rss · Середа, 23.09.2020, 02:41

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

20.06.2013 03:37

Гривня пішла в рознос


Гривня пішла в рознос

Національний банк України має намір дозволити Європейському банку реконструкції та розвитку вести кредитування українських підприємств у національній валюті - гривні. Про це сказано в постанові НБУ № 172 від 17 травня, яка набуде чинності з моменту офіційної публікації документа.

«ЄБРР має право використовувати власні кореспондентські рахунки в гривні для проведення операцій у гривнях між ЄБРР та резидентами в рамках статутної діяльності ЄБРР в Україні», - йдеться в постанові.

У документі, зокрема, дозволяється вести гривневі операції за кредитними договорами, позиковим договорами; операції з отримання ЄБРР міжбанківського кредиту від уповноваженого банку та його погашення, включаючи відсотки та неустойки; операції за міжнародними договорами України; операції, пов'язані з іноземним інвестуванням в Україну в рамках діяльності ЄБРР на основі рішень Ради директорів ЄБРР.

Крім того, ЄБРР дозволено здійснювати у гривні операції поруки та інші операції, що не суперечать законодавству України; в разі необхідності отримувати міжбанківський кредит у гривнях з метою підтримки поточної ліквідності, а також розміщувати гривневі депозити в уповноваженому банку на встановлений відповідним договором термін.

Нагадаємо, в посланні Президента України до Верховної Ради України, розміщеному на сайті глави держави 6 червня, відзначається, що забезпечені НБУ заходи по внесенню в нормативно-правову базу змін, що регламентують порядок проведення ЄБРР операцій у гривні на території України, дозволяють ЄБРР здійснювати спектр операцій в рамках його діяльності. Однак цей механізм все ще очікує практичного впровадження, хоча відносно дешеві кошти ЄБРР можна було б направити, насамперед, на потреби муніципальних підприємств, малого та середнього бізнесу, а також реалізацію низки важливих інфраструктурних проектів.

Тоді ж, 6 червня, глава представництва Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Шевки Акюнер повідомляв, що на початку червня Національний банк України провів нараду з учасниками українського банківського ринку, темою якого стало збільшення кредитування економіки в національній валюті.

Категорія: Новини України · Переглядів: 1007 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.237.183.249
Браузер:

Cайт живе: