rss · Понеділок, 19.11.2018, 08:17

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

29.05.2011 15:09

Як документально оформити новонародженого?

Ваш малюк народився. Тепер вам - щасливим батькам належить оформити деяку кількість обов'язкових юридичних документів. Яких саме?

Документи з пологового будинку

Першим кроком батьків має стати отримання довідки з пологового будинку, в якій вказується дата народження дитини, її стать, міститься інформація про маму малюка і про медичну установу, в якому вона народжувала. Її обов'язково повинні видати при виписці.

Якщо пологи проходили вдома, довідку про народження можна буде отримати в медичній організації за місцем роботи лікаря, який надавав медичну допомогу. Якщо при пологах був присутній приватний лікар, потрібно отримати від нього письмову заяву.

А як бути, якщо пологи проходили поза медичної організації, без присутності лікаря і без надання медичної допомоги (подібні ситуації рідко, але все ж таки трапляються, причому часто з об'єктивних причин)?

У такому випадку підставою для державної реєстрації народження в органах РАЦС буде заява будь-якої людини, присутнього під час пологів.

Така заява може бути зроблена письмово або усно працівникові органу РАЦС, а за відсутності можливості з'явитися до органу РАЦС підпис на заяві має бути засвідчено організацією, в якій очевидець пологів працює або навчається, або органом місцевого самоврядування за місцем його проживання.

Реєстрація в органах РАЦС

Другий крок - звернення до органів РАЦС, в яких батьки отримують свідоцтво про народження дитини. Підставою для державної реєстрації народження дитини є документ про народження:

  • довідка з пологового будинку,
  • заяву приватного лікаря, присутнього при пологах, або 
    заява особи, присутньої при пологах поза медичною установою без надання медичної допомоги.

Але навіть за відсутності будь-якого з перерахованих вище документів не варто впадати у відчай. У цих досить рідкісних випадках державна реєстрація здійснюється на підставі рішення суду про встановлення факту народження дитини.

У який РАЦС необхідно звернутися?

Державна реєстрація народження дитини провадиться за бажанням батьків в органах РАЦС за місцем народження дитини, або за місцем проживання батьків, або одного з них.

Якщо дитина народилася за межами України, реєстрація народження провадиться консульськими установами України.

До речі, якщо в ЗАГС по тій чи іншої причині не може звернутися жоден з батьків, це може зробити уповноважена батьками особа, яка повинна мати нотаріально завірене доручення, що офіційно підтверджує ці повноваження.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1420 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/4
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
1
1 mr_smith • 16:12, 30.05.2011 • url
Майбутнім батькам на замітку. eatbaby
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.159.44.54
Браузер:

Cайт живе: