rss · Четвер, 18.10.2018, 14:45

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

21.06.2013 13:07

Київстар представив сервіс «Мобільні гроші»


Київстар представив сервіс «Мобільні гроші»

Абоненти "Київстару" зможуть оплачувати зі свого мобільного рахунку комунальні платежі, послуги інтернет-провайдерів і здійснювати банківські перекази. Оператору мобільного зв'язку вдалося обійти вимогу сплати 7,5-відсоткового збору, який стримував розвиток цих послуг. Втім, учасники ринку вважають, що така послуга буде затребуваною лише при мінімальних і термінових платежах.

Вчора "Київстар" представив сервіс "Мобільні гроші", який оператор буде розвивати спільно з компанією "Контрактовий дім" (термінали EasyPay). Для здійснення платежу абоненту необхідно на сайті послуги - money.kyivstar.ua - вибрати одержувача, ввести реквізити, суму, номер свого телефону і підтвердити платіж за допомогою коду, отриманого по SMS. За словами директора з розвитку продуктів і нового бізнесу "Київстару" Олексія Кірєєва, найближчим часом користуватися сервісом можна буде за допомогою спеціального мобільного додатку і команд з клавіатури телефону.

За словами директора з корпоративних зв'язків "Київстару" Михайла Шуранова, "Контрактовий дім" буде заробляти на комісії за прийом платежів від абонентів або постачальників послуг, а "Київстар" - на комісії за надання інтерфейсу від "Контрактового будинку". У EasyPay "Комерсант" розповіли, що при оплаті комунальних послуг, а також мобільного зв'язку та інтернету "Київстару" комісія не стягується. При оплаті інших послуг комісія складає до 1% від суми платежу.

Мобільні оператори не перший рік намагаються впровадити послуги мікроплатежів з мобільного рахунку, але довгий час ці проекти стримувалися необхідністю сплати збору до Пенсійного фонду у розмірі 7,5%, який нараховується на всі послуги мобільного зв'язку. Зараз цей пункт вдалося обійти, пояснює Михайло Шуранов: "Кошти дзвінком будуть витрачатися на послуги мобільного зв'язку, тому збір не нараховується". Для цього оператор і фінансова компанія будуть використовувати таку схему: після формування запиту на оплату послуг "Контрактовий дім" купує у абонента права вимоги у "Київстару" суми платежу, потім за гроші, сплачені абоненту, здійснює платіж. "Ми отримали підтвердження Держфінпослуг про те, що ця схема законна і відрахування до ПФ платити не треба", - говорить пан Шуранов.

Юристи пояснюють, що фактично кошти переміщуються з рахунку абонента на рахунок "Контрактового будинку", який розраховується з третіми особами грошима. "У результаті відбувається поступка прав вимоги, яка, за визначенням п. 5 ч. 1 ст. 196 Податкового кодексу, не є об'єктом обкладення ПДВ. В результаті досить елегантно усувається податкове навантаження", - вважає радник Integrites Ярослав Абрамов.

Учасники ринку говорять, що поки система виглядає досить складною. "Незрозуміло, наскільки затребуваною буде така послуга - нам поки ніяк не вдається навіть просто перевести людей з готівки на платіжні карти", - розповіли в одній з найбільших платіжних систем. За словами виконавчого директора "ОСМП Україна" Андрія Рудика, середня сума поповнення мобільного рахунку складає всього 40 грн. Відповідно, суми мобільних платежів також будуть невеликими. "Це буде цікаво або в якості фану, або при якихось термінових платежах, наприклад, якщо людині вночі відключили інтернет. Крім того, це економічно недоцільно - платежі за ЖКГ або інтернет є регулярними і люди шукають, де їх можна заплатити дешевше", - зазначає Андрій Рудик.

Prepaid-абоненти в Україні не часто поповнюють мобільний рахунок на великі суми, визнає Олексій Кірєєв. За результатами I кварталу середній щомісячний рахунок абонента "Київстару" становив 35 грн. "Ми розраховуємо на популярність послуги в невеликих населених пунктах, де поповнити рахунок мобільного простіше, ніж потрапити в банк", - пояснює пан Кірєєв.

Категорія: Новини технологій · Переглядів: 1273 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.196.26.1
Браузер:

Cайт живе: