rss · Четвер, 01.10.2020, 15:57

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

04.03.2010 10:56

Европарламент против присвоении героя Бандере


"Европарламент выражает свое сожаление в связи с присвоением Президентом Виктором Ющенко титула Героя Украины лидеру Организации украинских националистов Степану Бандере, который сотрудничал с нацистской Германией. Выражаем надежду, что новое украинское руководство пересмотрит такое решение в связи со своей преданностью европейским ценностям", - говорится в резолюции.

Напомним, ранее заместитель председателя Партии регионов Борис Колесников предположил, что В.Янукович не будет отменять данный указ В.Ющенко. В свою очередь, министр иностранных дел Петр Порошенко заявил, что данное решение является внутренним делом Украины.

Как известно, прежний глава государства В.Ющенко своим указом присвоил С.Бандере звание Героя Украины 22 января 2010 года. Это решение подверглось осуждению политическими и государственными, а также религиозными и общественными деятелями в Российской Федерации, Польше, Израиле.
Категорія: Новини України · Переглядів: 1259 · Додав: el_Chupacabra
Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 2
avatar
1
1 mr_smith • 12:30, 04.03.2010 • url Матеріал
Львівська обласна рада ухвалила звернення до європейського парламенту, у якому просить депутатів переглянути пункт 20 резолюції щодо України, в якому дається оцінка визнанню Степана Бандери Героєм України. Такі ж звернення були прийняті на сесіях Тернопільської та Івано-Франківської обласних рад. На черзі - Волинь та Рівненщина.

Текст звернення:
«Львівська обласна рада звертається до Європарламенту з приводу ухваленої 25 лютого 2010 року Резолюції Європейського Парламенту щодо ситуації в Україні, пункт 20 якої піддає сумніву Указ Президента України Віктора Ющенка про присвоєння Голові Проводу ОУН Степанові Бандері звання Героя України (посмертно), що розглядається Європарламентом як перешкода для вступу України в Євроспільноту, а також рекомендує новому українському керівництву переглянути рішення свого попередника. Крім того, в цьому офіційному документі вищого законодавчого органу Європейського Союзу безпідставно названо Степана Бандеру колабораціоністом під час Другої світової війни.

Ми, депутати Львівської обласної ради, переконані прихильники європейської традиції, вважаємо, що рішення Європарламенту не має жодного історичного й правового підґрунтя та базується на наклепі про так звану "співпрацю" ОУН з нацистською Німеччиною, яким свого часу комуністична пропаганда таврувала український національно-визвольний рух часів Другої світової війни. Це твердження є вкрай цинічним, адже Степан Бандера з початку липня 1941 року до жовтня 1944 року був в’язнем гітлерівського концентраційного табору Заксенгаузен, а двох його братів замордовано в іншому гітлерівському концтаборі Освєнцімі.

Дивним є той факт, що Європарламент ставить під сумнів рішення Нюрнберзького процесу, на якому було названо злочинців та колабораціоністів і визначено саме поняття "колабораціонізму". Ні Степан Бандера, ні очолювана ним Організація Українських Націоналістів, ні Українська Повстанська Армія не підлягають під поняття "колабораціонізму", означене на Нюрнберзькому процесі.

Загальновідомо, що, дізнавшися про Акт проголошення відновлення незалежності України від 30 червня 1941 року, який був ініційований Бандерою, Гітлер негайно видав наказ знищити цей рух: "Незаперечно встановлено, що рух Бандери готує повстання у Рейхскомісаріаті (Україна), мета якого ? створення незалежної України. Всі активісти руху Бандери повинні бути негайно заарештовані і після ґрунтовного допиту таємно знищені як грабіжники" (International Military Tribunal (IMT) Der Prozess gegen die Hauptkriegsverbrecher vor dem Internationalen Militargerichtshof. ? Nurnberg, 1945-1946, 42-vol. /014-USSR (No 7) XXXIX, ss. 269-270). В іншому документі нацистської Німеччини ? "Звіт SD про події в Україні"(таємний), який до сьогодні знаходиться в німецьких архівах за номером BA R 58/222, ? є повідомлення ч.26 від 23.10.1942 р.: "Організація Бандери зайняла явно бойове становище проти Німеччини і змагає всіма засобами, включно зі збройною боротьбою, до відновлення самостійності України".

Німецький суд у місті Карлсруе, розглядаючи справу про вбивство Степана Бандери агентом КГБ Сташинським, визнав фактичним організатором вбивства тодішнє керівництво СРСР. Причиною вбивства Бандери було те, що він став символом боротьби за незалежність України. Парламентська Асамблея Ради Європи засудила злочини двох тоталітарних режимів XX століття ? нацизму і комунізму, фактично прирівнявши їх між собою. Тим більший подив, з огляду на це, викликає негативна оцінка Європарламентом особи Степана Бандери ? одного з найвизначніших борців проти гітлеризму і сталінізму у світовому масштабі.

Львівська обласна рада, як повноважний представницький орган місцевого самоврядування області, де жив, навчався та розпочинав підпільну революційну діяльність Степан Бандера, у свій час виступала ініціатором присвоєння йому звання Героя України. Це рішення базувалося на ґрунтовному вивченні ролі Степана Бандери в національно-визвольній боротьбі українського народу у ХХ столітті.

Тому Львівська обласна рада вважає, що Резолюція Європейського Парламенту в пункті, який стосується присвоєння Степанові Бандері звання Героя України, має політичне забарвлення. Ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємося до Європарламенту з проханням скасувати пункт 20 своєї ухвали. Вважаємо, що вердикт найвищого законодавчого органу Об`єднаної Європи має базуватися винятково на об'єктивних історичних фактах.

avatar
1
2 dyak • 17:02, 04.03.2010 • url Матеріал
Якщо ми нація і нам потрібна держава то ми повині захищати своїх героїв, якщо ми стадо, якому потрібно хліб та розваги то герої нам пофіг. Я гордий що в Україні залишились ще Українсьі обласні ради
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.80.144.129
Браузер:

Cайт живе: