rss · Субота, 31.10.2020, 13:07

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

15.05.2011 19:59

Факти про цукрову промисловість.

Перший цукровий завод у Росії був побудований в 1802 році в селищі Аляб'єво Тульської губернії.

До 1826 року в межах російської імперії налічувалося вже 38 цукрових заводів, до I860 - 427.

Перший цукровий завод в Україні був створений на території нинішньої Чернігівської області в 1837 році, а до 1895 року було введено в експлуатацію 60 цукрових заводів.

Загальна економічна криза, яка охопила Росію в середині шістдесятих років XIX століття, скоротила кількість цукрових заводів до 251, тобто протягом 5 років припинили своє існування 176 заводів. Під впливом ідей із Заходу в Росії утворюються акціонерні товариства, що беруть у свої руки цукрові заводи. Цукробурякова промисловість поступово переходить з рук землевласників в руки великих фінансистів, і втрачаючи своє виключно сільськогосподарське значення, стає великою галуззю промисловості.

Знамениті українські цукровиробники Терещенко і Харитоненко, перш ніж стати найбільшими у світі виробниками цукру прийшли до висновку, що їм вигідніше, дешевше вирощувати сировину на своїх та орендованих землях при високому рівні технічної оснащеності та продуктивної технології.

У кінці XIX століття цукрова промисловість імперії переживала ще одну гостру кризу, по глибині рівній нинішньої кризи в Україні. Був припинений вивіз цукру за кордон. Ціни на внутрішньому ринку знижувалися, що неминуче загрожувало банкрутством багатьох заводів. За ініціативи великих українських підприємців - Бобринських, Браницьких і Терещенко, створюється Київське товариство взаємного страхування цукрозаводчиків, а потім в 1895 році ними, спільно з російськими цукрозаводчиками був підготовлений Закон про регулювання ринку цукру.

Важливо зазначити, що регулювання ринку вперше було введено в Росії та затверджено царським указом на підставі думки Державної Ради.

Суть Указу зводилася до визначення кількості цукру, потрібного для випуску на внутрішній ринок для періоду 1895-1896рр і встановлення мінімально граничної ціни. Ці заходи у найкоротші терміни відродили цукрову промисловість.

З того часу цукрова промисловість пройшла важкий і славний шлях. Були розроблені і впроваджені інтенсивні технології вирощування цукрових буряків, виведені нові високопродуктивні сорти, створена машинобудівна база для цукробурякового виробництва.

Провідну роль у цьому відіграла України, родючі чорноземні грунти, сприятливі кліматичні умови дають Україні унікальну можливість вирощувати буряк на площі більше 1,6 млн. гектарів.

З огляду на це, вже в XIX столітті в Києві створюється цукровий інститут, який надалі трансформується в два наукових стовпи цукрової промисловості - науково-дослідний інститут цукрових буряків і Всесоюзний науково-дослідницький інститут цукрової промисловості, творчий потенціал яких дозволив повністю перетворити цукрову промисловість України.

В кінці 80-х років XX століття Україна стає найбільшим світовим виробником і експортером цукру з цукрового буряка. У цей період щорічно вирощувалося від 42 до 48 млн.тонн цукрових буряків на площі більше 1,6 млн.гектарів. Це дозволяло виробляти 5,0-5,2 млн.тонн цукру.

Враховуючи, що внутрішнє споживання цукру становить не більше 2,0 млн.тонн цукру в рік, Україна щорічно експортувала понад 3,0 млн.тонн бурякового цукру. Основні споживачі - Росія, Білорусія і республіки середньої Азії.

На Україні в цей час працює 192 цукропісочних та 5 цукрорафінадних. На кінець 80-х років XX століття їх потужність дозволяла виробляти до 6,0 млн.тонн бурякового цукру за сезон. Крім цього українські цукрові заводи щорічно переробляли близько 2 млн.тонн тростинного цукру.

На цей період припадає пік експорту меляси і гранульованого жому, які вважалися продукцією, супутньою цукровому виробництву. У зв'язку з цим ціни на них були нижчі західноєвропейських.

Все це дозволяло Україні успішно вести конкурентну боротьбу на світовому ринку цукру.

Категорія: Новини Андрушівщини · Переглядів: 3552 · Додав: Shooler
Рейтинг: 3.8/5
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
2
1 mr_smith • 20:17, 15.05.2011 • url Матеріал
Quote
Суть Указу зводилася до визначення кількості цукру, потрібного для випуску на внутрішній ринок для періоду 1895-1896рр і встановлення мінімально граничної ціни. Ці заходи у найкоротші терміни відродили цукрову промисловість.

зараз теж не завадило б відродити цукрову промисловість, але часи вже не ті...
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 35.170.78.142
Браузер:

Cайт живе: