rss · П'ятниця, 23.10.2020, 00:52

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

26.04.2011 14:45

Екологи назвали пральні порошки отрутою і хочуть їх заборонити

В Україні розпочинається кампанія за заборону пральних порошків як небезпечних для здоров'я та екологічно шкідливих. Розпочав кампанію «Київводоканал». За даними фахівців компанії, за останні 15 років кількість фосфатів у Дніпрі зросла вдвічі.

«Через них у серпні водойми заростають водоростями», - говорить старший інспектор екологічної інспекції в Києві Зоя Безрук. Також, за словами фахівців водоканалу, фосфати знищують корисні мікроорганізми, які очищають воду. Якщо така ситуація буде тривати і далі, то вони не виключають, що фосфати потраплять і в питну воду. Щоб цього не допустити, «Київводоканал» пропонує порошки з фосфатами вилучити з продажу, замінивши їх екологічно чистими засобами для прання, як це прийнято в багатьох розвинених країнах світу. Для чого потрібно, щоб Рада прийняла відповідний закон.

Перший віце-президент Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко роз'яснила нам, що в Україні практично всі пральні порошки містять фосфати, частина яких дійсно потрапляє в річки: «У Європі та США порошки випускають тільки з цеолітами (природні або синтезовані речовини-адсорбенти на основі кремнію) . У нас такі порошки теж є, але коштують недешево - в 1,5-2 рази дорожче популярних марок.

Лікар-алерголог Тетяна Коваленко радить ретельно полоскати випрану білизну в гарячій воді (60-90 градусів), тому що в холодній фосфати не розчиняються, а після ручного прання ретельно мити руки з милом і змащувати їх кремом.

На думку аналітика МЦПД Олександра Жолудя, заборонять небезпечні порошки не скоро - у «фосфатників» в парламенті є потужне лобі. Втім, лобі можуть створити і їхні конкуренти - виробники порошків без фосфатів. Зокрема, одна велика фірма зараз саме будує свою рекламну політику на тому, що в її продукції фосфати відсутні. Можливо, нинішня кампанія з заборони шкідливих порошків якраз і простимульована цим виробником.

Категорія: Новини України · Переглядів: 1865 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/4
Популярні новини:
Всього коментарів: 4
avatar
3
1 mr_smith • 15:42, 26.04.2011 • url Матеріал
Хтось може назвати порошки без фосфатів?
avatar
3
2 BACS • 22:27, 26.04.2011 • url Матеріал
перший раз чую, що є чисто екологічній порошок... :o
питання чому ж тоді карєр наш заростає в серпні водоростями...??? невже пральний порошок??? в Крилівці і в котівці напевно перуть все шо шивелиться... а що не шевелиться...
;)
а серйозно: дійсно це велика проблема екологічна... знущаємось ми з природи дуже сильно... hataskrayu
avatar
3
3 el_Chupacabra • 11:32, 27.04.2011 • url Матеріал
Quote
(природні або синтезовані речовини-адсорбенти на основі кремнію

Активований вуголь - теж абсорбент. І що?
А цеоліти в даному випадку не панацея, вони нерозчинні в воді і частково залишаються на тканині після прання, що робить тканину дуже жорсткою. Дитячі речі, наприклад, категорично заборонено прати з цеолітами.
Далі, фосфати - солі фосфорних кислот. Тут ключове слово "фосфор" (всі знають що фосфор дуже отруйний а ще він світиться) і "кислота" (істеричні дамочки люблять поливати одне одній фейси цією рідиною, після чого становляться схожі на Фредді), слово "солі" не таке страшне, хоча ціаністий калій якраз сіль.
Але фосфати дійсно викликають інтенсивний ріст ціанобактерій, що - заборонити їх?..
Друге - екологія. Всі знають, що планету ми зас**ли (хоча тут мабуть не вірне слово - лайно воно то добриво взагалі...) - досить вийти в будь-який лісок і подивитися на пусті пляшки. Одначе піти й позбирати пляшки в лісі - можуть тільки бомжі та алкаші (пуста пляшка з-під "бердичівського" в Червоному 1,5 грн.!!!) і деякі свідомі користувачі нашого сайту. Набагато простіше кричати, про величезні корпорації які травлять нас, поля, лєса, нєбо і ручє-є-єй © для власного збагачення.
Сергій вірно підмітив - Крилівка ціле літо, весну й осінь пере в кар"єрі, через що він цвіте як букет венеричних захворювань у підстаркуватої повії. То треба сходити набити морду криловецьким, гурра! :D
Хоча причин цвітіння води може бути безліч. Та й цвіте вона у нас лише 3 - 4 місяці на рік. Порошкові фосфати (їх там процентів 15) просто не встигають значно вплинути на цей процес. Для того, щоб отримати бодай якийсь видимий результат потрібно запрягти всю Україну безупинно прати з травня по серпень, що в принципі неможливо і перегородити всі річки, щоб не винесли порошкові фосфати в море.
Але дійсно, фосфати в добривах можуть вплинути на процес цвітіння, хоча й не настільки суттєво.
Та й цвітіння води не таке страшне як його малюють, окрім того, що не дуже приємно там купатись. Риба передохне? Та її сітками більше виловлять (процитую товариша Габбера - Не та рыбалка в Червоном). Завод воду пустив - всі за хватки і на річку!!!
Вся ця кампанія проти порошків як у нас, так і в Європі має суто економічні причини. Війна корпорацій за кінцевого споживача. А для середньостатистичної домогосподарки більшим авторитетом завжди залишиться сусідка (така ж домогосподарка) і зомбоящик ніж чоловік-нобелевський лауреат з хімії.
Вони б ще про озоновий шар та глобальне потепління згадали, блін...
avatar
2
4 mr_smith • 11:58, 27.04.2011 • url Матеріал
Quote (3. avatar)
Есть такая вод фигня, дорого стоет.
не надо рекламировать интернет магазины и компании по типу сетевого маркетинга, это строго запрещено. (бесплатно)
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.85.115
Браузер:

Cайт живе: