rss · Четвер, 09.07.2020, 13:45

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

21.06.2013 01:39

Марсохід Curiosity розстрілює марсіанський камінь серією лазерних імпульсів


Марсохід Curiosity розстрілює марсіанський камінь серією лазерних імпульсів

Останнім часом марсохід Curiosity провів досить багато часу, свердлячи отвори в поверхні Марсу за допомогою малогабаритної бурової установки, закріпленої на кінці його роботизованої руки-маніпулятора. Але ця бурильна установка є не єдиним інструментом, за допомогою якого марсохід може проникати вглиб марсіанських порід, хай і не на велику глибину. Серед арсеналу інструментів цього дослідницького апарату є і більш високотехнологічний, ніж бур, пристрій, лазер, задіявши який марсохід Curiosity "розстріляв" шматок марсіанської скелі, пропаливши в ньому отвір, діаметром у кілька міліметрів.

Отвір, про який йшла мова вище, виглядає як темна кругла пляма на представленому нижче анімованому зображенні. Це зображення складено з послідовності 16 кадрів, знятих камерою марсоходу ChemCam (Chemistry and Camera), а область, яку охоплює зображення, має розміри приблизно 28 міліметрів з кожного боку.

Вся операція з "розстрілу" каменя, яка проводилася 11 травня 2013 (271-й марсіанський день), скелі зайняла близько 20 хвилин часу, протягом яких марсохід випустив серію з 100 високоенергетичних лазерних імпульсів. Першим 25 "пострілам" відповідають перші 5 кадрів анімованого зображення.

У результаті проведення цієї операції марсохід отримав тонкий отвір у скелі, що має неофіційну назву "Sutton Inlier", яка знаходиться у відомому місці Затока Йеллоунайф (Yellowknife Bay). Лазер марсохода розташовувався на відстані 2.75 метрів (9 футів) від об'єкта стрільби, а енергія кожного зі ста лазерних імпульсів становила більше 1 мільйона ват, "виплеснутих" за п'ять мільярдних часток секунди.

Кожен лазерний імпульс призводить до випаровування частини марсіанської породи, перетворюючи її на іонізовану плазму. Випаровування породи відбувається вибухово, що стало причиною утворення маленького кратера навколо отвору. Після потужного імпульсу лазера, який створює хмару плазми в марсіанській атмосфері, йде другий імпульс, який несе набагато меншу кількість енергії, ніж перший. Світло від другого імпульсу збуджує іони плазми, які перевипромінюють фотони світла, що мають довжину хвилі, яка визначається типом речовини, іон якого випромінює світло. Зробивши спектральний аналіз перевипромінювання світла, зареєстрованого камерою марсоходу, можна обчислити хімічний склад марсіанської породи і визначити кількісні співвідношення присутніх в породах хімічних елементів.

Категорія: Новини технологій · Переглядів: 939 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.226.97.214
Браузер:

Cайт живе: