rss · Четвер, 29.10.2020, 16:43

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

25.06.2011 14:55

Як не стати жертвою шахраїв

Заробити гроші злочинним шляхом не так вже й складно. Способів, як мовиться, маса. Найпростіше непомітно вкрасти, трохи важче - пограбувати або зробити «гоп-стоп». Все це класичний кримінал, який не потребує особливих розумових і особистісних якостей. Інша справа - шахрайство. Покликання найдотепніших, хитрих і нахабних злочинців. На жаль, з приходом курортного сезону традіонно збільшується кількість уявних соцпрацівників, фальшивих міліціонерів, чаклунів і ворожок, які в будь-яку хвилину готові вам «допомогти», або, як кажуть, «розвести».

Ні лічильника, ні грошей

Згідно з міліцейськими повідомленнями, практично кожен день в фіксуються вісім-десять випадків шахрайства. Так, нещодавно був затриманий чоловік, який, представляючись співробітником комунальних служб, пропонував послуги по заміні газових лічильників і водомірів. Цікаво, що в основному жертвами злочинця (всього дев'ять епізодів) ставали не довірливі пенсіонери і діти, а жінки 40-45 років.

- Це людина 1952 року народження, представницької зовнішності, так що в обдурених було мало шансів розпізнати в комунальники шахрая, - каже інспектор ЦГЗ ГУ УМВС в Одеській області, майор міліції Жанна Мішина. - Він приходив з пропозицією зняти пломбу з лічильника і зробити заміну. Злочинець був відмінним психологом і точно визначав яку суму назвати, щоб не злякати людини. Так в однієї жінки він взяв 200 гривень, в іншої 78. Розпломбувати і знявши лічильник, шахрай зникав разом з отриманою сумою та обладнанням.

Тримайся, ветеран, твій орден в ціні ...

Бойові нагороди і ордена на чорному ринку нині в ціні. На жаль, для шахраїв немає нічого святого, і часом заради наживи вони готові відібрати в людини найдорожче, що у нього є. Регулярно жертвами злочинців стають ветерани Великої Вітчизняної війни. Грошей у них, як правило, немає, зате бойові нагороди та ордени на «чорному ринку» нині в ціні. У травні 2011 року шахрай під виглядом соцпрацівника проник до оселі подружжя Петра та Людмили Коваленко в Березівці і викрав у них орден «Слави» ІІ ступеня і орден «Великої Вітчизняної війни» ІІ ступеня. На щастя, злочинця вдалося затримати, а ордени - повернути ветеранам.

- На жаль, це було і буде до тих пір, поки колекціонери дають за ордена хороші гроші, - говорить офіцер міліції, який побажав залишитися невідомим. - Приміром, за орден «Червоного прапора» з документами до нього беруть 250-400 у.е., орден «Слави» в залежності від ступеня може коштувати від 200 до 1000 у.е., орден «Леніна» - 1500-2000 у.е. Мова йде про солідні суми, тому наші ветерани весь час перебувають під прицілом злочинців.

«Врятувати» маму і віддати гроші

Злочинці розробляють самі різні варіанти впливу. Ще однією «популярною» у шахраїв категорією є діти. Спеціально для них злочинці розробляють самі різні варіанти впливу.

- Найчастіше у дітей виманюють мобільні телефони, - говорить Жанна Мішина. - Підходять під виглядом міліціонера і починають нібито з'ясовувати, звідки телефон, крадений він чи ні. Можуть просто попросити подзвонити і вже не повернути. Я пам'ятаю кілька випадків, коли до дітей підходили дорослі люди, вступали в розмову і переконували винести з будинку прикраси, гроші. Вони просто говорили «на маму навели порчу», «мама може померти», «я можу їй допомогти». Дитина лякається і намагається «врятувати» батьків. Причому, довести ці злочини дуже важко, тому що людина сама віддає цінності.

Бюрократія годує... шахраїв

- Усі чудово знають, що чиновницький апарат, комунальні служби загрузли в бюрократії, і для того, щоб взяти одну довідку, потрібно оббивати пороги всіляких інстанцій і принижуватися перед їх службовцями, - говорить вона. - Тому коли у вас на порозі з'являється добре одягнений чоловік, показує «корочку» і пропонує вирішити ваші проблеми за трохи більшу суму, то ви говорите йому «так». По суті, ви платите за те, щоб захистити себе від бюрократичної машини. Шахраї активно цим користуються ...

Як розпізнати шахрая?

- Спілкуйтеся з незнайомими людьми не більше хвилини-двох. Якщо у людини є конкретна і чітке прохання, він озвучить її одразу. Якщо ж вам починають говорити фрази типу «послухайте, будь ласка», «приділіть мені пару хвилин», «от посудіть самі», відразу ж припиняйте розмову. Практично завжди, це початок «психологічноого впливу» ...

- Якщо вам в будинок постукав невідомий, не поспішайте відкривати, поспілкуйтеся через закриті двері. Запам'ятайте, ніхто, навіть міліціонер, не має права вимагати впустити його в будинок.

- Спілкуючись з невідомим, ведіть себе впевнено і десь навіть зухвало. Побачивши перед собою таку людину, шахрай навряд чи спробує вас обманювати і піде шукати зговірливішу жертву.

- Якщо невідомий зайво настирливий і не хоче від вас відчепитися, скажіть, що негайно зателефонуєте в міліцію. Зазвичай це діє. Якщо ж людина чинить опір, то відразу ж оповіщайте органи правопорядку.

- Якщо невідомий представляється співробітником певної служби, вимагайте документи. Отримавши їх, неквапливо вивчіть їх, вдивляючись у кожну деталь. Якщо у вас є підозра, візьміть документ, закрийте двері і для перевірки зателефонуйте туди, звідки невідомий прийшов. «Справжній» буде довго обурюватися і кричати, але дочекається вас, а шахрай кине «корочку» і втіче.

Без майна, зате з медом!

Шахраї здавна люблять обдурювати довірливих городян за допомогою... меду. Ця традиція повторюється з року в рік.

- Все дуже просто! До вас приходять кілька, як правило, жінок. Часто ромської національності. У руках величезна банка з медом. Продукт дають вам на пробу та пропонують купити. Мед, звичайно, смачний і недорогий. Ви погоджуєтесь взяти, приміром літр, після чого вам пропонують знайти тару, щоб перелити солодкий нектар. Поки ви шукаєте потрібну банку, «продавщині» виносять з квартири все, що можуть понести. У результаті, ви залишаєтеся без матеріальних цінностей, зате з медом.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1493 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
2
1 mr_smith • 17:34, 26.06.2011 • url Матеріал
Пильнуйте шановні!
avatar
1
2 avatar • 11:12, 27.06.2011 • url Матеріал
:)
Российкие шахраи http://ru.wikipedia.org/wiki/Шахрай,_Сергей_Михайлович :D
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.234.207.100
Браузер:

Cайт живе: