rss · Субота, 23.02.2019, 08:10

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

21.03.2014 02:59

Як знайти роботу в Кремнієвій Долині


Як знайти роботу в Кремнієвій Долині

Потрапити в яку-небудь компанію Кремнієвої Долини хотіли б багато хто. Ми знайшли цікавий пост з практичними порадами з пошуку такої роботи від Роба Хітона - інженера, який щойно сам пройшов цей шлях і влаштувався в модний стартап Stripe.

Після чотирьох місяців веселої невизначеності, двадцяти п'яти спроб отримати роботу і шести тижнів постійних інтерв'ю мені все ж вдалося стати частиною Stripe.

Не сказав би, що пошук роботи в Долині - це щось епічне, незабутнє і дивовижне - на зразок того, як у фільмі, ти розумієш, що ось ця дівчинка-ботанік насправді сексуальна красуня. Ні, нічого такого не було, але все одно успішно пройти через все це було нелегко і зажадало куди більше зусиль, ніж передбачалося спочатку. Якісь мої вчинки під час пошуку роботи виявилися дуже вдалими і розумними, якісь - повною дурістю. Про це можна багато що сказати, але почати слід з двох уроків.

По-перше, треба намацати належний рівень впевненості в собі. Останні півроку мій настрій постійно коливався між двома станами (іноді по кілька разів на день):

  • У світі мільярди людей, які крутіші мене у всьому, тому, щоб якось змагатися з цими суперменами, я повинен робити все швидше і в сто разів ефективніше, ніж вони.
  • Я ПРОГРАММІСТ, НА КОЛІНА, ЯКЩО ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ЗІ МНОЮ.

Очевидно , що це дві крайності, між якими треба знайти баланс. На жаль, не так-то це просто зробити.

По-друге, світ відразу стає краще і простіше, якщо просто прийняти той факт, що деякі люди і компанії вміють проводити інтерв'ю краще, ніж інші, а ви можете їм злегка підіграти. У більшості компаній процес найму все ж далекий від того, щоб кидати потенційних працівників в клітку з дикими тваринами і брати на роботу тих, хто вижив. Тим не менш, є багато дуже крутих програмістів, які на інтерв'ю, проведеному по новомодним стандартам з усякими несподіваними питаннями і нестандартними ситуаціями, не можуть себе показати у всій красі. У такій ситуації краще просто шукати компанію, яка спочатку вам буде підходити.

Ситуація

Щоб було зрозуміліше, опишу трохи свою ситуацію. Мені 25 років, і я розробник Ruby/Rails, з деяким досвідом в інших стеках. У універститеті вивчав фізику, потім захопився програмуванням, загальний досвід становить 4 роки (2 роки саме в якості професійного розробника).

Сам я з Лондона. Мені вдалося отримати H1B візу в США. Отримати її було нелегко, це окрема історія. Для переїзду годяться H1B, O1, J1 і L1. При влаштуванні на роботу в США треба враховувати той факт, що не всі компанії готові заради вас морочитися оформленням візи, так що це відразу треба дізнаватися.

Я почав проходити інтерв'ю з компаніями з Долини десь з середини січня цього року. Все ускладнювалося тим, що фізично я перебував за кордоном і потрапити в Сан -Франциско на інтерв'ю було не так-то просто. У загальній складності у мене пішло 3 тижні на телефонні інтерв'ю, і ще 3 тижні я ходив на бесіди в офісі вже на місці в Штатах - довелося підгадати все так, щоб охопити всі призначені інтерв'ю за одну поїздку і, в ідеалі, до її завершення, отримати оффер .

Якщо ви летите на одне-єдине інтерв'ю, то тут немає проблем - зазвичай компанія все вам оплачує. А ось якщо у вас в плані 7 різних компаній, все відразу ж ускладнюється. У мене пішла купа часу на переговори ще до того, як я навіть опинився в Сан-Франциско, оскільки я хотів якось розподілити свої витрати на всіх. Це чесніше, ніж брати гроші з однієї компанії, потім ходити на інші інтерв'ю, і в результаті їм відмовити.

Процес

Статистика всього процесу така:

Я відправив резюме в 25 компаній.
17 зв'язалися зі мною по телефону, 8 відразу відмовили або не відповіли взагалі.
7 запросили на інтерв'ю в Сан- Франциско.
5 зробили пропозицію про роботу.
Моя вам порада - перш ніж починати шукати роботу в Долині, звільніться. Якби я був зайнятий і шукав роботу у вільний час, то весь процес розтягнувся б на дуже довгий час. Я попередньо завершив всі свої робочі справи, так що у мене був час на те, щоб грунтовно поспілкуватися з різними компаніями. Багато з цих бесід були, по факту, ні про що, і якби я вийшов на контакт з меншим числом компаній і пройшов менше інтерв'ю, то шанси на отримання роботи б помітно знизилися. Не здивуюся, якщо б отримати пропозицію взагалі не вдалося.

А тепер інші поради.

Будьте хоча б мінімально компетентні

Насправді , у світі не так вже й багато суперзірок програмування. Так що для отримання непоганої пропозиції про роботу вам не потрібно бути мега крутим. Досить просто знати свою справу - і ось ви вже дуже пристойний і досить рідкісний кандидат.

Крім того, поширена думка, що без участі в Open Source проектах або без прокачаних профілів на StackOverflow або GitHub вам нічого не світить, - але насправді це швидше міф. Ваш відкритий код, звичайно, подивляться на предмет його адекватності, але всі чудово розуміють, що далеко не кожен фахівець має можливість займатися такими проектами. Тому, якщо у вас нічого цього немає, хлопці з Долини знайдуть інший спосіб, як оцінити ваш рівень.

Те ж саме стосується ведення блогів. Так, популярний блог - це не зайве, але не стане вирішальним моментом при наймі. У мене, наприклад, був блог, деякими статтями я просто пишався, тому у всіх супровідних листах напирав на його наявність. Мені навіть деякі інтерв'юери говорили про те, що блог їм сподобався, але зараз мені вже здається, що це була проста ввічливість. Насправді їм було все одно.

Неважливо, який ви крутий в інтернеті. Показати себе доведеться на місці, без цього жодна компанія в Долині вас не найме. Пам'ятайте також, що якщо ви претендуєте на позицію початкового рівня, то знайте, що всі вимоги там носять рекомендаційний характер. Якщо у вас навіть немає досвіду з конкретними технологіями, все одно не бійтеся відправити резюме. Найгірше, що може статися - вам відмовлять, але ж можуть і покликати на співбесіду.

«Інженерний хруст»

Нещодавно Сем Альтман написав чудовий пост про поняття «Engineer Crunch» - зараз у всьому світі такий дефіцит інженерів, настільки багато роботи для них і так мало кандидатів, що шанси куди-небудь влаштуватися досить високі.

Але він не такий вже «хрусткий»

Незважаючи на все вищесказане, вам відмовлять в купі місць, навіть якщо ви вважаєте себе ідеальним кандидатом для них. Все завжди індивідуально, багато хто просто не можуть собі дозволити помилитися при наймі навіть одного співробітника. Скажімо, стартап з 8 працівниками та одним головним інженером не може дозволити собі найняти талановитого, але недосвідченого спеца. Якщо ви круті тільки в Django, то отримати роботу в галузі машинного навчання буде не так-то легко, хоча і не неможливо.

Як шукати роботу

Незважаючи на те, що перше враження - це важливо, про ваше резюме та супровідний лист дуже швидко всі забудуть, як тільки ви почнете говорити і писати код. Тому вся задача CV і супровідного листа зводиться лише до того, щоб дати вам шанс отримати запрошення на зустріч в офлайні. В інтернеті повно прикладів складання резюме і всього такого, але мені думається, що мій супровідний лист вийшов вже дуже вдалим.

Краще вести конспект під час пошуків. Наприклад, він може містити такі стовпці, як назва компанії, дату відправлення їм резюме, вашу оцінку крутості компанії (бальна шкала, можна вквітчати для наочності), і стадію переговорів з ними (відправив резюме/передзвонили/телефонне технічне інтерв'ю/запросили зустрітися особисто/оффер).

Якщо компанія вам відмовила, перенесіть її в окремий список. Важливо мати уявлення про те, скільки «живих» шансів на отримання роботи у вас ще залишається.

На HackerNews є щомісячний тред Who's Hiring, куди публікуються вакансії від різних цікавих компаній. Я відправив сім резюме. Ще одне круте місце - AngelList, там є профайли, в яких можна міняти статус на «В активному пошуку» - як на сайті знайомств, але тільки без сексуального підтексту. Цей метод особливо гарний, якщо вам цікаві стартапи на сид-стадії. Мені прийшло 46 оповіщень про те, що моя персона зацікавила, які в підсумку вилилися в 4 розмови про роботу.

Що стосується LinkedIn, то там тусуються одні рекрутери - спамери і дуже невелике число HR-працівників самих компаній. З 16 отриманих там повідомлень тільки одне призвело до більш предметної розмови. Порада - змініть в профілі локейшн на Сан-Франциско навіть до того, як там опинитеся.

Основну віддачу, по-старому, дають прямі розсилки резюме в цікві вам компанії. Так я звернувся в 10 компаній.

Не варто особливо покладатися на те, що прошерстив всі ваші профілі, блоги і сайти, компанії самі почнуть пропонувати вам роботу. Навіть якщо вам хтось напише, побачивши ваш блог, то, коли справа дійде до предметних розмов, все швидко забудуть, хто до кого звернувся. Важливим залишиться лише те, чи підходите ви один одному.

Інтерв'ю

Чим більше співбесід у вас буде, тим крутіше ви навчитеся відповідати на стандартні запитання на кшталт «розкажіть про себе», «чого б ви хотіли від роботи в плані команди, проектів, викликів», «назвіть свій улюблений проект, над яким вдалося попрацювати». Вам їх все одно поставлять, так що придумайте відповіді, можна навіть потренуватися заздалегідь.

Багато компаній не особливо вміють проводити інтерв'ю, але ви ж розробник, так що напружуватися на цю тему не варто. Вас в будь-якому випадку попросять написати код, а це вже набагато цікавіше. Якщо вам не подобаються завдання з написанням коду, то тут щось уже в вас не так.

У багатьох компаніях вам дадуть тестове завдання вже після телефонного інтерв'ю. Здебільшого такі задачки досить цікаві. Все, що потрапляло мені, було цілком цікаве і недурне. Тому не варто корчити із себе суперзірку (якщо ви нею поки не є) і відмовлятися витрачати свій дорогоцінний час на виконання завдань компанії, куди ви хоча б трошки хочете потрапити.

Також дуже часто вас будуть питати про розробку високорівневих систем - яке обладнання ви б використовували в такому-то проекті, яку б архітектуру вибрали, як справлялися б зі збоями і т.п. Якщо у вас, як і в мене, не дуже-то багато практичного досвіду в цьому плані, то просто намагайтеся мислити логічно - звичайно в таких питаннях немає ніякої магії, і просто крок за кроком розбираючи проблему, можна вийти на рішення.

Вважається, що виносити на публічне обговорення питання з співбесіди - це не комільфо, але я все ж одним поділюся. Тим більше, що мені його задавали не один раз.

Розробіть інфраструктуру для системи скорочення посилань.

У перший раз я ніс повну нісенітницю, вдруге все було трохи краще, а потім я вже просторікував, як CEO bit.ly, не менше.

Ок, поділюся ще одним часто задаваним питанням. Воно настільки поширене, що не думаю, що якась компанія буде проти.

Що станеться, якщо я надрукую https://google.com в браузері і натисну Enter?

Тут можна поговорити про купу цікавих речей на різних рівнях - про DNS, IP адреси, кешування на клієнтському або серверному рівні, SSL/TLS і ще про багато іншого. Прикольне питання.

Ще одна порада - у наш час ринок праці диктують претенденти. При цьому на співбесіді зазвичай позначки про кандидата робить рекрутер. Я вам рекомендую робити те ж саме - записуйте свої враження про цю компанію. Створіть замітку в Evernote і позначайте там, що вас запитували, що ви відповіли - за пару місяців походів по співбесідах ви все забудете, так що робити це треба відразу після співбесіди.

Після будь-якої розмови - по телефону або в офісі - обов'язково уточнюйте наступні кроки: коли з вами зв'яжуться, що ще потрібно від вас, і так далі. Це допоможе вам спланувати свій час, особливо коли ви активно ходите по співбесідах. Це також допоможе вам нагадувати про себе листами типу «Стів сказав, що ви зі мною зв'яжетеся до п'ятниці, хотів просто уточнити, чи все добре?». Погодьтеся, це звучить набагато краще ніж написати щось типу «Щось давно від вас немає звісток, хотів дізнатися, чи сподобався вам, сподіваюся, що так, хе-хе».

Телефонні інтерв'ю

Це для багатьох сюрприз, але телефонні інтерв'ю дуже стомлюючі, так що не призначайте кілька одне за іншим, щоб дати собі час відпочити.

Навіть призначити таке інтерв'ю, насправді, досить непросто і займає багато часу. З кожною компанією ви пройдете мінімум два, може бути, навіть 3 або 4 таких співбесіди, особливо якщо ви намагаєтеся отримати роботу за кордоном, і компанії доведеться витратитися на вас, тільки щоб привезти для очної розмови. Тому намагайтеся підлаштуватися під потенційного роботодавця, давайте їм можливість вибору часу.

Під час інтерв'ю не шукайте каверз там, де їх немає. Наприклад, вас можуть запитати щось типу:

Напишіть програму, яка друкує числа від 1 до 100. Замість чисел, кратних трьом, треба вивести слово «Fizz», замість кратних п'яти - «Buzz». Замість чисел, які кратні і трьох і п'яти, треба вивести слово «FixxBuzz».

Тут немає ніякої заковики, питання дійсно прості, як здається. Потрібно лише дати правильну відповідь. Думаю ви в курсі, що писати for(var i=0; i<=100; i++) - це не зовсім вірно, і починати треба з одиниці.

Ще часто запитують про структури даних (хеши, масиви, набори, бінарні дерева пошуку і т.п.). Я підписався на розсилку Coding For Interview - вона виявилася досить корисною. В цілому, якщо у вас регулярна практика написання коду, то дуже сильно запарюватися з такою підготовкою не варто, але разок-другий освіжити в пам'яті теорію теж не завадить.

Співбесіда в офісі

Бесіди в офісі дуже довгі - іноді 6-9 годин. Може бути таке, що вам не дадуть навіть перепочити весь цей час. Не соромтеся дістати батончик «Mars» або попросити води, щоб освіжитися - якщо ви нічого не будете міркувати до середини співбесіди, то це трата часу для всіх.

У компаніях , особливо у великих, вам зроблять пропозицію, якщо ви сподобалися. Навіть якщо до цього їм сподобався хтось ще. Тому засвойте, що ви не змагаєтеся з іншими людьми і, випадково побачивши іншого кандидата, не треба спопеляти його поглядом або якось зухвало поводитися, намагаючись вибити його з рівноваги.

Також треба очікувати того, що ваше перше інтерв'ю з першою компанією пройде в сто разів гірше, ніж останнє.

Після інтерв'ю

Дивно, але дуже багато компаній хочуть бачити рекомендації. Так що зберіть відгуки у людей, з якими ви працювали, і серед них бажано мати свого колишнього боса. Підійдіть до справи серйозно - розшарьте їм Google Doc з інформацією про те, що за компанія вимагає рекомендацію, до того ж скажіть приблизно, що потрібно викласти. Це допоможе людині швидко зробити все, що потрібно, і не витрачати ні свій, ні ваш час.

Не парся

Простіше сказати, ніж зробити, але не варто дуже вже сильно переживати про те, що вже сталося, і перебирати в голові всі свої відповіді на запитання. Ви навіть не знаєте, що конкретно від вас очікували почути, і навіть якщо щось ви зробили не так - приймати близько до серця це вже точно не варто.

Умови співпраці

Ось тут можна почитати відмінні поради на цей рахунок, але деякі з них я все ж озвучу. Головне - не починайте обговорювати свою зарплату, поки вам не скажуть, що ви підходите. Ви повинні дочекатися моменту «Так, якщо» - це означає, що «ви найняті, якщо ми домовимося по грошах». Позиція «ні, але» означає «взагалі ні, але, якщо раптом ви понизите свої апетити, то можна подумати» - це зовсім не так круто.

Якщо ви озвучуєте свої побажання по зарплаті до того, як вам відповіли згодою, то залишаєте компанії простір для маневру в бік «ні, але». Прогинати по грошах варто з позиції сили, коли вам вже сказали, що ви подобаєтеся і підходите. Тоді шанси набагато вище. На цьому етапі вже можна пред'явити оффер з інших компаній (якщо вони є), але поки ви не дісталися до цієї точки, нічого подібного робити просто не можна.

Звичайно, вас спеціально запитають про зарплату до того, як дадуть відповідь. Тут треба ввічливо відповісти, що вам би хотілося спочатку зрозуміти, підходите ви чи ні, а потім вже заглиблюватися в такі деталі.

Факт - інженери не такі гарні в веденні переговорів, вони часто їх бояться і невпевнено себе почувають. Насправді в обговоренні умов майбутньої роботи немає нічого соромного або страшного. Головне дістатися до стадії «так, якщо», а найгірше, що може трапитися, - на вашу цифру про зарплату дадуть відповідь відмовою. Це залишає ще можливості домовитися.

У стартапі багато людей дивляться на роботу, як на «зміну світу на краще». Відповідно, ви для них - це інструмент, за допомогою якого можна провернути зміни. І ви повинні благоговійно бажати увійти в історію разом з ними. Проте працювати все-таки потрібно за гроші, а не тільки за ідею.

На ранніх стадіях компанії люблять прикидатися бідними і пропонувати зарплату на 60% нижче ринку (буває і менше) і обіцяти компенсувати все опціонами. Однак ви завжди повинні пам'ятати, що ціна опціону залежить від поточної оцінки компанії. Якщо компанія зараз коштує $10 млн, то ваш опціон на 0.1% - це $10к. Враховуючи вестінг на 4 роки, це буде 2.5 тисячі доларів на рік. Опціони - це не якась магія, їх легко порахувати, і вони не є чарівною пігулкою, що компенсує жебрацьку зарплату.

Найважливіше - в процесі пошуку роботи треба зберігати холодну голову. Не треба переходити в кавалерійську атаку, почувши про те, що з вами не проти обговорити умови. Потрібно як і раніше зберігати ввічливість, дати зрозуміти компанії, що вам вона правда подобається і ви хотіли б там працювати.

Висновок

Бути інженером в наш час - це круто, але знайти підходящу роботу все одно не так вже просто. Це вимагає часу і зусиль. Потрібно зберігати баланс між розумною організацією процесу і скаженою оптимізацією всього і вся, щоб знайти роботу на день раніше. Про те, як найкраще проходити інтерв'ю, сказано і написано дуже багато - все це корисно знати, але потрібно насамперед прислухатися до себе і робити так, як підказує інтуїція, не переламуючи себе .

Під час пошуку роботи вам доведеться вирішувати дуже цікаві завдання, зустрічати різних людей і побачити безліч різних офісів. Вам доведеться іноді говорити завчені відповіді на дурні (на ваш погляд) питання. Але, комбінація удачі, компетенцій і ще невеликої кількості удачі - і ви знайдете те місце, де захочете працювати.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1319 · Додав: dartaniana
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.80.38.5
Браузер:

Cайт живе: