканські, обласні, районні, районні у містах, міські організації політичних партій ... брати участь у висуванні кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови...". Тобто мало місце формальне обмеження "належать до відповідної територіальної громади”. На всю Україну прогримів скандал зі "співаючим ректором" Поплавським, який, будучи киянином, хотів балотуватися на посаду мера Одеси. Грунтуючись саме на згаданому обмеженні, Одеська міська територіальна виборча комісія відмовила йому в реєстрації. Також мають бути пам'ятні стриянам перипитії з реєстрацією кандидатом в мери нині діючого мера п. Шрамов'ята, якому теж було відмовлено в реєстрації з посиланням на це ж обмеження. Вже тоді правомірність цього обмеження ставилася під сумнів. Згадані кандидати відстояли в судах своє право балотуватися, Поплавський зайняв третє місце на виборах мера Одеси, а Шрамов'ят виграв вибори.

Неконституційність подібних обмежень відзначав і Конституційний суд в рішенні якого від 23 жовтня 2003 №17-рп/2003 , зокрема, вказано: "Конституційний Суд України вважає, що припис ... Закону ... за яким громадяни, які самовисуваються, можуть бути зареєстровані кандидатами лише за умови, якщо вони проживають або працюють на території виборчого округу, обмежує пасивне виборче право таких громадян порівняно з громадянами, висунутими кандидатами в іншому порядку, для яких цієї умови (проживання чи робота в межах території виборчого округу) не передбачено. Отже, зазначене положення Закону суперечить вимогам статей 24, 38, 71 Конституції України (є неконституційним)". В новій редакції Закону (від 10 липня 2010) всі подібні обмеження вже зняті остаточно. На жаль, в ньому натомість чітко не прописано прямо, що таки мають право балотуватися особи, які не проживають на відповідній території. Проте, стаття 4 «Рівне виборче право», у п.3.1. дає однозначне трактування: «Рівність прав і можливостей участі у виборчому процесі забезпечується забороною привілеїв чи обмежень для кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними та іншими ознаками». Тобто, місце реєстрації громадянина не має значення при його кандидуванні на виборах.
Категорія: Новини України · Переглядів: 3737 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
1
1 BACS • 16:48, 24.09.2010 • url Матеріал
іду балутуватися в село Золотуха, що на Черкащинні... буду мером Залатухи :)
avatar
0
2 mr_smith • 19:20, 24.09.2010 • url Матеріал
ловимо на слові :D
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.85.115
Браузер:

Cайт живе: