rss · Неділя, 25.10.2020, 16:38

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

12.05.2011 17:23

Літо-2011 можливо стане найспекотнішим за всю історію метеоспостережень

Переживши минуле спекотне літо, коли врятуватися можна було під кондиціонером і в темному дрімучому лісі, багато хто ще взимку задалися питанням, чого чекати від літа 2011-го року. За невтішними прогнозами фахівців Укргідрометцентру нинішнє літо не видасть рекордів, але, незважаючи на це буде дуже спекотним.

«Практика останніх 10-ти років показує, що літо буде гарячим. Проте не таким пекельним, як минуле. Літо-2010 було рекордно спекотним, проте два роки поспіль рекорду не варто чекати», - заспокоює начальник Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

Експерти головного НДІ країни, що займається вивченням погодних явищ, говорять про те, що протягом останніх 20-25 років температурний фон червня, липня і серпня збільшився в середньому на 2 градуси. Цей факт дає привід припускати, що майбутнє літо буде спекотним, крім того, велика ймовірність посухи.

"Квітень і травень очікуємо в межах нормальних показників. І це гарантія того, що сільськогосподарські культури перенесуть цей період м'якше. Стосовно літа, то за останні 20-25 років відзначається стійке зростання температури червня, липня і серпня. У липні і серпні збільшення температури становить майже 2 градуси. Тому літо буде спекотним, з температурним режимом, вищим норми. Це говорить про ймовірність посушливих явищ", - пояснює начальник Укргідрометцентру.

Не варто забувати, що без урахування посухи говорити про високі врожаї не доведеться. Але в разі врахування всіх чинників, в разі правильної підготовки до літа, ймовірність зібрати значний вал зернових також висока.

"З певною вірогідністю можна розраховувати на врожай, кращий за минулорічний. Тенденція до зменшення валу пшениці буде перервана, і врожай може бути на рівні 2009 року", - зазначив Кульбіда.

Експерти одноголосно сходяться на думці, що спека і посуха безперечно є результатом глобального потепління на планеті. Якщо десять років тому подібна загроза звучала страхітливо, то сьогодні ми відчуваємо на собі всі наслідки згубного впливу людства на планету. Тим не менш, зупинити або скасувати процеси вже не можна.

Згідно з висновками вчених, така спекотна погода є наслідком змін у русі теплих течій Тихого океану, що сприяють виникненню кліматичного феномена, відомого як «Ель-Ніньо».

У нинішньому році Тихий океан виділяє значно більше тепла, ніж зазвичай, що веде до розігріву нижніх шарів атмосфери Землі.

Залишається сподіватися, що погода змилується і надасть можливість насолодитися таким довгоочікуваним сонячним теплом. Хотілося б вірити, що сонце виростить, а не спалить колосся пшениці та дасть гарний урожай.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1524 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 4
avatar
2
1 mr_smith • 17:24, 12.05.2011 • url Матеріал
Ось такі от цікаві прогнози. Так що запасаємось лійками поливати грядки.
avatar
2
2 avatar • 21:43, 12.05.2011 • url Матеріал
Quote (1. mr_smith)
запасаємось лійками поливати грядки.

Пока что не похоже. На Кубани сейчас пчёлы не летают. Хоть всё чветёт, дожди и зябко, сено не сохнет. До конца недели протянется такая погода, а потiм подивимось B)
avatar
1
3 mr_smith • 21:57, 12.05.2011 • url Матеріал
Весна же еще.
avatar
1
4 avatar • 08:02, 13.05.2011 • url Матеріал
Quote (3. mr_smith)
Весна же еще.

В прошлом году первый сенокос был с 29 квiтня ;) ... Та что тут говорить, по всем меркам весна на Кубани запаздала на две недели. Судя по всему, вересень будет сухой и жаркий (обычно серпень):)
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.234.97.53
Браузер:

Cайт живе: