rss · Середа, 28.10.2020, 23:24

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

18.08.2011 05:08

Майбутнє соціальних мереж, спроба передбачити розвиток соціалок

У цій статті є швидше фантазія, яка дещо спирається на непрямі факти і логічні висновки.

Операційна система життя

У минулому десятилітті багато розмов було про операційні системи в браузері і їх світле майбутнє. Є шанс, що сучасні соціальні мережі можуть тією чи іншою мірою піти цим шляхом розвитку. Мережі вже охоплюють багато сфер життя, і їх проникнення в наш світ іде дуже швидко, з кожним роком з'являються нові технологічні можливості. Багато користувачів вже не знають всіх можливостей великих соціальних мереж, таких як Facebook, хоча проводять там десятки годин щомісяця. А з іншого боку, мережі знаходяться тільки на самому початку технологічного розвитку.

Тому можна зробити висновок висновок, що незабаром можуть з'явитися якісь Web OS на базі соціальних мереж, які зможуть не тільки запускати програми і дозволяти керувати ними, як це роблять сучасні операційні системи, а й значною мірою кеоувати життям людини. Це буде центр всіх його комунікацій, центр покупок, центр навчання, центр багатьох розваг, центр для роботи і т.д. Чудова система керування життям людини.

Доповнена реальність

Трохи менш глобальний можливий шлях розвитку, але теж дуже цікавий - впровадження технологій доповненої реальності в соціальних мережах. Цю технологію можна віднести до сервісів геолокації, які вже використовуються. Сенс технології: на реальне зображення накладається додаткова віртуальна інформація. Сьогодні окремо є геолокаційні сервіси, які працюють з існуючими картами і новими розробками з доповненої реальності, завтра можна очікувати об'єднання цих ідей і виникнення нових соціальних мереж.

Голосове управління

Ще один можливий шлях розвитку соціальних мереж з великим потенціалом. Технології голосового управління вже існують, залишилося їх тільки впровадити в соціальні мережі, що дозволить створити новий їх тип, який, можливо, буде з дуже простим інтерфейсом і широким функціоналом, а все управління відбуватиметься за допомогою голосу. Цю технологію в майбутньому варто очікувати і у вже існуючих мережах.

3D мережі і віртуальна реальність

Багато років усі говорять про 3D в різних його проявах, зокрема, що Інтернет скоро перейде на 3D інтерфейси. Однак поки це більше розмови, пробні розробки та окремі проекти, в основному для браузерних ігор. Я вважаю, що дана тенденція буде розвиватися в майбутньому, перш за все тому, що людина краще сприймає об'єкти від природи, як наприклад, квіти: є штучні з насиченими фарбами, і до того ж вони ніколи не в'януть, але більшості все одно подобаються живі. Точно також і з інтерфейсами: одна справа дивитися на плоский екран з фотографією співрозмовника і зовсім інша знаходиться хай і у віртуальній, але все ж кімнаті все з тим же співрозмовником. Подібні розробки ведуться вже кілька років, причому саме для соціальних мереж, однак час віртуальної реальності ще не настав, але її варто очікувати в найближчому майбутньому.

Штучний інтелект

Соціальні мережі володіють величезними базами даних про користувачів, їхні зв'язки, уподобання, переконаннях та іншою важливою інформацією. Тому впровадження технологій штучного інтелекту бачиться дуже перспективним. Якщо мережа навчиться на машинному рівні обробляти всі наявні дані і робити логічні висновки - це принесе їй сотні мільярдів доларів. Вся величезна база користувачів, яка зараз приносить дохід мережі в основному з реклами і платних сервісів, стане споживати багато продуктів не через сторонні сервіси, а через соціальну мережу, тому що вона буде знати, що потрібно користувачеві, коли і як йому це продати.

Голограми для спілкування

Напевно, трохи божевільна ідея, але здається цікавою: використовувати голограми для спілкування з різними співрозмовниками на відстані. Уявіть, у Вас є кілька друзів, які знаходяться далеко від Вас і не можуть фізично бути поруч при розмові. Але при цьому у Вас є пристрій, що може створити віртуальну копію співрозмовника. Людина, перебуваючи на островах в Тихому океані, дзвонить своєму знайомому, який знаходиться в Лондоні, сигнал приймає пристрій, біля людини в Лондоні з'являється 3D голограма, і вона починає вести розмову, як справжній чоловік. Так створюється відчуття присутності співрозмовника поруч.

Висновки потому

Однозначно можна сказати, що у соціальних мереж все тільки починається, в найближчі роки нас чекає бурхливий розвиток цього цікавого феномена сучасності. Мережі будуть перетворюватися на повноцінні платформи для тих чи інших сфер життя. Перш за все, нас очікує тотальна і повсюдна соціалізація усього Інтернету, уже зараз всі сайти мають соціальні закладки, щоб взаємодіяти з користувачем, і навіть у повсякденному житті, з'являтимуться тематичні проекти, бізнес все глибше буде проникати в соціальні мережі, очікується впровадження нових технологій, у тому числі мобільних, а розрізнені проекти будуть об'єднуватися і укрупнюватися. І можливо це найменша частина змін про які ми згадали.

Категорія: Новини технологій · Переглядів: 2533 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
0
1 mr_smith • 13:44, 18.08.2011 • url Матеріал
Ось ще відео, якось саме потрапило на очі, теж про майбутнє життя людини в кіберпросторах, та інші плюшки. :) , правда трохи на крайнощах, але цікаво.
avatar
1
2 sonnenmadchen • 01:10, 19.08.2011 • url Матеріал
таке майбутнє не сильно радує)))) але з іншого боку- ми і зараз живемо у віртуальній реальності (якщо вірити голографічній теорії всесвіту), у якій створюємо нові рівні віртуальних реальностей)
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.89.87.12
Браузер:

Cайт живе: