rss · Вівторок, 27.10.2020, 20:47

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

20.08.2010 17:10

Медицину в Україні хочуть зробити платною

Міністр охорони здоров'я України Зіновій Митник впевнений, що слід вивести з тіні факт оплати за медичні послуги. "Всі спокійно сприймають, коли людина за операцію в Німеччині, Австрії або Ізраїлі платить 250 тисяч доларів. Така ж операція у нас безкоштовна, але наших лікарів, у яких золоті руки, ми не можемо забезпечити необхідними витратними матеріалами, інструментарієм, діагностичним обладнанням", - сказав Митник.

Він також повідомив, що Міністерство охорони здоров'я України готує ряд законопроектів, які дозволять впритул підійти до прийняття закону "Про обов'язкове загальнодержавне медичне страхування". 

"Повинно принципово змінитися фінансування медицини - не за залишковим принципом бюджетного. Фінансування буде йти на жителя, на пацієнта, а не на ліжко-місце в лікарні. Це дасть можливість заробити ті фінанси, які можна буде використовувати для підвищення заробітної плати медичних працівників", - сказав Митник.

За його словами, очікуються реформи стосовно послуг державної швидкої допомоги. Він пояснив, що в даний час на доопрацюванні в Міністерстві юстиції знаходиться законопроект "Про екстрену медичну допомогу". У ньому чітко розписано регламент роботи "швидкої", час, за який карета повинна доїхати до будь-якого населеного пункту України, щоб своєчасно надати пацієнтові медичну допомогу. 

"Ми йдемо навіть на те, щоб на базі сільських амбулаторій організовувати пункти" швидкої допомоги", де немає постійного чергування лікарів, але буде чергування "швидкої". Залишається невирішеним питання забезпечення служби автотранспортом, але на рівні Кабінету міністрів є розуміння важливості цього моменту, без перебільшення - життєвої", - зазначив міністр. 

Митник також висловив упевненість, що головною проблемою медичної сфери є неправильний перерозподіл ресурсів на користь лікування, а не профілактики. 

"Високоспеціалізовану медичну допомогу, звичайно, теж потрібно мати, однозначно. Але ми абсолютно втратили первинний рівень, раннє виявлення захворювань, власне, фундамент медицини. Тому нам потрібно змінити акценти, зробити ставку на профілактику тих захворювань, які потім доводиться лікувати вже спеціалізоване і набагато дорожче , ніж якщо б вони були виявлені своєчасно ", - підкреслив глава МОЗ.

Категорія: Новини України · Переглядів: 1397 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
-1
1 mr_smith • 17:13, 20.08.2010 • url Матеріал
Quote (Митник)
Всі спокійно сприймають, коли людина за операцію в Німеччині, Австрії або Ізраїлі платить 250 тисяч доларів.
було б непогано спочатку підняти рівень життя, як у Німеччині, Австрії або Ізраїлі...
avatar
1
2 BACS • 09:31, 21.08.2010 • url Матеріал
а вона буда безплатною??? :o де це таке э???? хочу туди!! vashagaliabalovana
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.215.33.158
Браузер:

Cайт живе: