rss · Середа, 21.10.2020, 01:41

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

24.09.2010 14:42

Інтернет-магазини на Україну під загрозою закриття

Про це йдеться в 14-му розділі, п. 291,2, яким встановлюється перелік видів діяльності, на які не поширюється спрощена система оподаткування. Зокрема, до переліку включено підпункт ф) роздрібна торгівля через мережу Інтернет.

Нагадаємо, в попередньому проекті кодексу спрощена система не передбачалася для наступних видів ІТ-діяльності:

1) оптову та роздрібну торгівлю через мережу Інтернет;

2) діяльність з надання послуг Інтернет-провайдерів;

3) діяльність у сфері інформатизації;

4) діяльність з доступу до мережі Інтернет. 

А за словами експертів, опитаних кореспондентом ЛІГАБізнесІнформ раніше, якщо подібний пункт збережеться в остаточній редакції кодексу, це змусить "дрібні" Інтернет-магазини піти "в тінь".

За даними АУЕЛБУ, близько 85% власників Інтернет-магазинів на Україну зареєстровані як ФОПи (фізособи-підприємці). І відміна "спрощенки", на думку адвоката асоціації Олександра Золотухіна, поставить таких Інтернет-підприємців "на коліна". "Подібні зміни в податковому законодавстві вбивчі для електронної комерції, Законодавець помилково прирівняв Інтернет-підприємництво до високоприбуткового бізнесу, поставивши його в один ряд з мобільними операторами, Інтернет-провайдерами, АЗС, телерадіокомпаніями, здобувачами драгметалів і дорогоцінного каміння А це -..Повний абсурд!", - вважає А. Золотухін. 

Крім цього, на думку багатьох експертів, Інтернет-торгівля в Україні відсутня як факт, будучи швидше чимось з розряду послуги онлайн-каталогу. Насправді електронна комерція має дистанційне замовлення, оплату й одержання товару, а не вибір товару в онлайні, кур'єрську доставку зі складу та оплату готівкою, як це зараз відбувається. Тобто, кодекс може вдарити по ще не сформованому ринку. 

У результаті український Інтернет-бізнес може переміститися в офшор, а підприємці, можливо, стануть консолідуватися і переоформлюватись в ТОВ. "Допускаю, що багато підприємців, які не встигнуть зорієнтуватися - закриють бізнес в Україні", - підсумовує АУЕЛБУ фахівець. 

"У всьому світі розвиток Інтернету дуже сильно заохочується Наприклад, в США були оголошені 10-річні податкові канікули на всі види електронної торгівлі.", - Відзначив заступник голови Інтернет Асоціації України (ІнАУ) Олександр Ольшанський.

Якщо проект буде прийнятий в такій редакції, на думку керуючого директора "BayView Innovations" Денис Довгополий, це може вдарити і по Інтернет-стартапам, і по діючим онлайн-проектам: багато з них також повинні будуть піти "в тінь". 

"Зараз основний дохід Інтернет-проектів складається з продажу реклами, в середньому оберти проектів невеликі, що дозволяло їм "сидіти" на єдиному податку Тепер все ускладниться. Думаю, що люди: 

- Підуть із зони UA (таким чином, зменшиться асоціація з українським підприємництвом); 

- Підуть у тінь і не будуть платити податків взагалі;

- Підуть в системи, які можуть агрегувати платежі і виплачувати гроші нерезидентам, через які і будуть проводитися операції", - вважає Д. Довгополий.
Категорія: Новини України · Переглядів: 1360 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 3.7/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.237.61.235
Браузер:

Cайт живе: