rss · Середа, 21.10.2020, 07:56

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

16.08.2011 01:44

Як нами маніпулюють за допомогою кольору

А ми все фарбуємо в синій колір

У серпні 1998 року - в розпал дефолту, коли перелякані громадяни намагалися врятувати свої заощадження, в російське представництво французької компанії, що займається бренд-консалтингом, звернулися кілька російських банків. Завдання у всіх випадках було одне і те ж: що називається, «за всяку ціну» просунути власний бренд, щоб переконати вкладників не забирати гроші і врятувати тим самим банк від банкрутства. Рецепт порятунку виявився для банкірів простим, але дуже несподіваним: замість нової витратної рекламної кампанії їм порадили негайно, бажано за одну ніч перефарбувати логотипи банку, а ще краще - двері та стіни операційних залів в глибокий синій колір.

«У тих банках, де прислухалися до нашої поради, - каже маркетолог і експерт з бренд-консалтингу Ніколас Коро, - офіційно було зафіксовано, що відтік клієнтів припинився».

Хочемо ми того чи ні, знаємо про це або навіть не замислюємося, але наш організм реагує на певні кольори чітко певним чином. Завжди. Причому реакція буде приблизно однаковою у будь-якої теплокровної істоти, що мешкає на землі, а не тільки в людини (згадайте фразу «як червона ганчірка для бика»). Якщо вас чекають переговори з партнером, який сердиться на вас чи висуватиме непомірні вимоги, запросіть його в переговорну, де переважає синій колір. Побачите - через кілька хвилин він охолоне і заспокоїться. Посадіть розплакану дитину перед синім екраном і ефект буде той самий.

Механізм впливу простий: насичений синій «змушує» наше серце битися повільніше, а пульс і дихання - заспокоюватися. До речі, мовою багатьох народів, що живуть на островах або в прибережній зоні - наприклад, Мауро або полінезійців, «синій» означає насамперед океан, а ще - безпам'ятство. А що таке безпам'ятство, як не абсолютний спокій?

Підвищуємо працездатність зеленим

Якщо необхідно підвищити працездатність у колективі непомітно для самих працівників, кращим помічником стане зелений колір. Невипадково самий правильний колір шкільних парт - зелений, «відповідає» за концентрацію та увагу.

Кілька років тому фахівці в усьому світі були стурбовані несподіваною і незрозумілою спалахом дитячої епілепсії в Японії - до 80 випадків на рік. З'ясувалося, що причиною хвороби став перегляд «нешкідливих» мультиків про покемонів. Як вважає Ніколас Коро, «по покемонам взагалі можна методичку писати - як створити тоталітарну секту. Там певне поєднання кольорів, руху і темпоритму. А мета одна і та ж - сконцентрувати увагу об'єкта на певну людину, яка все вирішить за нього». Творцям мультика була поставлена ​​задача, щоб дитина не відривалася від екрану, навіть якщо почнеться землетрус. Вона була успішно вирішена, правда, побічний ефект від неї виявився шокуючим.

Виявляється, на дітей абсолютно магнетично впливають будь-які відтінки бузкового, лілового і фіолетового, оскільки для них це втілення чогось загадкового і незбагненного. Невипадково, мабуть, в компанії Уолта Діснея є цілий підрозділ, що розробляє «правильні» колірні поєднання для мультфільмів. Саме тому в диснеївських мультиках не буває випадково обраного кольору: кожен несе належне йому емоційне і смислове навантаження - «відповідає» за ніжність, агресію, радість і так далі. Можливо, тому немає жодного діснеївського мультфільму, який був би збитковим.

Впасти в ейфорію чи в депресію? - Запросто!

Нам неприємно усвідомлювати, що нами так легко маніпулювати, але факт залишається фактом: за допомогою певних колірних поєднань людину можна змусити впасти в депресію або ейфорію, стати агресивним або навпаки - заспокоїтися.

Самі психологи говорять з цього приводу: «Ми знаємо - як цього домогтися, але не знаємо, чому так відбувається». Було б дивно, якщо б цим не намагалися скористатися - найчастіше в торгівлі і реклами. Втім, ніщо не заважає і нам самим «грати» кольорами на свій розсуд. Першим, хто спробував зв'язати в чітку методику колір і психоаналіз, був швейцарський психіатр Макс Люшер. Всім відомо про знамениті тести Люшера, за допомогою яких можна визначити психологічний стан людини - на основі колорів, які він обирає. Правда, психологи не радять тестувати своїх знайомих за кольором їх машини або одягу - хоча б тому, що сучасна мода зовсім не враховує психологічну складову різних колірних поєднань.

Крайнощі все-таки сходяться

І тим не менше психологи виділяють дві групи споживачів, які завжди носять одну й ту ж колірну гамму. Найцікавіше, що ці групи абсолютно протилежні одна одній, але, як відомо, крайнощі сходяться. Перша група - малозабезпечені покупці, які вибирають одяг не на сезон, а надовго. Їх фаворитами майже завжди будуть синій (спокій) і коричневий (домашній затишок). Друга група - покупниці так званого hi-premium класу, супер-забезпечені жінки, які вибирають кольори, орієнтуючись не на моду (плювати вони на неї хотіли!), А на власний психотип. Це неймовірно пастельні відтінки «кави з вершками» і «чаю з молоком». Однією з яскравих представниць цього типу є модний дизайнер Донателла Версаче.

Фахівці в області колірної корекції з'ясували, що 78% жінок активного віку несвідомо тяжіють до світло-лілового кольору, хоча на раціональному рівні можуть його категорично заперечувати. До речі, особливо яро його відкидають дами, що вибирають чоловічі професії, наприклад, бізнес-вумен. Але навіть у них знайдеться в сумочці або на туалетному столику щось ніжно-бузкове - наприклад, пляшка питної води відомої марки.

Колірні знаки і віддушини

Відомо, що найпопулярніший колір у середовищі бізнес-спільноти - сірий, що на мові психологів трактується як «мене тут немає, я частина цілого». Але навіть тут трапляються свої маленькі «кольорові революції».

Чоловіки давно знайшли собі колірну віддушину - це краватка. Напевно, досвідчений психолог може багато розповісти про людину, всього лише поглянувши на краватки, які він обирає. А досвідчений імідж-мейкер знає, що червона краватка легко відверне увагу аудиторії від стилістичних огріхів у мові оратора.

Відомий випадок, коли двоє кандидатів у президенти США прийшли на теледебати в абсолютно однакових краватках - у червоній «відволікаючій» гамі.

У різних народів - різні уподобання

Якщо на основні вісім кольорів люди в усьому світі реагують однаково, незалежно від віку, освіти і рівня доходів, то для впливу на певну однорідну групу потрібні різні колірні поєднання.

Одна велика фармацевтична компанія довгий час не могла зрозуміти, чому популярні в Європі вітамінні добавки для жінок, зовсім не користуються попитом в Росії. Виявилося, що справа в колірному оформленні упаковки. Ті колірні поєднання, які у європейських жінок викликали позитивні емоції і бажання придбати, у росіянок навпаки провокували реакцію відторгнення. І тільки після зміни колірної гами продажу стали рости.

У Європі та США існує ціла галузь маркетингу, яка займається вибором кольору для упаковки товару з урахуванням переваг цільової аудиторії. Наприклад, російська компанія, що поставляє куряче м'ясо, зуміла за рік у п'ятеро збільшити обсяг продукції, що продається - після того, як змінила упаковку на більш яскраву, яка привертала увагу до торгової марки, а не до змісту упаковки. До цього в колірній гамі переважали чорні та червоні відтінки, що викликали негативну реакцію у цільової аудиторії - забезпечених домогосподарок. Додали помаранчевий колір - і продажі пішли вгору.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1680 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 4
avatar
3
1 dyak • 10:01, 17.08.2011 • url Матеріал
Факти не перреконали. В випадку з банком міг зіграти роль сам факт , що банк щось міняє а значить йому не грозить банкротство. В випадку з таблетками міг зіграти фатор часу почала діяти реклама. Відносно вподобанні в кольорі одежі вони є це не маніпуляції а звички. Впасти в єйфорію чи дипресію із за кольру не можливо. Безумовно ємоції колір може підсилити , але він не може бути основним
avatar
1
2 mr_smith • 18:48, 17.08.2011 • url Матеріал
Quote (1. dyak)
В випадку з банком міг зіграти роль сам факт , що банк щось міняє
я не думаю, що все так просто, все ж це зміна корпоративних кольорів, відповідно асоціацій у людей та + кольорові фактори + те про що ми не здогадуємось.
Quote (1. dyak)
Впасти в єйфорію чи дипресію із за кольру не можливо.
звичайно споглядання якогось кольору, який визначає депресивні стани не призведе до депересії, але сукупність факторів, які сприяють тому, або напряму вводять в депресію, можуть бути дуже сильно підсилені депресивними кольорами середовища (кімнати наприклад) де знаходится людина, або з якими переважно стикається на протязі дня.
avatar
1
3 BACS • 00:06, 19.08.2011 • url Матеріал
а я вірю! baby
avatar
1
4 dyak • 10:27, 19.08.2011 • url Матеріал
Quote (3. BACS)
а я вірю!

Невже віриш , що побачивши упаковку певного кольору в аптеці ти купиш таблетки.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.85.115
Браузер:

Cайт живе: