rss · Субота, 23.02.2019, 08:09

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

16.05.2011 03:23

Яким буде місто майбутнього — достатньо включити фантазію

Для того щоб зрозуміти, яким буде світ майбутнього, зовсім необов'язково винаходити машину часу - достатньо просто включити фантазію. У минулому столітті футурологи довели, що передбачити майбутнє цілком реально. Наприклад, велика частина прогнозів таких людей, як Жюль Верн, Роберт Хайнлайн, Айзек Азімов, Артур Кларк та інших великих фантастів або вже збулася, або продовжує збуватися, хоча сучасники їх праці всерйоз не сприймали. Але практично кожна їх «фантазія» перетворилася на реальність протягом 30-50 або 50-100 років. Люди винайшли підводний човен, відкрили телебачення, супутниковий зв'язок, полетіли на ракеті в космос, винайшли комп'ютери, мобільні телефони, інтернет і генні технології - все це було придумано і описано не інженерами, а письменниками.

Сьогоднішні футурологи є одночасно і вченими. Але займаються вони не написанням науково-фантастичних романів (у цьому жанрі зараз відбувається серйозний застій), а працюють на найбільші світові корпорації і уряди провідних країн світу, які приймають рішення вже на основі концепт-аналізу фантастів сучасності.

Відповідно, вже сьогодні є прогнози розвитку життя людини на 50-100 років вперед - того, в яких будинках ми будемо жити, де працювати, якими предметами користуватися і навіть якими питаннями цікавитися. Сьогодні ніхто не приховує, що до 2060-го року на Землі буде 10 мільярдів чоловік, з яких 75% складуть міські жителі. Тобто людина майбутнього буде жити в перенаселеному світі, існуючі глобальні проблеми в якому лише посиляться. А це погана екологія, нестача питної води, продуктів харчування, поява нових хвороб, нестача природних ресурсів. Складнощі будуть вирішуватися за допомогою міст нового типу - повністю автоматизованих і автономних. На основі даних футурологів спробуємо вгадати, яким буде життя городянина майбутнього через 50 років.

ЯК БУДЕ ЖИТИ ГОРОДЯНИН МАЙБУТНЬОГО

Будівлі майбутнього

Висота нових будинків буде складати по 100-150 поверхів, а конструктивно кожен будинок буде представляти із себе міні-електростанцію: фасади будівель будуть покриті спеціальними елементами - геліостатами, що накопичують сонячну енергію і перетворює її в електричну, а на дахах будуть розташовані вітряки, які обертатимуть за допомогою вітру електротурбіни. Крім того, кожна будівлю буде оснащено атомною міні-електростанцією. Вчені Токійського технологічного університету підрахували, що накопиченої за день енергії буде досить, щоб забезпечити світлом всі квартири на 5-6 годин. З метою поглинання як можна більшої кількості сонячної енергії будинку надаватимуть яйцевидну форму. Всі будівлі будуть об'єднані мережею підземних доріг - через жахливу екологію людям майбутнього доведеться пересуватися по тунелях, а на поверхню з-за поганої екології вибиратися тільки у спеціально ізольованому транспорті.

Побут майбутного

Система «розумний дім» існує вже зараз, проте поки що вона досить примітивна при досить високій ціні. Але ситуація розвивається настільки швидко, що вже протягом 10-15 років можливістю дати власній квартирі голосову команду розігріти чайник і набрати у ванну води не здивуєш нікого. У 2060-му році людство буде ще більш ледачим - квартира буде сама вмикати/вимикати світло, замовляти продукти з супермаркету і готувати їжу, попередньо погодивши меню з господарем, і мити посуд. «Розумними» стануть навіть унітази - які будуть здатні робити аналіз сечі і повідомляти результати особистому лікарю, який у такий спосіб буде контролювати здоров'я пацієнта в режимі реального часу.

Медицина майбутнього

Ще більш фантастичною роботою зараз здається робота лікарів майбутнього. Детальне електронне медичне досьє на кожного буде занесено до центральної бази даних, а одяг людини буде одночасно працювати в якості діагностичного апарату - заміряти в режимі реального часу пульс і тиск. У разі погіршення будь-якого параметру одяг буде сам викликати швидку допомогу, причому, ще не доїхавши до пацієнта, лікарі будуть знати попередній діагноз. Ще цікавіше буде робота хірургів - оперувати будуть роботами, яким будуть подавати команди лікарі-люди через віддалене з'єднання. А людські органи, судячи з нинішнього прогресу в біотехнологіях, трансплантологи будуть вирощувати штучно.

Екологія в майбутньому

Брак питної води призведе до режиму її жорсткої економії. Ванни майбутнього будуть очищати тіло людини ультразвуком, а будь-які відходи води будуть проходити крізь потужні фільтри, і після переробки знову використовуватися для пиття і приготування їжі - існуючі технології дозволяють у такий спосіб економити до 90% води. Глибокій переробці буде піддаватися і сміття - його будуть ретельно сортувати і переробляти на будматеріали, тому як витрачати енергію на спалювання сміття в майбутньому стане недозволенною розкішшю. Кожна квартира буде оснащена протисонячним захистом, кондиціонером і протипиловим фільтром - інакше перебувати в будинку буде просто неможливо (озоновий шар буде істотно пошкоджений, а пил стане радіоактивним).

Комунікації майбутнього

Людину часто-густо будуть оточувати цифрові 3D-технології. Абсолютно все - будинки, автомобілі, одяг, асфальт, предмети побуту - будуть обмінюватися між собою інформацією. Фізик-футурист Мачио Кагод з Японії вважає, що у кожної людини замість нинішніх мобільних телефонів буде власний електронний помічник у вигляді 3D-голограми. Він буде запам'ятовувати інформацію, шукати в мережі потрібні дані, нагадувати про важливі події, служити в якості навігатора і відеотелефона. Голограми оточать людину всюди - замість нинішніх бордів та моніторів люди будуть бачити 3D-рекламу. Ця технологія вже винайдена. Голограма складається з дрібних крапельок води, що приймають різний колір (за аналогією з такими явищами, як туман і веселка) і форму.

Джерело даних: Discovery Science

Корпоративні міста-держави майбутноьго

Зростання промисловості на початку минулого століття призвело до того, що великі промислові підприємства стали містоутворюючими. В якості прикладу в Україні можна привести м. Славутич, в США - м. Детройт. У новому сторіччі ця тенденція, схоже, буде тільки розвиватися, причому великі промислові підприємства стануть містами-космополітами. Сьогодні світова мережа міст-корпорацій складається з трьохсот міст з населенням понад 1 млн осіб, серед яких виділяється двадцять міст з населенням понад 10 млн осіб. На думку Мачио Каго, вже через 10 років кількість таких міст зросте вдвічі, до 2060-го кожне десяте місто буде належати одній з найбільших світових корпорацій, а всі мешканці цього міста будуть жити не за законами держави, на території якого знаходиться космополіт, а за власним корпоративними правилами. Справа в тому, що, з точки зору логістики, розміщення повного циклу виробництва в одному місці є розумним рішенням, оскільки таким чином суттєво знижуються витрати на транспорт (за рахунок невеликих дистанцій). У такому місті абсолютно всі жителі працюють на корпорацію, а хто народився тут дітей з малих років навчають навичкам, необхідним для успішної роботи у цій же компанії. Концепція подібних міст передбачає мережу промислових будівель, об'єднаних з житловими будинками. Співробітникам не потрібно витрачати багато часу на те, щоб дістатися до робочого місця, а всі інфраструктурні підрозділи (їдальня, лікарня, розважальний центр і так далі) знаходяться в безпосередній близькості. Цікаво, що ряд футурологів вважає, що в такій формі відбудеться свого роду відродження феодального ладу - жителів таких міст корпорація буде зобов'язувати підписувати контракти, які прив'язують їх місту до кінця життя. Хоча й зараз у великих світових концернах співробітникам видають безпроцентні кредити на житло, побудоване самою ж компанією, за умови, що вони будуть працювати до повної виплати.

Штучні острови-нафтовики

Ще один варіант корпоративного міста-держави - будівлі, розташовані на території штучного острова. Такі острови існують і сьогодні. Так, на трьох штучних островах, розташованих у вигляді пальми, зараз побудована мережа готелів Palm в ОАЕ. Сьогодні такі острови найчастіше створюють або за рахунок розширення вже існуючих маленьких острівців (доливають бетон), або будують їх на існуючому рифі, або об'єднують кілька природних острівців неподалік від суші. Однак, на думку футурологів, через 10-15 років їх будуватимуть на суші (як величезний корабель) і буксируватимуть прямо до газового або нафтового родовища. Такий острів буде залишатися на одному місці до тих пір, поки корисні копалини в цьому місці не закінчаться. Після чого острів просто перенесуть на місце іншої «золотої жили».

Таким чином буде досягатися дві мети. По-перше, видобуток копалин у важкодоступних місцях з одночасним полегшенням життя персоналу, по-друге, часткове вирішення проблеми перенаселення планети. Крім того, на такому острові легко буде вирішувати питання каналізацією (відходи ховатимуть прямо в океані). Нескладно побудувати  інфраструктуру - прямо на території острова можна зробити злітно-посадочну смугу, як на авіаносці.

Імовірність побудови таких островів велика. Справа в тому, що, за даними Світового географічного суспільства, під водою знаходиться 1/3 розвіданих світових запасів нафти і газу (у тому числі родовища знаходяться і на дні Чорного моря, в територіальних водах України), і якщо технологія видобутку енергоресурсів з-під морського дна буде чітко налагоджена, людство забезпечить себе блакитним і чорним золотом ще на 70-100 років.

В майбутньому містами забудують пустелі

Перенаселення планети призведе до того, що людство буде змушене освоювати нові, нині малопридатні для життя території. Так, пустелі в даний момент займають більше 16,5 млн кв. км або близько 11% поверхні суші. При цьому глибоко під землею є джерела прісної води (під пісками Сахари розташовуються великі басейни підземних вод, включаючи артезіанські), а в прилеглих до пустель районах живе вкрай злиденне населення.

Ще в 2005-му році Європейська економічна комісія Організації Об'єднаних Націй (ЄЕК ООН) розробила план дій по перетворенню найбільшої пустелі. Суть проекту Desertec, розробленого вченими з Організації середземноморської співпраці з відновлюваної енергії - будівництво на території Сахари мережі геліотермічної і вітряних електростанцій. Крім енергетичної мети, автори концепту поставили перед собою завдання створити мільйони робочих місць, поліпшити якість життя в Африці і Азії і скоротити потік біженців до Європи. Про реальність проекту говорить те, що для його реалізації вже створений консорціум з 12 потужних міжнародних компаній. Важлива деталь: всі технології, на яких повинен базуватися проект Desertec, вже існують, причому не один рік. Так, перетворення сонячної енергії в електричну вже 20 років практично здійснюється на геліотермічній електростанції на півдні Іспанії, теж в пустелі, де сонце світить 3000 годин на рік. Там встановлено 300 великих параболічних дзеркал, які постійно повертаються слідом за сонцем, збирають його світло в пучки і фокусують на вершині вежі, де стоїть казан з водою. Вода перетворюється в пар, який крутить турбіни.

Крім того, передбачається, що для забезпечення життєдіяльності електростанцій будуть побудовані міста-сателіти, причому кожний поліс буде складатися з двох частин: наземної і підземної. Жити люди будуть в основному під землею - поверхня пустелі прогрівається до 80 градусів за Цельсієм, а вже на глибині близько 50 метрів (відповідає глибині київського метро) зберігається цілком комфортна температура в 20-30 градусів. Планується, що міста майбутнього в пустелі будуть йти вглиб на 200-300 метрів, а жити в них буде від 500 мільйонів до мільярда людей, кожен з яких буде забезпечений роботою, житлом та їжею. Термін реалізації проекту складає 40 років, протягом яких Європа витратить 400 млрд євро.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 6763 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/7
Популярні новини:
Всього коментарів: 3
avatar
1
1 mr_smith • 03:27, 17.05.2011 • url
Спочатку здається, що жити буде нудно, а потім навіть страшно... феодалізм майбутнього :o
А про атомні міні-електростанції то взагалі дурниця, такі речі краще десь ховати якнайдалі і під мільярди замків, а то завжди знайдуться дурні, які захочуть використати той мирний атом зовсім не для миру...
avatar
2
2 Shooler • 11:59, 17.05.2011 • url
Отож продам пару гектарів українських чорноземів і прикуплю собі пів пустелі. Можна гарно заробити для внуків. B)
avatar
1
3 BACS • 23:36, 17.05.2011 • url
більш усього, що таке воно і буде... от тільки жалко. що внуки не побачать тієї краси природи, що ми можемо ще бачити... але з іншого боку як вони її з дитинства бачити не будуть то для них то буде як фантастичний роман... люди жарять шашличок в лісі... співають пташки в небі, сонечко в блакитному небі виблискує промінчиками.... водичка в карєрі прозора, тепла, рибки плавають на мілині гріючись на сонці поблискуючи лускою... stena
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.80.38.5
Браузер:

Cайт живе: