rss · П'ятниця, 30.10.2020, 08:25

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

20.01.2010 23:14

Мільйон років тому людина опинилася на межі вимирання.

Такий висновок зроблений у роботі групи дослідників, результати якої опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

У порівнянні з багатьма іншими видами ссавців геном Homo sapiens містить дуже мало варіацій. Це означає, що один або кілька разів в недалекому (по еволюційних мірках) минулому людство проходило крізь «пляшкове горло». Іншими словами, чисельність людей падала до дуже незначних цифр.

Автори нової роботи спробували визначити, яке було приблизне число людей, яким вдалося пройти крізь «шийку» і залишити потомство. На відміну від деяких більш ранніх робіт вчені вирішили провести полногеномне дослідження. 

Фахівці аналізували специфічні послідовності людського генома, відомі як Alu-повтори. Вони являють собою мобільні фрагменти ДНК розміром близько 300 нуклеотидів, здатні вбудовуватися в ДНК людини.

Одного разу потрапивши в геном, Alu-повтори залишаються там. З плином часу в їх послідовності і поряд з повторами накопичуються випадкові мутації. Вважається, що швидкість їх накопичення є постійною, тому за кількістю мутацій можна судити, як давно той чи інший Alu-повтор опинився в геномі.

У своєму дослідженні автори використовували два повністю розшифрованих геному людини. За підсумками роботи було зроблено висновок, що 1,2 мільйона років тому чисельність популяції предків сучасної людини (у той час на Землі еволюціонував Homo erectus - людина прямоходяча) становила від 18,5 тисячі до 26 тисяч особин.

Для порівняння, в даний час чисельність шимпанзе і горил, що перебувають на межі вимирання, складає 21 тисячі особин і 25 тисяч особин відповідно.

Два роки тому великий колектив учених, які беруть участь у проекті The Genographic Project, показало, що близько 70 тисяч років тому людство пройшло крізь ще одне «пляшкове горло». Згідно з результатами дослідження, у той час кількість людей на Землі не перевищувала двох тисяч.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1613 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 3
avatar
0
1 mr_smith • 23:14, 20.01.2010 • url Матеріал
О і тоді через пляшку проходили... От воно як... russ
avatar
1
2 Серж • 10:37, 05.02.2010 • url Матеріал
Це зайвий раз доказуе, що наше з вами життя рухаеться по синусоїді... Тільки важко сказати де ми находимось, може в апогеї чи тільки підходимо до неї. І що буде зменшувати нашу популяцію в майбутьому.
avatar
0
3 mr_smith • 20:44, 05.02.2010 • url Матеріал
В теперішньому нашу популяцію зменшую знову ж таки пляшка.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.201.9.19
Браузер:

Cайт живе: