rss · Вівторок, 20.10.2020, 03:08

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

17.06.2013 14:32

Долина Смерті і таємниця повзаючих каменів


Долина Смерті і таємниця повзаючих каменів

Багато хто думає, що нашу планету вивчили, як кажуть від «А» до «Я». Але це зовсім не так. У світі ще залишилися просто незрозумілі та надзвичайні процеси та явища. Над ними і донині б'ються вчені. Щось надприродне відбувається і в Долині Смерті, а саме повзаючі валуни в США.

У штаті Каліфорнія в Долині Смерті є озеро Рейстрек-Плай. Його глинисте дно майже весь час сухе, і на ньому нічого не росте. Воно покрито досить рівномірним візерунком з тріщин, які утворюють шестикутні неправильні осередки. Однак є там ще щось більш цікаве. Це і є повзаючі валуни в США.

На дні озера валяються камені - важкі брили вагою до тридцяти кілограмів. І не такі вже вони нерухомі: вони самі по собі часом рухаються, залишаючи на землі за собою неглибокі, але дуже довгі борозни. Правда, поки їх рух ще ніхто не бачив і не зняв на плівку. Але сумнівів у тому, що камені переміщуються, нема - практично від кожного тягнеться борозна.

Нікого за цією дивною розвагою не застали (досі, принаймні), бо ці уламки нікому не потрібні - ні людині, ні тваринам. Деякий час було єдине логічне припущення, що камені повзають під впливом надприродних сил.

Але на початку XX століття з'явилися вчені, які й сказали, що причина чудесного руху валунів - в магнітних полях. Але дана версія нічого спільного з дійсністю не мала, та й нічого толком не пояснила. Потім вчені майже одностайно стверджували, що повзаючі валуни в США пов'язані з бурхливими дощами, які зрідка йдуть в Долині Смерті і з подальшими повенями.

Безліч концепцій про рух цих валунів мали деякі загальні моменти. Дослідники змогли виділити фактори, які явно сприяли переміщенню брил.

Загальні сприятліві для руху валунів фактори:

  • Це досить слизька основа під каменем, тобто бруд. Цьому свідчить форма сліду. Доріжки мають чітку з рівними краями форму, а, значить, що спочатку грунт був м'яким, а застиг тільки потім.
  • Слизька основа є умовою рухливості. А головним фактором, чому починається рух, це вітер, що підштовхує камені на слизькій глині. Хоча ця версія підтримувалася не всіма.
  • Була ідея про те, що вітер штовхає не лише каміння, а шматки льоду, які наросли на валунах. Вони грали роль свого роду вітрила, що збільшує площу контакту з повітрям. Заодно думали, що лід допомагає ковзати по бруду.
  • Були міркування, що на рух каменів могли вплинути землетруси. Але їх відкинули, тому що посилення сейсмічної активності в тому районі відбувається рідко, та й вона слабка.
  • Було відмічено, що камені рухаються один раз на 2-3 роки. Висувалося багато гіпотез про повзучі валуни в США, але жодна не знайшла підтвердження, і що ж саме їх змушує «повзти» залишається, як і раніше, загадкою.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1417 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.101.141
Браузер:

Cайт живе: