rss · Неділя, 27.09.2020, 15:52

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

15.03.2011 13:24

Експерти: Процеси на японській АЕС Фукусіма не піддаються контролю

Процеси в трьох реакторах японській АЕС "Фукусіма-1", яким, за оцінками уряду, загрожує розплавлення паливних стрижнів, практично не піддаються впливу ззовні, стверджують німецькі фахівці атомної галузі.

Персонал японській АЕС "Фукусіма-1" вже майже не може вплинути на ситуацію всередині трьох реакторів. Про це заявив колишній керівник німецького товариства з безпеки реакторів Лотар Ган в понеділок у Берліні. "З технічної точки зору, навряд чи існує можливість якимось чином вплинути на подальший перебіг інциденту", - підкреслив експерт. Існують, за словами Гана, різні припущення щодо того, чи мала місце розгерметизація ядерних матеріалів. Однак той факт, що співробітників АЕС вже обстежують у лікарні, дозволяє допускати найстрашніше, додав Ган.

Колишній відповідальний за безпеку реакторів у Міністерстві охорони навколишнього середовища ФРН Вольфганг Ренненберг вважає, що є "надзвичайно великий ризик пошкодження оболонки навколо паливних стрижнів". У такому випадку "весь інвентар виявляється на відкритому просторі".

Цього висорадіоактівного матеріалу більше, ніж у Чорнобилі, хоча у випадку з Україною катастрофу посилила пожежа, заявив експерт Ренненберг. Подібного, додав він, на Фукусіма не очікується.

Можливий вибух водню

Остання можливість - наповнити водою контейнер навколо ядерних стрижнів і охолоджувати його, сказав Ренненберг. При цьому вода може увійти в контакт зі сплавом металу. Результатом буде утворення водню. "Він може вийти. Але також може статися, що водень усередині захисного контейнера навколо паливних елементів вибухне".

"Існує дуже великий ризик пошкодження захисної оболонки", - вважає екс-керівник управління німецького міністерства з питань навколишнього середовища. Люди, які там працюють, будуть тоді безпосередньо під впливом радіоактивного опроміненням. Однак невідомо, "чи дійде до цього".

Ган зазначив, що температура всередині паливних стрижнів досягає 2000 градусів або більше. При 2500 градусів вони стають рідкими, говорить фахівець. "Така стадія ще не досягнута, але все йде в тому напрямку".

Крім того:

Німеччина прийняла рішення закрити всі АЕС країни

Таке рішення було ухвалене у зв'язку з серією аварій на атомних електростанціях в Японії.

Зокрема, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що на три місяці вводиться мораторій на прийняте минулої осені рішення про продовження терміну експлуатації німецьких АЕС, передає Газета по-киевски з посиланням на ВВС.

Крім того, єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер зажадав провести ретельну перевірку стану всіх АЕС Німеччини: «Події в Японії ставлять під питання багато чого з того, що ми, як індустріальне суспільство, вважали надійним і піддається управлінню».

Він також зазначив, що якщо в Європі відбудеться щось подібне, то «наших заходів забезпечення безпеки на АЕС виявиться недостатньо»: «Необхідно без упередження підійти до перевірки заходів безпеки та будівельних стандартів усіх електростанцій у Німеччині».

В даний час у ФРН діють 17 АЕС. Вони виробляють понад 22% виробленої в країні електроенергії.

Категорія: Світові новини · Переглядів: 1491 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
1
1 mr_smith • 13:47, 15.03.2011 • url Матеріал
Думаю весь світ перегляне погляди на атомну енергетику. Занадто небезпечно.
Потрібна розробляти альтернативні джерела.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.101.50
Браузер:

Cайт живе: